İşimi gücümü bıraktım! Tek işim Gümüşhanespor: İşimi gücümü bıraktım! Tek işim Gümüşhanespor

Spor Toto 3.lig, 3.grupta mücadele eden Gümüşhanespor, zirveye emin adımlarla ilerliyor. Ligde yenilgisi en az takımlar arasında yer alan Gümüşhanespor şampiyonluğa inanıyor. Gümüşhanespor Başkanı İdris Çimen, arkadaşımız Ahmet Öksüz’e geride kalan 13 haftanın değerlendirmesini ve sıfırdan kurulan bir takımın öyküsünü anlattı. Futbolcularını seçerken göstermiş olduğu titizliğin başarının asıl anahtarı olduğunu söyleyen Çimen, birlik ve beraberlik bozmadığı müddetçe daha da iyi olacaklarını vurguladı. Özel hayatını ve kendi işlerini bir tarafa bırakıp Gümüşhanespor’un geleceği için çalışan Çimen, “ İşimi gücümü bıraktım. Tek işim Gümüşhanespor “ dedi. Arkadaşımız Ahmet Öksüz’ün yapmış olduğu röportajın ayrıntıları.AHMET ÖKSÜZ: Geride kalan 13 haftanın değerlendirmesini yapar mısınız?
İdris Çimen:
Geride kalan  haftalara baktığımızda çok kötü olmadığımızı görüyoruz. Bu da şampiyonluk yolunda ilerlememizin bir göstergesi oldu. Mağlup olduğumuz ve berabere kaldığımız maçlarda şansımızın olmadığını gördük. Bizim açımızdan gayet güzel bir süreç. Temennimiz bundan sonraki maçlarda daha iyi olmamız. İnşallah da böyle devam ederiz.

AHMET ÖKSÜZ: Şuan ki gidişatı nasıl buluyorsunuz?
İdris Çimen:
Şuan ki gidişatı bizim açımızdan çok iyi görüyorum. Futbolcularımız birlik ve beraberliği bozmadığı müddetçe daha da iyi olacağına inanıyorum. Asla ümidimizi yitirmedik. Geride bıraktığımız 13 haftanın güzelliği rahatlıkla görüyoruz.

AHMET ÖKSÜZ: Sancaktepe Belediyespor maçının değerlendirmesini yapar mısınız?
İdris Çimen:
Geride kalan haftalarda çok basit hatalar yaparak kaybettiğimiz puanların telafisini bir an önce yapmamız gerekiyordu. Sancaktepe maçına haftalar önceden odaklanmıştık. Zor bir maç gözüyle bakıyorduk. Futbolcularıma güvendiğimi her zaman vurgularım. Bu hafta beni bir kez daha yanıltmadılar. Başta Teknik Direktör Yavuz İncedal olmak üzere futbolcularıma teşekkür ediyorum. Gelecek haftalarda daha iyisini başaracaklarına da inanıyorum.AHMET ÖKSÜZ: Genç olmanızın vermiş olduğu bir başarısızlık korkusu oldu mu?
İdris Çimen:
Her insanın ilk görevinde başarısızlık endişesi yaşar. Bizde de bu endişe vardı. Bugün ki tabloya baktığımızda bu başarısızlığı atlattığımızı görüyoruz. Aynı zamanda gençliğimin vermiş olduğu enerjiyle takımımı asla yalnız bırakmıyorum. Bütün deplasman maçlarına ilk gün ki heyecanımı yüreğimde tutarak gidiyorum.  Artık işimi gücümü bıraktım. Tek işim Gümüşhanespor.

AHMET ÖKSÜZ: Başkanlık sürecinde  en büyük destekçiniz kimdi?
İdris Çimen:
Bu sıkıntılı süreçte bana en büyük destekçi  İSTAÇ Genel Müdürü olan H. Osman Akgül oldu.  Manevi olarak da tüm Gümüşhane beni sonuna kadar destekliyor ve bana güveniyordu.

AHMET ÖKSÜZ: Bu başarınızı neye borçlusunuz?
İdris Çimen:
Gümüşhanespor’u  bildiğiniz üzere sıfırdan kurduk. Yeni bir takım olma sürecini aşmak için büyük uğraşlar sarf ettik. Bu başarıda oyuncularımın katkısını asla göz ardı edemeyiz. Futbolcularımızın iyi niyeti, birlik ve beraberliğinin yanında bizim onlara bakış açımızın her zaman iyi olması başarıyı beraberinde getirdi.AHMET ÖKSÜZ: Evet isim olarak eski olsa da kadro olarak yeni bir takımsınız. Bu süreci maddi ve manevi olarak bizlere aktarır mısınız?
İdris Çimen:
Öncelikle maddiyatta kendimi yalnız hissettim. Bugüne kadar hiç kimsenin desteği olmadı. Bundan sonra da olmayacak anlamına da gelmez. Tabi olacak ümidiyle de bakıyorum. Takımın kuruluş aşamasında öncelikle futbolcuların karakterlerini araştırdım. Futbolu kötü olsa da benim için karakteri önemli olanı seçtim. Bu benim felsefemdir. Futbolcularımızın birlik ve beraberliğini bozmamak adına futbolcunun iyi karakterlisi önemlidir. İşte bu da takımın bütünlüğünü ve başarısını sağlayan en büyük etkendir.

AHMET ÖKSÜZ: Futbolculardan ve Teknik Direktör Yavuz İncedal’dan memnun musunuz?
İdris Çimen:
Gümüşhanespor’un tüm ekibinden üst düzey memnunum. Yeni bir takım olduğumuz için ilk üç maçta beklenen  performansı  gösteremedik. Hedefleri tutturamadık. Üç haftadan sonra takımın uyum sorunu çözüldü. Her geçen hafta daha farklı bir Gümüşhanespor’u karşımızda gördük. Geldiğimiz noktaya da bakarak değerlendirirsek takımın uyum sorununu çözdük demektir. Yavuz hocayı geçmişine bakarak değerlendirirsek, önemli başarılara imza atmış bir teknik lider. Geçmişte göstermiş olduğu başarıların yansımasını Gümüşhanespor’da apaçık görüyoruz.AHMET ÖKSÜZ: Lig başladığı zaman ki hedefiniz neydi? Şuan ki gidişatın etkisinde kalarak hedefiniz de değişiklik var mı?
İdris Çimen:
Lig başladığı zaman hedefimiz ilk beş sıralamasının içerisinde yer almaktı. Şuan ki gidişatımız çok güzel. Fakat hedefimizde ufak bir değişiklik oldu. İlk beş sıralamasından düşmemek ve zirveye emin adımlarla yürümek.  Önümüzdeki maçlara baktığımız da istediğimiz noktaya emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz.

AHMET ÖKSÜZ: Gümüşhane’nin etkili taraftar grubu Gadalar için ve Gümüşhanespor’a gönül vermiş taraftarlarımıza iletmek istediğiniz mesaj var mı?
İdris Çimen:
Bu zamana kadar kendi sahamızda olsun deplasmanda olsun bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Gümüşhanespor sevdalılarına ve Gadalara teşekkür ediyorum. Gümüşhanespor’a verilen desteğin arttırılmasını istiyorum. Bu takım hepimizin ve bunu ayakta tutacak olanda bizleriz.*********

Teknik Direktör Yavuz İncedal:
AHMET ÖKSÜZ: Oyuncularıyla başkanıyla yeni ve genç bir kadronun hocalığını yapmak nasıl bir duygu? Anlatır mısınız?
Yavuz İncedal:
Gümüşhanespor yeni ekiple yola çıkmasına rağmen beklenenden daha iyi bir performans sergilediğine inanıyorum. İlk başlarda oyuncularımızın motivasyon sıkıntısını çektiğini hepimiz gözlemledik. Her geçen hafta daha da iyiye gittiğimizi gördük. Bu şekilde de ilerleyeceğimizi düşünüyorum. Başkanımız, çok genç ve dinamik. Heyecanını ve inancını hiçbir zaman kaybetmedi. Bu işi gerçekten severek yapması başarıyı beraberinde götürüyor.*******

Takım Kaptanı Koray Uysal:
AHMET ÖKSÜZ: Geçtiğimiz haftalara bakarsak gelinen noktayı nasıl değerlendireceksiniz?
Koray Uysal:
Yeni bir takımız. Takım kaptanı olan bütün arkadaşları bir uyum içerisinde toplamak zor olmadı. İşimizi inanarak yaptığımız için sorunların bir çoğunu rahatlıkla çözüyoruz. Çok iyi ilerlediğimizi düşünüyorum. Bu istikrarı koruyabilirsek şampiyon olacağımıza tüm arkadaşlarla birlikte inanıyoruz.