MHP’nin 8 aday adayı var

14 Mayıs’ta yapılacak olan 28.dönem milletvekilliği genel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) müracaat süresi sona erdi. 2 milletvekili olan Gümüşhane’de MHP’ye 8 aday adayı müracaat etti.

MHP’nin 8 aday adayı var

Cumhur İttifakının ortağı olan MHP’de ülke genelinde istenilen belgelerde herhangi bir eksiği bulunmayan ve başvuru kaydı kabul edilen aday adayı sayısı bin 890 kişi olurken bu sayının Gümüşhane’de 8 kişi olduğu öğrenildi.

Partisinin milletvekili aday adaylığı sürecinin 14 Mart’ta başladığını ve bugün saat 17.00 itibariyle tamamlandığını kaydeden MHP İl Başkanı Mete Kaya, Gümüşhane’den 8 kişinin başvuru kaydının kabul edildiğini söyledi.

Başkan Kaya, genel merkez kayıtlarına göre başvurusu kabul edilen aday adaylarının Musa Küçük, Nadim Aydın, Akın Üstün, Serkan Alp, Ertürk Çimen, Nuh Alparslan Durdu, Şevki Aşkın ve Birol Tuğlu olduğunu belirterek, “14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde MHP tüm kadrolarıyla birlikte azim ve kararlılıkla çalışarak Türk milletinin demokratik iradesinin Cumhur İttifakı'nın zaferini ilan edeceği neticeye odaklanmıştır. Bu süre zarfında hep birlikte Türk ve Türkiye Yüzyılı'nı inşa etme sorumluluğu üstlendiğini gösteren tüm aday adaylarımıza teşekkür eder, başarılar dilerim” dedi.

Parti yönetiminin önümüzdeki günlerde İl Başkanlığında aday tanıtım programı yapacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ad
ad - 9 ay Önce

basarilar

SIRADAKİ HABER