Atalay spora davet etti

Gümüşhane’de basketboldan voleybola, karateden tekvandoya, masa tenisinden halk oyunlarına kadar birçok dalda ücretsiz İl Spor Merkezleri kayıtları devam ediyor. 

Atalay spora davet etti

Gümüşhane’de basketboldan voleybola, karateden tekvandoya, masa tenisinden halk oyunlarına kadar birçok dalda ücretsiz İl Spor Merkezleri kayıtları devam ediyor. 

15 Mayıs tarihinde başlayan ve yıl boyu devam eden kayıtların ardından il spor merkezleri açılışı 29 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Atıcılık, judo, satranç, halk oyunları, atletizm, kick boks, voleybol, badminton, yüzme, basketbol, hentbol, masa tenisi, bilek güreşi, bilardo, aikido branşlarında gerçekleştirilecek spor merkezleriyle ilgili açıklama yapan Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, “Yaz okulları kurslarımızın kayıtlarına okullarımızın tatili öncesi başlamıştık. Devam eden kayıtlarımız oldukça yoğun ilgi görüyor. Kayıtlarımızı tatil bitimine kadar sürdüreceğiz” dedi.  

Öğrencilerin ahlaklı, iyi birer sporcu olarak yetişmesine ve sporla tanışmasına yardımcı olduklarını dile getiren Atalay, “Amacımız sporu toplumumuzun vazgeçilmez tutkusu ve yaşam biçimi haline getirebilmek için öncelikle çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, onları kötü alışkanlıklara karşı korumaktır. Ruhen ve bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven, hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi ve güzeli takdir edebilen, saygılı, kendini kontrol edip, kurallara uyan, erdemli, elit sporcular olarak yetiştirmek, Türk sporuna ve spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmaktır. İl Spor Merkezimiz ile gençlerimizi yaz tatilinde kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına spor salonlarımıza çekiyoruz. Böylelikle hem çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya başarıyoruz hem de ailelerin yüreklerini ferah tutmalarına bir nebze olsun katkı sağlıyoruz. Tüm Gümüşhane’yi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün İl Spor Merkezlerine davet ediyorum” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406