Borçka’da Gümüşhane rüzgarı

Artvin’in Borçka ilçesinde, 11-14 yaş kategorilerinde 23 Trabzonspor Futbol Okulundan toplam 54 takımın katılımıyla turnuva düzenlendi. 5 gün süren turnuvaya Gümüşhane’yi temsilen katılan Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu, 11-12 yaş kategorilerinde şampiyon olarak ilimizi başarıyla temsil etti.

Borçka’da Gümüşhane rüzgarı

Artvin’in Borçka ilçesinde, 11-14 yaş kategorilerinde 23 Trabzonspor Futbol Okulundan toplam 54 takımın katılımıyla turnuva düzenlendi. 5 gün süren turnuvaya Gümüşhane’yi temsilen katılan Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu, 11-12 yaş kategorilerinde şampiyon olarak ilimizi başarıyla temsil etti.

Koordinatörlüğünü Alptuğ Furkan Yılmaz’ın antrenörlüğünü ise Fethi Dabağ ve Hatice Sadık’ın yaptığı Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu, turnuvada ilk olarak yer aldığı dörtlü grupta mücadele etti.

Grubunda oynadığı üç karşılaşmayı da kazanan U-11 ve U-12 takımlarımız yarı finale yükselmeyi başardı.

Yarı final müsabakalarını da kazanarak finale adını yazdıran U-11 takımımız, finalde Artvin Yusufeli Trabzonspor Futbol Okulunu normal süresi Ahmet Aykutan’ın golüyle 1-1 biten karşılaşmanın sonunda penaltılarla geçerek turnuvada şampiyonluğunu ilan etti.

Finalin bir başka ayağında Bursa Trabzonspor Futbol Okulunu Bilge Kaan Yıldırım’ın kaydettiği golle 1-0 mağlup eden U-12 takımımız da turnuvayı şampiyon tamamladı.

Turnuvanın açılış törenine Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bahattin Yetim, Trabzonspor eski Başkanı Özkan Sümer, Trabzonspor Borçka Futbol Okulu Kurucusu Osman Genç, Trabzonspor Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan, bazı kurum müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Turnuvanın sonunda açıklamalarda bulunan Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu Koordinatörü Alptuğ Furkan Yılmaz” Çok yorulduk, çok sıkıntılar çektik. Yolumuz uzun ve meşakkatliydi. Çocuklarımızı elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Onların önünde daha nice turnuvalar nice maçlar olacak. Turnuvaya giden ekibimizde bütün çocuklar çok efendi ve ahlaklı davranışlar sergilediler. Onları yetiştiren bugünlere getiren tüm anne babalara teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bu turnuvaya katılmamızda emeği olan Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen’e teşekkür ediyorum. Ayrıca bünyelerindeki sporcularının bize katılmalarına müsaade eden ve bizlere her konuda destek veren ilimizde faaliyet gösteren amatör kulüplerimize, yöneticilerine ve antrenörlerine teşekkür ediyorum. Son olarak çocukları büyüten yetiştiren ve bizlere güvenip bu kadar uzaklara gönderen değerli anne babalara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Turnuvada Gümüşhane’yi başarılı bir şekilde temsil ettiklerinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu Antrenörü Fethi Dabağ” Turnuvaya 11 ve 12 yaş grupları ile iki kategoride katıldık. Turnuva boyunca birbirinden çekişmeli maçlar oynadık. Turnuva boyunca rakiplerimize nazaran daha başarılı maçlar oynayarak iki şampiyonluk elde ettik. Turnuvaya katılmamıza destek olan Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen’e, bünyelerindeki sporcularının bizimle turnuvada yer almaları konusunda kolaylık sağlayan amatör kulüplerimize, yöneticilerine, antrenörlerine ve bu süreçte bizlere maddi ve manevi katkı sağlayan velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Önemli ve anlamlı bir etkinlikte yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu Antrenörü Hatice Sadık” Birçok ilin katılımı ile oldukça keyifli, bir o kadar da çekişmeli bir organizasyon oldu. Gümüşhane Trabzonspor Futbol Okulu olarak turnuva sonunda önemli bir sportif başarı elde ettik. Bu anlamda tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonlar, çocuklarımızın her türlü gelişimine katkı sağlayacağı önemli bir gerçek. Umut ederim ki bu tür etkinlikler ülkemiz genelinde sıkça yapılsın. Ben bu vesile ile başta bu güzel organizasyonu tertip eden Artvin’in Borçka ilçesine ve kıymetli idarecilerine, turnuvaya katılmamıza maddi ve manevi katkı sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen’e, lisanslı sporcularının bizimle turnuvada yer almalarına izin veren amatör kulüplerimize, değerli yöneticilerine, antrenörlerine ve en önemlisi bu süreçte bizlere maddi ve manevi katkı sağlayan sporcularımızın değerli ailelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören, turnuvanın hazırlanmasında emeği geçen kişilere plaket ve turnuvaya katılan tüm sporculara madalya takdiminin ardından sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme