Demir şampiyonlar şampiyonu oldu

Gümüşhaneli milli vücut geliştirme sporcumuz Alper Demir, Kıbrıs’ta düzenlenen WABBA Univers Dünya Şampiyonasında 4’ü dünya şampiyonluğu olmak üzere 6 şampiyonluk kupası kaldırarak büyük bir başarıya imza attı.

Demir şampiyonlar şampiyonu oldu

2020 yılında Marmaris’teki işyerini kapatarak baba ocağı Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde AD Fitness Center isimli spor salonu açan Demir, başarılarla dolu kariyerine yeni kupalar ekledi.

İlçeye bağlı Bulak köyünden olan Demir, 2012 yılında Türkiye şampiyonu olarak başladığı vücut geliştirme sporunda son olarak Kıbrıs’ta düzenlenen WABBA Univers dünya şampiyonası yarışmasında birisi şampiyonlar şampiyonu olmak üzere 6 kupa kaldırarak kariyerinin zirvesine ulaştı.

Kelkit’teki spor salonunda çalışarak hazırlandığı şampiyonaya 6 aylık zorlu bir antrenman ve beslenme programı uygulayarak hazırlanan Demir, 16 ülkeden iddialı sporcuların katıldığı şampiyonada Muscle Men Fitness, Men Classic Physique, Men Model +1.75 ve Mr. Sports Model kategorilerinde dünya şampiyonu oldu. 

Toplamda bir gün içinde 4 dünya kupası ve aynı zamanda şampiyonlar şampiyonluğu kupası alan Demir, dünyanın sayılı sporcularına verilen Procard Winner ödülünü de kazandı.

Türkiye’yi, Gümüşhane ve Kelkit’i onurlu bir şekilde temsil ettiğini kaydeden Demir, 4 kez podyumda Türk bayrağını açarak Türk milletinin gücünü ve sporda ne kadar başarılı olduğunu göstermenin onur verici olduğunu söyledi.

WABBA’nın dünyanın en prestijli vücut geliştirme federasyonlarından birisi olduğunu ifade eden Demir, “Bu podyumda boy göstermek ve orada başarı göstermek benim için çok büyük gurur oldu. Bu süreci olabildiğince Kelkit ilçesinde bulunan AD Fitness Ccenter’de hazırlık sürecimi tamamladım. İnsanlara bu şehirden giderek dünyanın birçok ülkesinden gelen sporcularla mücadele edilip gerçekten başarı sağlayabileceğimizi göstermiş oldum. Bu da benim için ayrı bir gururdu. Bu başarımı ve kupaları 1,5 ay önce şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler ve bütün şehitlerimiz için kaldırdım. Bu da benim için ayrı bir onur oldu” diye konuştu.

30 yaşındaki milli sporcumuz Demir’in 2012 yılında Türkiye şampiyonu olarak başladığı spor hayatında bugüne kadar çok sayıda balkan ve dünya şampiyonlukları var.

WABBA dünya şampiyonasına 4 dünya şampiyonluğu alarak kariyerinin zirvesine çıktığını ifade eden Demir, “Türkiye’nin sayılı PROCARD sporcularından birisi oldum. Bütün yarışmalarda Gümüşhane ve Kelkit’in motivasyonuyla gurur duyarak adını andığım bir süreç izledim. Kelkit’e güzel bir spor salonu kazandırmak amacıyla buraya gelmiştim. Bu süreçte AD Fitness Center olarak hizmet vermekteyiz. Gümüşhane’den Şiran’dan, Köse’den hatta Erzincan’dan bile sporcularımız geliyor. Güzel bir ambiyans ve kalite kazandırdık. Hazırlık sürecini kendi salonumda tamamladım ve Kelkit’te böyle bir noktada dünya şampiyonasına bir hazırlık yapabileceğim salonumuzun olması buradaki gençlerimize ve memleketimize güzel bir motivasyon oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER