Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

KOZA ALTIN'DAN "SİYANÜR" CEVABI


      Gümüşhane’nin Merkeze bağlı Demirkaynak köyünde faaliyet gösteren Koza Altın İşletmeleri, geçtiğimiz günlerde GÜSİAD-GÜMÜP tarafından İstanbul’da yapılan toplantı için cevap hakkını kullandı.

     Firmadan yapılan açıklamada, toplantıya katılan Metelurji Mühendisleri Odası Başkanı Cemalettin Küçük’ün “O kadar bir alanda fiilen bir sızıntı olmazsa bile siyanür havuzundaki doğal bozunmada güneşin etkisi ile buharlaşarak tekrar yoğuşup doğal ortama inan doğal bir kimyasal döngü vardır” ifadeleri yalanlandı.

   Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Kasım 2011 21:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

CHP KELKİT YÖNETİMİ BELLİ OLDU


        Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kelkit ilçe başkanlığına atanan Asuman Korkut, yeni yönetimini oluşturdu.

      Partiden yapılan açıklamaya göre yeni Kelkit CHP ilçe yönetimi şu şekilde:  Örgütlenme ve Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Hafize Ayünal, Seçim ve Hukuk İşlerinde Sorumlu Başkan Yardımcısı Emin Şen, Tanıtım ve Basın Sorumlu Başkan Yardımcısı Eren Dede, Yerel Yönetimler Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Gülseven, Meslek Kuruluşları ve Sendikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Meral, Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdal Zengin, Parti i&cc Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Kasım 2011 21:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

PLASTİK KAPAKLAR TEKERLEKLİ SANDALYE OLUP VAN'A GİDECEK


      Gümüşhane Proje Araştırma ve Geliştirme Derneği, “Plastik kapakları topluyoruz, engelleri aşıyoruz” kampanyası ile alacağı 2 adet tekerlekli sandalyeyi Van’a gönderiyor.

       Dernek Başkanı Burak Yurtışığı, kampanyanın Gümüşhane genelinde büyük ilgi gördüğünü belirterek, 8 hasır çuval dolusu plastik kapağın geri dönüşüm için ilgili yerlere gönderildiğini söyledi. Yaptığı açıklamada, plastiğin bin yıl gibi uzun bir süreçte doğada yok olabildiği ve çevreye verdiyi zararların çok fazla olduğunu kay Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Kasım 2011 14:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BİSİKLETİYLE TÜRKİYE'Yİ DOLAŞAN YEŞİLAY GÖNÜLLÜSÜ GÜMÜŞHANE'DE


     Türkiye Yeşilay Cemiyetinin “Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Çevre” projesi kapsamında bisikletle Türkiye’yi dolaşan Cemal Azmi Başkaptan Gümüşhane’ye ulaştı.

     İstanbul’dan başladığı Türkiye turunda Bayburt’un ardından Gümüşhane’ye gelen Başkaptan, buradan Erzincan’a geçecek ve Sivas üzerinden turuna devam edecek.

      Gümüşhane temasları kapsamında Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Özdener’i makamında ziyaret eden Başkaptan, amaçlarının bisikletle sağlıklı nesil Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Kasım 2011 14:11, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'YE 3 ÖDES PROJESİ


     Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki yerel dinamikleri harekete geçirerek, toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına ve özürlülüğün önlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Özürlüler Destek Programı (ÖDES) açıklandı.

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde uygulanan programda 2011 yılı için finanse edilecek projeler açıklandı. Buna göre Gümüşhane’de Milli Eğitim, Sağlık ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdü Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Kasım 2011 13:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TATİL BİTTİ...


(Haber: Hüseyin Özgün)

     4 günlük Kurban Bayramı tatilini uzatarak dokuz güne çıkartan vatandaşlar Gümüşhane Şehirlerarası Otobüs terminalinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

      Yolcu taşımacılığı yapan şirketler yoğun talebi karşılamak için Trabzon başta olmak üzere; İstanbul, Ankara, Bursa ve Samsun gibi büyük şehirlere ek seferler düzenlemek zorunda kaldı.

    Terminallerdeki canlılık işletme sahiplerini memnun ederken, bayram öncesi memleketlerine, ailelerinin yanına gitmek i&cc Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 13 Kasım 2011 20:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Zigana'da Kayak Sezonu Başladı « GÖRÜNTÜLÜ »


-DİĞER TESİSLERDE KAR OLMAYINCA ÇEVRE İLLERDEN ÇOK SAYIDA KAYAKSEVER BÖLGEYE AKIN ETTİ

      Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında yer alan Zigana Kayak Merkezinde kayak sezonu başladı. Bölgedeki diğer illerde bulunan tesislerde kar olmayınca çok sayıda kayaksever Zigana’ya akın etti.

      Son günlerde etkili olan kar yağışının ardından bölgede kar kalınlığı 50 santimetreyi bulurken, kar ezme makinesi ile çiğnenen pistte kayak yapılmaya başlandı. Kayak tesisinin işletmecis Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 13 Kasım 2011 13:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Sineması Olmayan Gümüşhane'ye 7 Boyutlu Sinema Geldi « GÖRÜNTÜLÜ »


     Türkiye'de, sinema salonu olmayan nadir illerden biri olan Gümüşhane'de yedi boyutlu sinema salonu açıldı.

     Gümüşhaneli işçi emeklisi Adem Aslan (55) tarafından açılan salonda 3 boyutlu filmler çeşitli efektlerle 7 boyutlu hale getiriliyor. Filmin türüne göre kimi zaman ıslanan kimi zaman üşüyen izleyiciler, fanlarla verilen rüzgar efekti ile birlikte dört yöne hareket eden koltuklarda filmin heyecanına ortak oluyor.

     Özel İdare İş Merkezinin 2. katında yaklaşık 1 ay önce açtığı salonda aynı anda 4 Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 13 Kasım 2011 13:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku

'ALLAH'IN SADIK KULU BARLA' GÜMÜŞHANE'YE GELİYOR


    Türkiye'de 'Motion capture' tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon filmi 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' Gümüşhaneli sinemaseverlerle buluşuyor.

      Gümüşhane Kültür Gönüllüleri dayanışma ve yardımlaşma derneği (GÜYDER) tarafından yoğun talep üzerine getirilecek olan film 18-28 Kasım tarihleri arasında 24 seans olmak üzere 10 gün boyunca Atatürk kültür merkezinde gösterilecek.

     Filmi izlemek isteyenler biletlerini Özel Bahar Koleji, Zaman Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 12 Kasım 2011 18:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ZİGANA'NIN EŞSİZ GÜZELLİĞİ « BOL FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ »


-KAR VE GÜNEŞ OBJEKTİFLERE BÖYLE YANSIDI

    Gümüşhane’de aralıklarla iki günden beri devam eden kar yağışının ardından yüzünü gösteren güneş eşsiz manzaraların oluşmasına sebep oldu.

      Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında bulunan ve Doğu Karadenizi Doğu Anadoluya bağlayan Zigana Dağı geçidinde ki kar manzaraları İHA’nın objektifine yansıdı.

     2 bin 30 metre rakımlı bölgeye İstanbul Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 12 Kasım 2011 13:19, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÖZEL BAHARLI ÖĞRENCİLERDEN ERCİŞ'E YARDIM


      Gümüşhane özel bahar koleji öğrencileri Van’da meydana gelen depremin ardından Erciş ilçesine yardım malzemesi gönderdi.

    Okul aile birliği tarafından başlatılan ‘Şimdi Kardeşlik Zamanı’ sloganı ile gerçekleştirilen yardım kampanyasına katılan öğrenciler hem kendi harçlıklarını hem de evlerinden getirdikleri malzemelerini Van ve Erciş’teki kardeşlerine gönderdi. Gümüşhane’den yola çıkan yardım konvoyunda gıda, elbise, ısıtıcı, ayakkabı gibi acil ihtiyaçlar yer alırken ayrıca nakdi yardım da Erciş’deki Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 12 Kasım 2011 11:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞİRAN GÜNE KAR'LA UYANDI


(Haber: Fatih Yeniçeri)

     Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde, sabah işlerine gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar “kar” süprizi ile karşılaştı. Şiran’a yılın ilk karı bugün düştü.

     Son günlerde hava sıcaklıklarının düşmesi ile ilçedeki yüksek kesimlere yağan kar, dün geceden itibaren ilçe merkezine de yağdı. Kar soğuğu ilçede bariz bir şekilde hissedilirken, şehir merkezine yukarı köylerden özel araçları ile gelen vatandaşlar, yüksek kesimlerdeki köylere daha fazla k Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 11 Kasım 2011 16:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku

"ÖĞRETMEN VE TÜM ÖĞRETİM ELEMANLARININ DA ÜCRETLERİ İYİLEŞTİRİLMELİDİR"


      Memur-Sen ve Eğitim-Sen Gümüşhane Başkanı Veli Ağaç, 3 Kasım 2011 tarihinde yayınlanan KHK ile kamu görevlilerinin mali haklarında yapılan düzenlemede öğretmen ve öğretim elemanlarının ücretlerinde hiçbir değişiklik yapılmadığını söyledi.

     Yaptığı açıklamada, farklı kurumlarda aynı işi yapanların ücretleri ek ödemelerle eşitlenirken öğretmenlerin ve öğretim elemanlarının ücretlerinde hiçbir değişiklik yapılmadığını kaydeden Ağaç, ‘Eşit işe eşit ücret’ talebini sendikalarının yıllardır gündemde tutarak mücadelesini Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 11 Kasım 2011 16:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BAŞKAN CANLI'DAN ALBAY KÖMÜRCÜ'YE ZİYARET


      Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Van’da meydana gelen deprem sonrasında yardım konvoyu ile gittiği Van’dan dönüş yolunda Muş Alay Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü’yü ziyaret etti.

      Geçtiğimiz yıl Gümüşhane İl Jandarma Alay Komutanlığı görevinden Muş Jandarma Komutanlığına Atanan Jandarma Kıdemli Albay Fuat Kömürcü, Gümüşhane’yi ve Gümüşhanelileri unutmadığını belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

      Görev süresi i&cc Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 11 Kasım 2011 16:16, Yorumlar(0), Hepsini Oku

PELİT'TEN 10 KASIM TEŞEKKÜRÜ


      Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Erkan Pelit, 10 Kasım Atatürk’ü anma programları çerçevesinde, Gümüşhane’de ki etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Gümüşhane Anadolu Lisesi tarafından Atatürk Kültür Merkezinde yapılan program ile kendilerinin duygu dolu anlar yaşadıklarını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin emin ellerde olduğunu gözler önüne serdiklerini kaydeden Pelit, özellikle öğrencilerin duygu dolu sözlerinden çok etkilendiklerini belirterek teşekk Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 11 Kasım 2011 16:16, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05532 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu