Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

KELKİT'TE GENİŞ KATILIMLI "ORGANİK TARIM" TOPLANTISI YAPILDI


-ÇİFTÇİLERİN ANA SORUNU ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE YÜKSEK MALİYETLER

     Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde, Kelkit Organik Tarım Derneği tarafından düzenlenen geniş katılımlı toplantıda “Organik Tarım ve Sorunları” masaya yatırıldı.

       Kelkit Kaymakamı ve Kelkit Organik Tarım Derneği Başkanı Niyazi Erten Başkanlığında toplanan dernek üyeleri ve çiftçiler organik hayvancılık ve bitkisel üretim yapan işletmelerin sorunları masaya yatırarak, çözüm konusunda Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 08 Kasım 2011 20:18, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE BELEDİYESİNDEN ERCİŞ'E YARDIM MALZEMESİ


-BAŞKAN CANLI, YARDIMLARI KENDİ ELİ İLE TESLİM ETTİ

      Gümüşhane Belediyesi, Van’da meydana gelen depremin ardından Erciş İlçesi'ne yardım malzemesi gönderdi.

     “Erciş’te durum feci!” diyerek gördüğü manzarayı özetleyen Başkan canlı, “Soğukla birlikte çadırlarda vatandaşlar oldukça mağdur. Sıkıntılı bir süreç. 200 battaniye, 200 ısıtıcı birazda vatandaşların getirdiği giyecek ve gıda maddelerini teslim ettik.&rdqu Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 08 Kasım 2011 20:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Gençlik Merkezinden Van'a Yardım


     Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Gençlik Merkezi üyesinde gönüllü çalışan gençler, Van İlinde yaşanan deprem felaketine duyarsız kalmadı.

     “Gençlik yanınızda” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında Gümüşhane’den yardımseverlerin katkıları ile toplanan kaban, ayakkabı, kazak, battaniye gibi giyeceklerden oluşan 11 koli malzeme depremzedelere ulaştırılmak üzere Van Gençlik Merkezine gönderildi.

  &n Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 05 Kasım 2011 23:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku

HAYRETTİN ÜÇÜNCÜ'NÜN 16.KİTABI DA ÇIKTI


-“YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN BİLGİSAYAR, WİNDOWS 7 VE MS OFFİCE 2010" KİTABI SEÇKİN KİTAPÇILARDA

      Uzun yıllar değişik firmalarda bilgisayar eğitmenliği ve yöneticilik yapan, halen bir bilişim firmasında Eğitim Müdürü olarak görev yapan Gümüşhaneli hemşehrimiz Hayrettin Üçüncü'nün bilgisayar sektörüyle ilgili 16. kitabı yayınlandı.

      “Yeni Başlayanlar İçin Bilgisayar, Windows 7 ve Ms Office 2010” başlığı ile A Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 21:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE EMNİYETİNDEN BAYRAM TEDBİRLERİ


     Gümüşhane Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmesini sağlamak amacıyla bayram öncesi, süresi ve sonrasına yönelik gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

       Yaptığı açıklamada 5-9 Kasım 2011 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı nedeniyle her zaman alınan trafik ve asayiş tedbirlerine ek olarak ilave tedbirler aldıklarını kaydeden Yüksel, bu bağlamda şehrin birçok noktasında trafik tedbirlerine ağırlık verileceği gibi, vatandaşların yoğun olarak bulunab Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 21:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE "TTNET'LE GELECEĞİNİ NETLEŞTİR" PROGRAMI


-TTNET VE ÇAYLAK İŞ BİRLİĞİ

    Gümüşhane Üniversitesi Çaylak Reklamcılık Kulübü tarafından “TTnet’le Geleceğini Netleştir” adlı etkinlik düzenlendi.

    Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gümüşperde Sinema salonunda düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Bekir Bulut, yeni eğitim öğretim yılındaki ilk etkinliklerini düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

      İletişim Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 21:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÖĞRENCİ MECLİSİ SEÇİMLERİ BAŞLADI


      Gümüşhane’de Milli Eğitim Bakanlığı “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” projesi kapsamında İl Öğrenci Meclisi seçimleri süreci başladı.

     Gümüşhane merkez ilçe meclis temsilcilerinin seçimi için Rehberlik Araştırma Merkezi salonunda toplanan 25 öğrenci, 7 aday arasından seçimi gerçekleştirdi.

      13 ilköğretim ve 12 ortaöğretim okulunu temsilen gelen öğrenci temsilcileri, öğretmenleriyle katıldıkları seçimlerde aday olan 7 öğrenci için 25 öğrenci oy kullandı.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 21:16, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÖZEL İDARE BAYRAM'A HAZIR


-51 PERSONEL OLUMSUZLUKLARA KARŞI HAZIRDA BEKLETİLECEK

     Gümüşhane İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Kurban Bayramı tatili süresince vatandaşların köylerine ulaşımında karşılaşacakları herhangi bir olumsuzluk ve hava şartlarına karşın ekipleri hazırda bekletecek.

       Genel Sekreter İsmail Yalçın, mevsim şartları itibarı ile kar yağışının beklendiğini, bu nedenle de il genelinde 51 kişilik ekibin hazırda bekletildiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın köyleriyle olan ula Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 15:11, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AK PARTİ İL BAŞKANI ERCAN ÇİMEN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI


     AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen, bayramların, milletçe birlik ve beraberliğin perçinlendiği, sevginin, saygının, kardeşliğin ve sosyal dayanışmanın ön plana çıktığı müstesna günlerden olduğunu söyledi.

      Yayımladığı bayram mesajında, tüm vatandaşların Kurban Bayramını kutlayan Çimen, bu vatan için canını veren şehitlerimizi de rahmetle anarak, “Bayramlar, milli ve dini duyguların yoğunlaştığı, inanç ve geleneklerin heyecanla yaşandığı, toplumda milli birlik şuurunun daha da kuvvetlendiği, mutluluk, dayanışma ve paylaşm Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 14:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MİLLETVEKİLİ AYDIN'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI


     AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, daha önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramı da hemşehrileri ile geçireceğini belirterek, Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

       Mesajında, hemşehrileri ile her vesile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ancak böylesine nadide günlerin daha da büyük anlam ifade ettiğini kaydeden Aydın, “Tüm hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Kurban bayramını kutluyorum. Yüreklerde kurulan gönül köprüleri ile uzağı yakın eden bayramlar, dostlu Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 14:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ÇOBANOĞLU'NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI


       Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, Kurban Bayramının birlik ve beraberliği bir kez daha pekiştireceğini söyledi.

     Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında bayramların sevgi, barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliklerin daha da pekiştiği, sosyal yönü çok güçlü olan kurban ibadetinin, asırlardan beri yoksulları kollayan ve gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan bir işlevi bulunduğunu ifade eden Çobanoğlu, “Yüce Allah'a manen yaklaşma ve yakınlaşmanın en yo Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 14:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BAŞKAN CANLI'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


-OTOBÜSLER BAYRAM SÜRESİNCE ÜCRETSİZ

       Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

     Mesajında, bayramların, insanların birbirine yakınlaştığı, dargınlıkların son bulduğu, hoşgörü ortamının oluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygı anlayışının geliştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendiği çok anlamlı ve özel günler olduğunu kaydeden Canlı, “Birlik Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 14:16, Yorumlar(0), Hepsini Oku

VALİ MAYDA'NIN BAYRAM MESAJI


-BAYRAM NAMAZI SAATİ 06.39
-GÜMÜŞHANE’DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU

       Gümüşhane’de 6 Kasım Pazar günü Kurban Bayramı namazı sabahı saat 06.39’da kılınacak.

    Gümüşhane’de resmi bayramlaşma programı ise bayramın birinci günü saat 11.00’da başlayacak. Polis Misafirevinde yapılacak ilk bayramlaşma programının ardından saat 11.30’da Belediye Başkanlığı, saat Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 10:12, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÇALI'DAN VALİ MAYDA'YA BRİFİNG


-TEDAŞ döneminde yapılan 4,5 milyon liralık yatırım özelleştikten sonra ikiye katlanarak 9,2 milyon Liraya çıktı

       Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Aksa Çoruh elektrik Dağıtım A.Ş. Gümüşhane İl Müdürü Paşa Çalı’ya iadeyi ziyarette bulundu.

       Burada Vali Mayda’ya kurumu ile ilgili brifing veren Çalı, merkez ilçe dahil 6 ilçe, 12 belde, 322 köy, 176 mahalle ve köy olmak üzere toplam 516 yerleşim Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 03 Kasım 2011 23:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku

UMKE VE 112 EKİBİ VAN'DAN DÖNDÜ


-EKİPLERİMİZ 37 VAKAYA MÜDAHALE ETTİ

      Van ve çevresinde meydana gelen depremin ardından bölgeye giden İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 2 adet 112 ambulansı Gümüşhane’ye döndü.


     Depremin ardından hemen bölgeye sevk edilen ekibimiz, ilk saatlerde göçük altındaki 2 vatandaşa ilk müdahalesini yaparak sağ çıkardı. Daha sonraki saatlerde 3 vatandaşı ölü olarak enkaz altından çıkaran ekip topla Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 03 Kasım 2011 15:55, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05489 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu