banner522

Kültür Sanat Yarışmaları Türk Müziği Ses Yarışması ile Sona Erdi

Gümüşhane Gençlik Merkezi Kültür Sanat Yarışmaları kapsamında ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla gençler arası Türk Müziği İl Birinciliği yarışması düzenlendi.

Kültür Sanat Yarışmaları Türk Müziği Ses Yarışması ile Sona Erdi

Gümüşhane Gençlik Merkezi Kültür Sanat Yarışmaları kapsamında ‘Sahne Sırası Sende’ sloganıyla gençler arası Türk Müziği İl Birinciliği yarışması düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geleneksel sanatların gençler arasında yayılması ile gençlerin sanata ve temel değerlere sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla Gümüşhane Gençlik Merkezinde düzenlenen Kültür Sanat yarışmalarının İl Birinciliği safhası gençlerin yoğun katılımıyla sona erdi. Etkinlikle Gençlik Merkezine üye olan gençler yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

18-23 ve 24-29 yaş arası solo kız ve erkek kategorilerinde “Sahne Sırası Sende” sloganıyla Gençler Arası ‘Türk Müziği’ Yarışması yeni Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonunda öğrencilerin ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk Halk Müziği eserlerinden belirledikleri türkülerle yarışmaya katılan gençlerden ilk üçe girenlere ve jüri üyelerine Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel tarafından çeşitli hediyeler verildi. İl Birinciliği yarışmasında 3 kategoride yarışan gençlerden birinci olanlar ise, Gümüşhane’yi temsil etmek üzere 1 Mayıs tarihinde Rize’de yapılacak olan Karadeniz Bölge Finalinde Gümüşhane’yi temsil edecekler.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel, “Türküler umuttur, hasrettir, vefadır. Sılaya uzanan gurbet ellerde ince bir yoldur. En güzel memleket türkülerimiz gençlerimizin sesinde can buldu. Gençler Arası Türk Müziği İl Birinciliği Yarışmasını gerçekleştirdik. Notalara dokunmakla kalmadılar, sesleriyle anılarda yolculuk yaptırıp bizleri diyar diyar gezdirdiler. Güneşin denizde battığı rengârenk şehirlerden, uzak bozkır kasabalarına; insanın olduğu her yerde müzik var. Türkülerimiz bu kez Gümüşhane’ de gençlerimizin sesinde can buldu” dedi.


18-23 ve 24-29 Yaş arası Bay/Bayan kategorilerinde dereceye giren yarışmacılar şu şekilde:

18-23 Yaş Bayan Kategorisinde İrem Aleyna Ustaoğlu birinci, Emine Coşkun ikinci, Naime Sanğut üçüncü, 

18-23 Yaş Erkek Kategorisinde Yunus Emre Mansız birinci, Tuğrul Meral ikinci, Utku Can Demirel üçüncü, 

24-29 Yaş Bayan Kategorisinde Zeynep Durmaz birinci, Fatime Yaküt ikinci, Melek Döner ise üçüncü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica