banner522

Avrupa Boks Şampiyonu Keleş, GÜ’de hazırlanıyor

Avrupa Boks Şampiyonası’nda üç kez üst üste şampiyonluk kemerini alan Boksör Fatih Keleş, 19 Mayıs’ta yapılacak olan unvan koruma maçının hazırlıklarını Gümüşhane Üniversitesinde sürdürüyor.

Avrupa Boks Şampiyonu Keleş, GÜ’de hazırlanıyor

Avrupa Boks Şampiyonası’nda üç kez üst üste şampiyonluk kemerini alan Boksör Fatih Keleş, 19 Mayıs’ta yapılacak olan unvan koruma maçının hazırlıklarını Gümüşhane Üniversitesinde sürdürüyor.

22 Aralık’ta Hamburg’da düzenlenen dev galada Türk boksör Fatih Keleş, Avrupa şampiyonluğu için çıktığı ringde güçlü rakibi Renald Garrido’yu yenerek, 3’üncü kez Avrupa Şampiyonluğunu elde etmişti. 

19 Mayıs’ta Trabzon Beşirli Spor Salonu’nda yapılacak olan unvan koruma maçının hazırlıklarını Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu dövüş salonlarında yapan Keleş, hedefinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu dile getirdi. 

Keleş sözlerine şöyle devam etti: “Ben bu spora 10 yaşımda başladım. 17 yıl amatör boks müsabakalarına katıldım. 2011’de Avrupa Büyükler Boks Şampiyonası’na katıldım. 19 Mayıs 2016 tarihinde de profesyonel Avrupa Şampiyonu oldum. Şuan tekrar unvan koruma maçım var. Bunun için de hazırlıklarımı Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) spor salonunda sürdürüyorum. Yaklaşık 1 aydır Gümüşhane Üniversitesi’nde hazırlıklarımı yapmaktayım. Buradaki imkânlar çok iyi, hocalarımızın da bana sağladığı imkânlar çok güzel. Hedefim 19 Mayıs’ta yapılacak unvan koruma maçını kazanıp, sene sonunda yapılacak olan Dünya Boks Şampiyonluğu’na katılmaktır. Burada olmaktan gayet mutluyum, Gümüşhane halkına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve BESYO Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. İbrahim Can hocamıza da bana bu imkânları tanıdıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesi 19 Mayıs’ta Trabzon’da yapılacak olan maça davet ediyorum.” 

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise böylesine önemli bir maç için Avrupa Boks Şampiyonu Fatih Keleş’i üniversitede ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, “Avrupa Boks Şampiyonası’nda rakiplerini bir bir alt ederek, şampiyon olan ve bu şampiyonluğunu 3 kez korumayı başaran Fatih Keleş’i öncelikle tebrik ediyorum. Şampiyonu üniversitemizde ağırlamak, üniversitemizin imkânlarından faydalanmasını sağlamak bizler için gurur verici bir duygudur. Gümüşhane Üniversitesi olarak daima sporun ve sporcunun yanındayız. Gerek BESYO spor salonlarımız, açık ve kapalı sahalarımız, yarı olimpik yüzme havuzumuz ve gerekse de bu alanda uzman olan kendini kanıtlamış hocalarımızla yüksekokulumuz, her türlü spor aktivitelerinin başarıyla yapılması için yeterli düzeydedir. Şampiyonumuza üniversitemizin kapıları sonuna kadar açıktır. 19 Mayıs’ta yapılacak Avrupa Boks Şampiyonluğu Unvan koruma maçında da kendisine başarılar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica