Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya   

ANKARA GÜMÜŞHANE GÜNLERİNİN PROGRAMI BELLİ OLDU


     Gümüşhane Valiliği ve Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği “Ankara Gümüşhane Günleri” programının detayları belli oldu.

       Çok sayıda kurum ve kuruluşun destek verdiği organizasyon 10 Mart Perşembe günü saat 12.00’da yapılacak açılış konuşmaları ile başlayacak.

       Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek programda mehteran, halk oyunları, resim sergisi, paneller, konserler yer alıyor.

   &n Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 09 Mart 2011 14:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Giyad'da Üroloji Konulu Sağlık Paneli Düzenlendi


       Merkezi İstanbul'da bulunan Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GİYAD) Sağlık komisyonu tarafından Üroloji konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak İstanbul Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Şefi Prof. Dr. Yavuz Önol konuşmacı olarak katıldı.

      Giyad Sağlık Komisyonu Başkanı Dr. Cemalettin Aydın tarafından peryodik olarak gerçekleştirilen sağlık panelinde konuk olan Prof.Dr.Şinasi Yavuz Önol, üroloji konusunda çok sayıda dernek üyesine bilgi verdi.

       Sağlık kon Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 07 Mart 2011 08:14, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ANKARA GÜDEF, TANITIM GÜNLERİ ÖNCESİ SON İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ


       Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Yönetim kurulu, Ankara’da ilk kez yapılacak olan Gümüşhane Tanıtım Günleri öncesinde son istişare toplantısını geniş bir katılımla Çardak Pide Salonunda yaptı.

       Başkan Hamdi Arslan Organizasyon firması ile birlikte gelinen son nokta hakkında dernek başkanları ve yöneticilerine geniş bilgi verirken, derneklerin üzerlerine düşen görevleri tek tek hatırlattı.

       Derneklere bölgelerinde yapacakları tanıtım hakkında bilgi, afiş ve davetiyelerin teslim edildiği topl Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 06 Mart 2011 23:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜDEF BAŞKANI VAHİT OLGUN, BUGÜN KARADENİZ TV'DE


     İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Vahit Olgun bugün Karadeniz Tv'de olacak.

     Karadeniz Televizyonunda Doç.Dr Mesut Şenol’un sunduğu proğram 04 Mart 2011 Cuma günü 16:15 ila 18:00 Saatleri arasında yayınlanacak.

     Olgun, yaptığı açıklamada programda Gümüşhanenin tarihi, turizmi, gelişimi ve değişimi ile ilgili konuları konuşacaklarını belirterek, "Ümit ediyorum ki bu proğramlar sayesinde ilimizi tanımayan vatandaşlarımız Gümüşhane hakkında yeterli bilgiye ulaşacaklardır." dedi.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Mart 2011 10:21, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MAHMUT POLAT, KRAL KARADENİZ'DEYDİ


       Gümüşhaneli sanatçı Mahmut Polat, Kral Karadeniz televizyonda yayınlanan Fatma Şentürk'le “Bu Gece” adlı müzik eğlence programına konuk olarak katıldı.

        Polat, çok sevilen “Can Gümüşhane” adlı türküsünü programda seslendirirken, programa Kurtlar Vadisi dizisinde 93 bölümde oynayan Abidin Yerebakan da bir diğer konuk olarak katıldı.

        Karadenizli yapısıyla, dizideki tiplemesiyle çok sevilen Abidin Yerebakan, Mahmut Polat'ın söylediği t&uum Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 28 Şubat 2011 13:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Bağcılarda Oylumdere Köyü Gecesi Gerçekleşti


(Kaynak:www.haber29.net)

       İstanbul Bağcılar Kültür Merkezinde Köse Oylumdere Köyü derneği tarafından "Gurbet ve Sıla" adlı dayanışma ve birlik gecesi gerçekleşti.

       Programda Gonca Coşkun, Selahattin Tanış ve Nurettin Bay sahne aldılar. Programın sunuculuğunu Semih Kurt ve Veli Yılmaz gerçekleştirdi.

        Başkan Yücel Olgun konuşmasında; “Sıla ve Gurbet Gecesine hoşgeldiniz. Programımıza katılanlara ve sponsorlarımıza, derneğimizi 1993 yılından bu güne gelmesinde katkı sağlayanlara çok teşek Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 27 Şubat 2011 20:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İZMİR'DE GÜMÜŞHANE'NİN KURTULUŞ ETKİNLİĞİ YAPILACAK


-İZMİR’DE Kİ GÜMÜŞHANELİLER DEV YEMEKTE BULUŞUYOR

      İzmir Gümüşhane Dayanışma ve Kültür Derneği, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93.yılı nedeniyle yemekli kutlama programı düzenliyor.

      Dernek İkinci Başkanı Ünal Ulutaş, 26 Şubat Cumartesi günü saat 19.30’da Balçova Termal Tesislerindeki bin kişilik Kardelen salonunda verilecek olan yemekte Gümüşhaneli sanatçılar Serap Odabaş ve Ali Şaş’ın yanısıra TRT Halk Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 25 Şubat 2011 10:36, Yorumlar(0), Hepsini Oku

OYLUMDERELİLER BAĞCILARDA BULUŞUYOR


       Gümüşhane'nin Köse İlçesi Oylumdere Köyü Derneğinin düzenlediği "GURBET ve SILA" gecesi Bağcılar Kültür Merkezinde yapılacak.

       26 Şubat Cumartesi günü saat 18.00'da başlayacak geceyi Gümüşhaneli showman Veli Yılmaz sunacak. Gecede Gonca Coşkun, Selahattin Tanış ve Nurettin Bay da sahne alacak.

      Konuyla ilgili açıklama yapan Oylumdere Köyü Dernek Başkanı Yücel Olgun, "D Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 23 Şubat 2011 21:14, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞEKAV BURS ÖDEMELERİNE BAŞLADI


     Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı, üniversite öğrencilerine ilk burs ödemesini gerçekleştirdi.

     22 Şubat salı günü yoğun bir tempo ile gece geç saatlere kadar çalışmalarına devam eden ŞEKAV Burs Komisyonu evraklarını tamamlamış olan öğrencilerin ilk burs ödemelerini gerçekleştirdi.

     Şekav Burs Komisyonu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu yaptığı açıklamada, internet üzerinden yada referans yöntemi ile yaklaşık 400 öğrencinin başvurduğunu ve bunlardan 187 öğrenciye burs vermeyi planladıklarını söyledi.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 23 Şubat 2011 10:14, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AHMED ZİYAÜDDİN GÜMÜŞHANEVİ SULTANBEYLİ'DE ANILDI


      (Kaynak: Sultanbeyli Belediyesi)

      Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi hazretleri ölümünün 118. yılında Sultanbeyli’de düzenlenen panelle anıldı.


      1 milyondan fazla öğrenciye sahip ve pek çok önemli eserin müellifi olarak tanınan meşhur ilim adamı Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevi Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 23 Şubat 2011 09:51, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YEREL GELİŞİM'DE GÜMÜŞHANELİ DOKTORLAR KONUK OLACAK


     Kanal 9 Ekranlarında her hafta Çarşamba günleri saat 22.00’de ekrana gelen Yüksel Yalçın’la “Yerel Gelişim” programında bu hafta Gümüşhaneli doktorlar konuk olacak.

      23 Şubat günü yayınlanacak programa GİYAD yönetim kurulu üyesi ve Ataköy KBB Kliniği sahibi Dr. Recai Kadakal ve GİYAD üyelerinden  Vakıf Gureba Hastanesi doktoru Dr.Cemalettin Aydın, Koşuyolu Kalp hastalıkları Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ali Metin Esen ve Kolan Hastanesi Başhekimi Dr.Atilla Yılmaz konuk olacak.

      Yerelde ve ülke gene Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 21 Şubat 2011 20:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ANKARA'DA KURTULUŞ PROGRAMI


      Ankara Gümüşhane İşadamları Derneğinin (GİAD) düzenlediği Gümüşhane’nin Kurtuluş Programı 18 Şubat Cuma günü saat 19:00 - 23:00 saatleri arasında gerçekleşti.

      Yeni mahalle belediyesi halk oyunları ekibinin folklor gösterisiyle başlayan programda slayt gösterisi ile GİAD’ın 2 yıllık faaliyetleri anlatıldı.

      Slayt gösterisinden sonra Mahmut Polat türküleriyle Gümüşhaneli hemşerilerimizi coşturdu. Daha sonra GİAD’a maddi ve manevi katkı sağlayan kişi ve kurumlara plaket takdimi yapıldı. Plaket takdiminde Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 20 Şubat 2011 00:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AHMET ZİYAÜDDİN GÜMÜŞHANEVİ HAZRETLERİ VEFATININ 118.YILINDA SULTANBEYLİ'DE ANILACAK


      Sultanbeyli Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği (GÜMÜŞDER)  ile Sultanbeyli Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi hazretleri anma programı 20 Şubat Pazar günü yapılacak.

      Sultanbeyli Kültür Merkezinde saat 19.00’da başlayacak olan programa Prof. Dr.İrfan Gündüz ve Prof. Dr. M. Cevat Akşit konuşmacı olarak katılacak.

      Sultanbeyli Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Abdulkerim Yıldız, dernek olarak 2011 yılında sosyal dernek&cce Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Şubat 2011 17:15, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜL AİLESİNDEN ŞİRAN'A ANLAMLI YATIRIM


-MEHMET GÜL ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

      Gümüşhane’nin Şiran ilçesine yapılacak olan Mehmet Gül Anadolu Öğretmen Lisesi için İstanbul’da protokol Gül Ailesi ile imzalandı.

     Florya Fly In'de yapılan imza törenine Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Gül İnşaat Yönetim Kurulu üyeleri Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Şubat 2011 14:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜSİAD Burs Başvurularını Değerlendirdi


      Güsiad Başkanı Kenan Aydın, burs başvurusu yapan öğrencilerin başvurularının değerlendirilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

      Aydın'ın açıklaması şöyle;

"Değerli öğrenciler,

2010-2011 Eğitim öğretim dönemi burs başvuruları ile ilgili olarak; Doç. Dr. Kenan Aydın,Muammer Beyaz,Çetin Kantek, A.Sami Bozkır,Yaşar Topçuoğlu,Yüksel Yalçın ve Tahsin Söğüt`den oluşan Güsiad burs komisyonunun değerlendirme sonuçları aşağıda sunulmuştur.

Daha önceki duyurularımızda`da belirtildiği üzere Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Şubat 2011 14:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 26 Sayfalar« İlk ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.30258 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu