Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya   

MİLLETVEKİLİ AYDIN, TELME KÖYÜ GENÇLERİ İLE BULUŞTU


      AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Cumartesi akşamı İstanbul’da düzenlenen Gümüşhanespor’a destek gecesine katıldıktan sonra Ankara’ya dönmeyerek Pazar gününü İstanbul’da hemşehrileri ile geçirdi.

      Telme köylü üniversite öğrencileri ile düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Aydın, gençleri birlik ve beraberliklerinden ötürü tebrik ederek; “Hizmet aşkı ile hizmet uğruna yürekleri ile çalışan, gelenek ve göreneklerimizi yaşatan Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 31 Ocak 2011 15:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Harmancık Köylüleri Biraraya Geldi


      Kocaeli Körfez İlçesinde faliyet gösteren Harmancık Köyü Derneğinde bu haftasonu patates, minzi ve turşu üçlüsü ile muhabbet gecesi düzenlendi.

        Programı Körfez ilçesi Esentepe sakinlerinden Yağmurdere Köyünden hemşerimiz  Ferhat Yayla düzenledi. Programda Körfez ilçesindeki Gümüşhanelilere Harmancık Köyü Derneğinde ikramlarda bulunuldu.

        Yemek sonrasında açıklamada bulunan Harmancık Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 31 Ocak 2011 14:41, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Vatan Sahnesinde Gümüşhane Programı Düzenlendi


     (Kaynak: www.haber29.net)

     Bahçelievler Gümüş-Der Derneğinin Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü dolayısıyla 'VATAN SAHNESİNDE GÜMÜŞHANE' adlı programı düzenledi.


      Programa Kuran-ı Kerim Okunması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Minik Mehteran Takımı Gösterisi, Şiirleriyle Erkam ve Tarih Dede Tiyatro Oyunu sahnelendi. Gümüşvizyon Gösterisin Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 30 Ocak 2011 16:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Bekir Celep'ten "Geçmişten Günümüze Şiran" Kitabı Çalışması


(Kaynak: www.haber29.net)

        Şiran Boğazyayla köyünden emekli öğretmen ve aynı zamanda araştırmacı yazar Bekir Celep "Geçmişten Günümüze Şiran" adlı 500 sayfalık kitap çalışmasıının bitme aşamasında olduğunu söyledi.

      Daha önce "Cumhuriyet'in 75.Yılında Şiran" adlı kitabı hazırlayan Bekir Celep'in yaptığı açıklama şöyle;

         Hazırlamakta old Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 29 Ocak 2011 16:03, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Yeni Yönetimi Seçildi


         (Kaynak: www.haber29.net)

        Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı (ŞEKAV) ilk Mütevelli Heyeti Toplantısı 27 Ocak Perşembe günü yapılarak Yeni Yönetim Kurulu Seçimi Gerçekleşti.

         Sunumunu Serkan Kaya’nın yaptığı Şekav Mütevelli Kurulunda açılış ve saygı duruşunun ardından Geçici Yönetim Kurulu Başkanı  Ali Beyaz Mütevelli heyeti toplantısının a&c Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 29 Ocak 2011 16:01, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜDEF BAŞKANI OLGUN, MAVİKARADENİZ TELEVİZYONUNDA


     İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Başkanı Vahit Olgun, 28 Ocak Cuma günü  Mavikaradeniz  Televizyonuna konuk olacak.

     Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl etkinliklerini kutlamaya hızlı bir şekilde hazırlanan GÜDEF, gecenin tanıtımını için tüm olanaklarını kullanmaya çalışıyor. Federasyon Genel Başkanı Vahit Olgun, bu tanıtım çalışmaları için 28 Ocak Cuma günü Saat:14:00 de Mavikaradeniz televizyonunda olacak.

     Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ol Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 27 Ocak 2011 20:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku

OYLUMDERE DERNEĞİ, "GURBET VE SILA" GECESİNİN HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR


         Merkezi İstanbul Bağcılar'da bulunan Köse Oylumdere Köyü Dernek Başkanı Yücel Olgun, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı makamında ziyaret ederek, düzenleyecekleri “GURBET ve SILA" gecesinin davetiyesini takdim etti.
 
        Oylumdere Köyü Derneğinin 26 Şubat Cumartesi günü Bağcılar Kültür Merkezinde düzenleyeceği “GURBET VE SILA” gecesinin hazırlıkları hızlı bi Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 26 Ocak 2011 23:35, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YEREL GELİŞİMDE BU HAFTA "ŞİRAN" KONUK OLACAK


    GİYAD Başkanı Yüksel Yalçın tarafından hazırlanan ve Kanal 9'da her hafta Çarşamba günleri yayınlanan Yerel Gelişim  programının konukları bu hafta "Şiran" ilçesi olacak.

     Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Şiran Meslek Yükseokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bilge Bahar, ŞEKAV Vakfı Başkanı Ali Beyaz ve ŞEKAV Genel Sekreteri Ramazan Kahveci'nin konuk olacağı program 26 Ocak Çarşamba günü saat 22.00'da başlayacak.

     Programa e-posta ile katılmak isteyenler,   yerelgelisim@kanal9.com.tr den mesajlarını yazabilirler. Programa cep telefonlarından mesajla k Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 25 Ocak 2011 20:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KILIÇ AİLESİNİN ACI GÜNÜ


     Bursa Gümüşhaneliler Derneği Eski Başkanı Tahsin Kara’nın yeğeni, Tamer Kılıç dün gece Denizli’de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

      Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı’nın dayısının torunu, Demokrat Gümüşhane Gazetesi köşe yazarlarından Ekrem Yıldız’ın teyzesinin oğlu olan Kılıç’ın vefat haberi yakınlarını üzüntüye boğdu. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz…
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 25 Ocak 2011 13:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SÖĞÜT GÜVEN TAZELEDİ


       Merkezi İstanbul'da bulunan Gümüşhane ili ve ilçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği'nin (GÜYAD) bugün yapılan 11. olağan genel kurul toplantısında mevcut başkan Tahsin Söğüt güven tazeledi.

       Üç adayın yarıştığı seçimlerde 463 üye oy kullandı. 2 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde Tahsin Söğüt 196 oy, Birol Hayal 136 oy, Gürsel Ezber 131 oy aldı.

      Söğüt'ün yeni yönetim kurulu şu şekilde: "Abit Ozman, Adnan Katılmış, Ali Fidan,Fahri Demirhan, Hüseyin Gü Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 23 Ocak 2011 21:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BAHÇELİEVLER'DE "VATAN SAHNESİNDE GÜMÜŞHANE" PROGRAMI YAPILACAK


       Bahçelievler Gümüş-Der Derneğinin Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü dolayısıyla 'VATAN SAHNESİNDE GÜMÜŞHANE' adıyla bir program düzenleyecek. Program 28 Ocak Cuma günü 19:30 - 23:30 saatleri arasında gerçekleşecek.

        Programda Gümüşhaneli fotoğraf sanatçısı Bünyamin Aygün’ün “Dört Mevsim Gümüşhane” adlı fotoğraf sergisi ve “Gümüşhane Damak Tadı” adlı sergide ik Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 20 Ocak 2011 08:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İstanbul'un Her Köşesinde Gümüşhane Olacak


       İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) 12 Şubat’ta kutlayacağı Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü etkinlikleri için tanıtım afişlerini dağıtmaya başladı.

       Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş şölenine sayılı günler kala Federasyon Yönetimi hazırlıklara hızlı bir şekilde devam ederken, İstanbul halkına  gecenin tanıtımı için afişlerin dağıtımı da başladı.
    
       İstanbul Gümüşhane Dernekler Federa Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 20 Ocak 2011 08:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YEREL GELİŞİMDE BU HAFTA TORUL KONUK OLACAK


     GİYAD Başkanı Yüksel Yalçın tarafından hazırlanan ve Kanal 9'da her hafta Çarşamba günleri yayınlanan Yerel Gelişim  programının konukları Torul ilçesi olacak.

     Torul Belediye Başkanı Selami Bostan, Torul Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Evren Özdemir konuk olacak.

     19 Ocak Çarşamba günü ekrana gelecek olan Yerel Gelişim saat 22.00'da başlayacak. Programa e-posta ile katılmak isteyenler,   yerelgelisim@kanal9.com.tr den mesajlarını yazabilirler. Programa cep telefonlarından mesajla katılmak isteyenler ise, Kanal9 yazıp boşluk bırakıp mesajı yazdıktan sonra 3969 Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 18 Ocak 2011 23:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KURTULUŞ GECESİNİN SANATÇILARI AÇIKLANDI


       İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonunun (GÜDEF) 12 Şubat Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonunda yapacağı Kurtuluş şöleni Sanatçıları açıklandı.

       Gümüşhane’nin düşman işgalinden Kurtuluşunun 93. Yıl kutlamalarına sayılı günler kala, Federasyon yetkilileri de çalışmalara hızlı bir şekilde sürdürürken,  gecede sahne alacak olan sanatçıların isimleri de netleşti.

      Konu hakkında bir açıklama yapan GÜDEF Genel Başkanı Vahit Olgun; “Tüm T Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 17 Ocak 2011 15:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku

DOĞAN KÖSE TOKİ KONUTLARINDAN SATIN ALACAK


(Kaynak: www.haber29.net)

      AK Parti Gümüşhane Milletvekili Prof. Dr. Yahya Doğan, Köse’de yapılması planlanan TOKİ konutlarından almak için müracaatta bulunacağını söyledi.

       Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün’ün bilgilendirme toplantısı yapmak için gittiği İstanbul temasları devam ediyor.

      Şirinevler semtinde bulunan Köse İlçesi ve Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğini milletvekili Doğan’la ziyaret eden Başkan Aygün, konutlar için taleplerin alınmasının ardından Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 17 Ocak 2011 10:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 26 Sayfalar« İlk ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.86687 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu