Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya   

BURSA'DA Kİ GÜMÜŞHANELİLER YAYLA ŞENLİĞİNDE BİR ARAYA GELECEK


      Bursa ve civarında yaşayan Gümüşhaneliler, 5 Haziran Pazar günü “8. Geleneksel Bahar Şenliği” programında bir araya gelecek.

     Bursa Gümüşhaneliler Derneği, Kelkit Derneği, Köse Derneği, Torul Kürtün Derneği, Şiran Akbulak Köyü Derneği, İnegöl Gümüşhaneliler Derneği işbirliği ile yapılacak olan program Bursa Uludaoğ yolu üzerinde bulunan Kirazlı Yayla bölgesinde gerçekleştirilecek.

     Sait Uçar, Yavuz Tonyalı, Meryem Akyüz, Mehmet Tak, Çayan Hüseyin, Selahattin Tanış, Ardasa Folklor Ekibi, Muzaffer Meydan, Ali Şaş ve İsmail Güler& Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 01 Haziran 2011 15:08, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Esenyurt Gümüşhaneliler Derneği Birlik ve Dayanışma Gecesi Gerçekleşti


(Kaynak: www.haber29.net)

       İstanbul'un Esenyurt ilçesinde Gümüşhaneliler Derneği ESGÜDERi tarafından birlik ve dayanışma gecesi düzenlendi.

     29 Mayıs Pazar günü gerçekleşen programın sunuculuğunu Celal Can yaptı. İstanbul'un fethinin yıldönümünde gerçekleştirilen programın açılışında Fatih'in İstanbul'un Fethi anlatıldı.

     Medya TV ekranlarından canlı yayınlanan programda ilk olarak Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 31 May 2011 07:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MECLİS HABER DERGİSİNDEN HEMŞEHRİMİZE ÖDÜL


      Meclis Haber Dergisi tarafından geçtiğimiz günlerde Ankara Akar Otelde düzenlenen “Türkiye’ye Hizmet Edenler” ödül töreninde Hedef Dershaneleri sahibi Berna Dabağ ve eşi Erdal Dabağ Sivil Toplum Örgütleri başlığında çalışma hayatına yaptığı katkılardan dolayı ödüle layık görüldü.

     Siyaset, bürokrasi, sivil toplum örgütleri, çalışma hayatı ve medya dünyasına yönelik haberleri ile Türkiye’de gündem oluşturan Meclis Haber Dergisi 8. yılında da Türkiye’ye hizmet e Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 30 May 2011 13:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Başkan Bahçeci, Kırşehir Gümüşhaneliler Derneğinde


(Kaynak: www.haber29.net)

     Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Gümüşhaneliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, hemşerilerimizin belediyeden beklentilerini ve belediye hizmetleri hakkında görüşlerini aldı.

     Başkan Bahçeci, Dernek Başkanı Feramiz Duran ve dernek üyeleri tarafından karşılanırken, Genellikle geçimlerini inşaat işçiliği ile sağlayan Gümüşhaneli vatandaşlar, sıkıntılarının Pazar günü inşaatlarda çalışmanın yasak olması olduğunu belirterek, Başkan Bahçeci'den bu konu hakkında yardım istediler. Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 30 May 2011 10:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Çerkezköy Gümüşhaneliler Derneğinden Coşkulu Gece


         (Kaynak: www.haber29.net)

       Çerkezköy Gümüşhaneliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dayanışma Gecesi'nde hemşerilerimiz biraraya geldi. Akşam yemeği ile başlayan program, gecenin ilerleyen saatlerine kadar, horon ve halaylarla devam etti. Programda Nurettin Bay sahne aldı.

      Çerkezköy Gümüşhaneliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 28 May 2011 23:36, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Derneği Gümüş Telkare Sergisi Açtı


(Kaynak: www.haber29.net)

      Pendik Belediyesi ve Pendik Tuzla Gümüşhaneliler Derneği tarafından Pendik Mehmet Akif Kültür Merkezinde Gümüş Telkare Kursu açıldı.

      Sergiyi Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yapar, Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç ziyaret etti.

    Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Gümüşhaneli hanımların böylesine g Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 28 May 2011 23:34, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞAHİN KÖSE'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ


      İstanbul Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse Gümüşhanespor’un Eskişehir’de oynayacağı playoff maçı için otobüs tahsis etti.

    İkinci lige yükselebilmek için Eskişehir’de yapılacak olan play off müsabakasında Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan Gümüşhanespor’a taraftar desteği sağlanması adına örnek bir davranışta bulunan Köse, 24 Mayıs Salı günü Eskişehire gidecek taraftarlar için otobüs tahsis etti.

    Konuyla ilgili bir açıklama yapan Köse, &l Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 23 May 2011 21:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ANKARA GÜMÜŞHANELİ GİRİŞİMCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ 2011 YILI FAALİYET PROGRAMINI HAZIRLIYOR


      Ankara’da ikamet eden Gümüşhaneli Girişimci ve İşadamları’nın 2 yıl önce kurduğu ve birçok faaliyete imza atan GİAD, 2011 yılında yapacağı faaliyetlere ilişkin üyelerinin fikir ve görüşlerini almak üzere toplantı düzenledi.

      Toplantıda Başkan Baki Telli ile birlikte Yönetim Kurulu Üyelerinden Tülay Yıldırım, Türker Yeniçeri, İrfan Aktürk, Hasan Tok, İbrahim Demirel ve Hüseyin Turhan üyelerin görüş ve önerilerini dinledi.

    Toplantıya katılan üyelere teker teker söz verilerek; derneği Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 22 May 2011 17:01, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Gümüşhaneli Mühendisler ve Mimarlar Kahvaltıda Buluştu


     Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu (GÜMÜP) 15 Mayıs Pazar günü İstanbul'da Pierre Loti Teras Kafe'de birlik, beraberlik ve tanışma amaçlı kahvaltı programında biraraya geldi.

   Kayhvaltıya Gümüşhaneli akademisylenlerden GÜSİAD Başkanı Doç.Dr. Kenan Aydın, Prof.Dr. Ömer Aydın, Prof.Dr. Mehmet Özer konuk oldu.

     Kahvaltının başlangıcında Gümüp Başkanı Yüksel Hamzaoğlu ve GİYAD Başkanı (Gümüp Kur Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 17 May 2011 12:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Yeşilbük Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kuruldu


       (Kaynak: www.haber29.net)

       Şiran ilçesi Yeşilbük Beldesi gençleri tarafından İstanbul Bağcılar ilçesinde "Yeşilbük Gençlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği" kuruldu.

       Der Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 17 May 2011 08:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜP ÜYELERİ, MARMARAY'I GEZDİ


       (Kaynak: www.haber29.net)

      Gümüşhane Mühendis & Mimarlar Platformu (GÜMÜP) Türkiye'de gerçekleştirilen en önemli mühendislik projelerinden birisi olan İstanbul Marmaray Projesi şantiyesine ve tünel imalat sahasına teknik gezi düzenledi.

       GÜMÜP Elektrik- Elektronik Komisyonunun organizasyonu ile gerçekleştirilen teknik geziye GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 10 May 2011 07:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Ümraniye'de Gümüşhaneliler Şöleni Gerçekleşti


(Kaynak: www.haber29.net)

      Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GÜYAD) bu yılda büyük bir coşku ile Gümüşhaneliler Şöleni gerçekleştirdi.

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şölende Sanatçı Seçil Yavuz birbirinden güzel şarkılarıyla sahnedeki yerini aldı. Seçil Yavuz’dan sonra Kemençesi ile hemşerilerimizi coşturan Hasan Yavuz, hemşerilerimize kemençe ziyafeti sundu.

     Program GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt’ün davetlilere ve Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 07 May 2011 19:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANELİLER ŞÖLENE HAZIRLANIYOR


    İstanbul’da faaliyet gösteren Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği (GÜYAD) tarafından organize edilen “Gümüşhaneliler Şöleni” 6 Mayıs Cuma (Yarın) günü yapılacak.

     Dernek Başkanı Tahsin Söğüt, Haldun Alagaş Spor salonunda yapılacak olan etkinliğin şölen havasında geçmesi için bütün hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Söğüt, yaptığı açıklamada saat 19.30’da başlayacak programda Seçil Yavuz, Hasan Yavuz, Mahmut Polat ve Mustafa Küçük’ün sah Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 05 May 2011 13:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GİYAD 4. YILINI KUTLADI


        (Kaynak: www.haber29.net)

      2007 yılında büyük  bir heyecanla ve yeni ümitlerle kurulan GİYAD 4. yaşına girdi. Gümüşhanelilerin gurbetteki dernekleri arasına girişinin 4. yıldönümü şenliklerinde GİYAD yeni yaşını üyeleriyle birlikte K.Çekmece Mega Düğün Sarayında kutladı. Programa dernek üyeleri  ve çevre ilçedeki hemşeriler yoğun ilgi gösterdi.

 & Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 03 May 2011 14:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM GÜMÜŞHANELİLER GECESİ


      Eskişehir de ikamet eden Gümüşhaneliler 1 Mayıs 2011 Pazar günü akşamı Öğretmen evinde Birlik-Beraberlik ve Dayanışma gecesinde bir araya geldiler.

      Geceye bürokrat, akademisyen, siyaset ve spor dünyasından bir çok Gümüşhanelinin yanı sıra Eskişehir ve Kütahya’da öğrenim gören çok sayıda üniversite öğrencisi de katıldı.

    Gece Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi kol bastı ekibinin gösterileri ile başladı. Enes Turhan, Beyzanur ve Oguzhan Nebioğlu’nun Gümüşhaneyle ilgili okudukları şiirlerin ardından Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 02 May 2011 09:41, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 26 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.94215 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu