Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya   

Kocaeli'deki Gümüşhaneliler Kahvaltıda Biraraya Geldi


     Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı ve Kocaelide faaliyet gösteren Gümüşhane dernekleri tarafından her ay düzenli olarak yapılan sabah kahvaltısı bu hafta sonu Derince ilçesi 60 Evler sahilinde gerçekleşti.

      Kocaelide faliyet gösteren Gümüşhane Derneklerin Başkanları ve yönetim kurulu üyelerini katıldığı bu toplatıya Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ve Kocaeli Milletvekili hemşerimiz Fikri Işık'ta iştirak ettiler.

    Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Habip Yılmaz; "Kocaeli'nde derneklerimiz vasıtasıyla hemşeri Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 02 May 2011 09:34, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ANKARA GÜDEF GENÇLİK KOLLARI KURULDU


-GÜDEF ÇATISI ALTINDA BİRLİK MESAJLARI

      (Haber: Enes Olgun/Ankara)

      Ankara Gümüşhaneli Dernekler Federasyonu (GÜDEF), gençlik kolları oluşumunu tamamlayarak kuruldu.

     Ankara GÜDEF binasında ilk toplantısını gerçekleştiren GÜDEF gençlik kollarının en önemli gündem maddesi, öğrencilere burs ve sosyal aktivite imkanı sağlamak olacak.

      GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, GÜDEF bünyesinde gen Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 29 Nisan 2011 22:50, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Yerel Gelişimde Süleymaniye Kayak ve Turizm Projesi Gündeme Alındı


(Kaynak: www.haber29.net)

       Kanal 9 ekranlarında  Yüksel Yalçın tarafından hazırlanıp sunulan  Yerel Gelişimde bu hafta Gümüşhane Süleymaniye Mahallesi  Kayak ve Turizm Merkezi projesi masaya yatırıldı. Programın studyo konukları GÜSİAD Genel Başkanı Doç.Dr.Kenan Aydın, Güsiad Yönetim Kurulu Üyesi Sami Bozkır  ve Tarihçi-Yazar Volkan Şenel  oldu.

        3 medeniyetin  yüzyıllar boyunca aynı kenti paylaştıkları Süleymaniye'nin tarihi kesitinin de gündeme alındığı programda t Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 29 Nisan 2011 07:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YEREL GELİŞİMDE GÜSİAD'LA SÜLEYMANİYE PROJESİ VAR


      GİYAD Başkanı Yüksel Yalçın tarafından hazırlanılarak sunulan ve her hafta Çarşamba günleri Kanal 9 ekranlarında yer alan "Yerel Gelişim" programında bu hafta Süleymaniye Mahallesi Kayak ve Turizm Merkezi masaya yatırılıyor.

       Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği  (GÜSİAD) Genel  Başkanı Doç. Dr. Kenan Aydın, yönetim kurulu üyesi Sami Bozkır ve Tarihçi-Yazar Volkan Şenel'in katılımcı olduğu program  Çarşamba günü saat 21.30'da ekranlara gelecek.

      Programda Süleymaniye Mahall Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 26 Nisan 2011 22:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Gök-Der Hemşehrileri İle Buluşuyor


(Kaynak: www.haber29.net)

       Gümüşhane Özkürtün ve Çevre Köyleri Dayanışma Çevre Koruma Derneği (GÖK-DER) 30 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 20:00-24:00 saatleri arasında İstanbul Çekmeköy'de bulunan Çamlıbahçe Tesislerinde hemşehrileri ile bir araya gelecek.

      Gümüşhane Özkürtün ve Çevre Köyleri Dayanışma Çevre Koruma Derneği Genel Başkanı Aynur Zorlu Kaya yaptığı açıklamada; “Öncelikle hemşehrilerimizle tanışmak ve kaynaşmak, Derneğimize gelir elde etmek için tertip Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 26 Nisan 2011 12:54, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Demokrat Gümüşhaneliler Başkent'te bir araya geldi


(Kaynak: www.hurriyet.com.tr)

    Ankara Demokrat Gümüşhaneliler Platformu tarafından düzenlenen Tanışma Şenliği, Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti. Gümüşhanelilerin sorunlarına ışık tutmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, ortak aklın ortak harekete dönüştürülmesi gerektiğine değinildi.

     ANKARA Demokrat Gümüşhaneliler Platformu’nun düzenlediği 1’nci Tanışma Şenliği, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşti. Ankara Demokrat Gümüşhaneliler Platformu kurucu ve üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, CHP G&uu Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 26 Nisan 2011 09:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İSTANBUL GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİ "KUTLU DOĞUM" PROGRAMI DÜZENLEDİ


(Kaynak: www.haber29.net)

     İstanbul’un Kağıthane ilçesinde bulunan İstanbul Gümüşhaneliler Derneği ve Bayburt Şair Zihni Derneği Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

     Programın açılış konuşmasında İstanbul Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Habib Arslan ve  Bayburt Şair Zihni Derneği Başkanı Osman Öztürk hoşgeldiniz konuşması yaptı.

     Bayram Osmanoğlunun Kuran'ı Kerim Tilaveti ile başlayan program Hazmi Namlı Hocanın birbirinden güzel ilahileri ile devam etti. Programın ilerleyen vakitlerinde Kağ Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 24 Nisan 2011 21:02, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜSİAD'DAN ERTUĞRUL SAĞLAM'A ZİYARET


       Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) heyeti Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ı ziyaret etti.

     Dernek Başkanı Doç.Dr. Kenan Aydın beraberinde Muammer Beyaz, Çetin Kantek, Sami Bozkır ve  Tahsin Söğüt’ten oluşan GÜSİAD heyeti başarılı teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ı Bursa’da ziyaret etti.

      Heyet, ziyaret öncesinde Bursa Gümüşhaneliler Derneği Başkanlığına yeni seçilen Enver Üçüncüoğlu’nu işyerinde ziyaret etti. Daha sonra dernek başkan Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 23 Nisan 2011 15:21, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Güsiad Çalıştay Kitabını Tanıttı


     Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD), turizm yatırımları açısından çok önemli gördüğü Süleymaniye (Eski Gümüşhane) ile ilgili yapılan çalıştayın ardından, konuyla ilgili bir kitap hazırladı.

       Kitabın tanıtım kokteylinde konuşan GÜSİAD Genel Başkanı Doç. Dr. Kenan Aydın, "Eğer Süleymaniye projesi hayata geçerse Gümüşhane'deki diğer turizm varlıkları, Karaca Mağarası, Tomara Şelalesi, Santa Harabeleri, Kürtün Ormanı hakettikleri değeri alacaktır. Bu proje ile Gümüşhane'yi çekim Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 19 Nisan 2011 21:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ESKİŞEHİR'DE GÜMÜŞHANELİLER GECESİ DÜZENLENECEK


     Eskişehir’de ikamet eden Gümüşhaneliler 1 Mayıs 2011 Pazar günü akşamı saat 19.30’da Öğretmen evinde “Birlik-Beraberlik ve Dayanışma Gecesi” düzenleyecek.

    Düzenlenecek geceyle ilgili olarak Habib Bulguroğlu, Hüseyin Turhan, Ali Özçelik, Osman Nebioğlu,Bahattin Özaçmak,Hayri Aydoğan, Mevlüt Ertürk, Soner Yılmaz, Mustafa Ergin fikir alış verişinde bulunmak üzere bir araya geldi.

     Hedeflerinin Eskişehir’de yaşayan bütün Gümüşhanelilere ulaşmak olduğunu söyleyen Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 19 Nisan 2011 11:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GİYAD BÜYÜK ŞÖLENE HAZIRLANIYOR


       Merkezi İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GİYAD) 4. kuruluş yılını kutlayacak.

      1 Mayıs Pazar günü Cennet Mahallesinde bulunan Mega Düğün salonunda gerçekleştirilecek olan gecede sanatçılar Mustafa Küçük, Hüseyin Kaya, Filiz Ağar, Ali Şaş ve Alptekin sahne alacak.

       Saat 12.00'da başlayacak olan şölen akşam 17.30'da sona erecek.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 18 Nisan 2011 08:19, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SULTANBEYLİ GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİNDEN ÜROLOJİ SEMİNERİ


        Sultanbeyli Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği, dernek binasında “Üroloji Hastalıkları” konulu seminer düzenledi.

     Sultanbeyli Devlet Hastanesi doktoru Op.Dr. Yıldırım Atilla Can’ın verdiği seminerde konuşan dernek başkanı Abdulkerim Yıldız, seminerler dizisinin devam edeceğini belirterek, hemşerilerini programlara davet etti.

      Seminerde Op. Dr Yıldırım Atilla Can bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirirken, üroloji hastalıklardan erkeklerde öne çıkan prostat hakkında katılımcılara ayrınt Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 18 Nisan 2011 07:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BURSA GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİ KONGREYE HAZIRLANIYOR


       Bursa Gümüşhaneliler Birlik ve Dayanışma Derneği, önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan kongreye hazırlanıyor.

     Yaklaşık 2 yıldır dernek başkanı görevini yürüten Hikmet Nuri Şenel, derneğin olağan genel kurul toplantısının 17 Nisan Pazar günü saat 11.00’da dernek binasında gerçekleştirileceğini söyledi.

     Şenel, oluşacak yeni yönetimde dernek başkanlığı görevi için tek liste ile Enver Üçüncü’nün adaylığını açıkladığını sözlerin Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 12 Nisan 2011 19:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

REKTÖR GÜNAYDIN, YEREL GELİŞİM'E KONUK OLACAK


        Gümüşhane Üniversite Rektörü Prof.Dr. İhsan Günaydın, Kanal 9 ekranlarında her hafta yayınlanan Yerel Gelişime konuk oluyor.

       Program yapımcısı Yüksel Yalçın saat 21.30'da başlayacak programın Gümüşhane Üniversitesinin kuruluş süreçleri, akademik yapı, fakülteler, öğrenci kapasitesi ve gelecek yıllardaki açılacak bölümlerin  yanında üniversitenin şehre kazandırdıkları konularında söyleşi şeklinde olacağını söyledi.

       Yerelin gelişimine katkıları, end&u Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 12 Nisan 2011 12:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YEREL GELİŞİMDE SANAT-KÜLTÜR VARDI


       KANAL9 ekranalarında bu hafta Sanat-Kültür vardı. Yüksel Yalçın tarafından her hafta ekranlara getirilen "Yerel Gelişim" programının  konukları Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Tanış ve Ozan Mahmut Polat oldu.

       İki sanatçı anadoluda THM nin doğuşu, anadolunun çilekeş hayatı ve duygulu insan yapısının bir ürünü olduğunu belirttiler.

      Selahattin Tanış, 37 yıla yakın bir zamandır bu sanatın içinde olduğunu elinden geldiği kadar hem yerelde hem de ulusal medyada Gümüşhanenin ve anadolu i Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 11 Nisan 2011 12:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 26 Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.4444 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu