Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya   

YEREL GELİŞİM'DE PESTİL VE KÖME ÜRETİCİLERİ KONUK OLACAK


     Kanal 9 Ekranlarında her hafta Çarşamba günleri saat 21.30’da ekrana gelen Yüksel Yalçın’la “Yerel Gelişim” programında bu hafta pestil ve köme üreticileri konuk olacak.

      16 Mart günü yayınlanacak programa
Gümüşhane Pestilciler Birliği Başkanı ve Fatih Sultan Pestil Köme Genel Müdürü Abdulbaki Kara ile Doğa Pestil Genel Müdürü Merdin Pehlivan konuk olacak. Programda, pestilin tarihçesi, amatör imalattan endüstriyel üretime geçiş süreci, üretim tek Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Mart 2011 09:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku

OYLUMDERE DERNEĞİ GENEL KURULA GİDİYOR


      Köse İlçesine bağlı Oylumdere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Olağan Genel Kurulu 20 Mart Pazar günü Saat 14:00 de Bağcılarda bulunan Dernek Lokalinde yapılacak. Genel Kurulda Oylumdere Köyü Derneğini 2 yıl için yönetim kurulu belli olacak.

      Konuyla alakalı açılamada bulunan Oylumdere Köyü Dernek Başkanı Yücel Olgun; "Derneğimizin Olağan genel Kurulunu 20 Mart 2011 Pazar günü Saat 14:00 de Bağcılarda bulunan merkez binamızda gerçekleştireceğiz. Üyelerimizin Kongreye katılarak üyelik görevlerinden biri olan se&cc Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Mart 2011 22:18, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TAHSİN KARA BURSA'DAN AK PARTİ ADAY ADAYI


      Bursa’da ikamet eden hemşerimiz Tahsin Kara, Bursa Ak Parti'den Milletvekili aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

      Kara'nın özgeçmişi şöyle:

      1965 Tarihinde Gümüşhane’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Gümüşhane’de tamamladı.1983 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne girdi ve 1987 yılında mezun oldu.1987 yılından itibaren Bursa’da Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

     1994&n Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Mart 2011 12:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SULTANBEYLİ'DE KADINLARA MEME KANSERİ ANLATILDI


      Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği’nin (GÜMÜŞDER) organize ettiği programda Gümüşhaneli kadınlara meme kanseri ile ilgili seminer verildi.

     Dernek merkezinde yapılan seminerin açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Abdulkerim Yıldız, dernek yönetimi olarak 2011 yılında eğitim ve seminerler yapacaklarını söyledi. Yıldız, ilerleyen günlerde de kadınlara yönelik Çocuk Hastalıkları konulu, erkeklere yönelik üroloji hastalıkları konularında da seminerler vereceklerini ifade etti.

    Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Mart 2011 08:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜYAD ÜMRANİYEDE KÖY DERNEKLERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU


      Merkezi Ümraniye’de bulunan Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği (GÜYAD) yeni yönetim kurulu, Ümraniye ve çevre ilçelerdeki köy dernekleriyle bir araya geldi.

      Yeni yönetim kuruluna seçilen üyeleri ve köy derneklerinin katıldığı kahvaltı programında 25 köy derneği temsilcisi yer aldı. GÜYAD dernek faaliyetleri çalışmalarında köy derneklerinin daha organize olması ve faaliyetlere katılım noktasında birlikte adım atılması gerektiğinin vurgulandığı programa GÜDEF Başkanı Vahit Olgun Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Mart 2011 08:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku

OLGUN, İSTANBUL'DAN ADAY ADAYI OLDU


     İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Vahit Olgun, İstanbul'da AK Parti'den Miletvekili aday adaylığını açıkladı.

     12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde AK Parti'nin aday adaylığı için belirlediği son gün İstanbul AK Parti İl başkanlığına, İstanbul 1. bölgeden Milletveklliği için aday adaylığı başvurusunu yapan Olgun, çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

      Olgun'un önümüzdeki günlerde GÜDEF yönetimi ve diğer dernek başkanları ile bir araya gelerek yol haritası & Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Mart 2011 21:29, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜP'TEN KENTSEL DÖNÜŞÜM PANELİ


     Gümüşhane Mühendis Mimarlar Platformu (GÜMÜP) "Modern Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm" konulu panel düzenledi.

    Küçük Çekmece Cennet Kültür Merkezinde 12 Mart tarihinde yapılan panelde kentsel dönüşüm masaya yatırıldı. Panelin açılış konuşmasını GÜMÜP İnşaat Mühendisleri Komisyonu Başkanı Soner Keleş yaptı. Keleş komisyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

     GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu ise Japonya’daki deprem ve tsunamide hayatını kaybeden ve kaybolan Japo Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 14 Mart 2011 08:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ANKARA GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ SONA ERDİ


      "Gümüşhane'nin kalbi Ankara'da atıyor" sloganıyla, başkentte ilk kez düzenlenen "Gümüşhane Tanıtım Günleri"ne ilgi büyük oldu.

     Atatürk Kültür Merkezi'nde, 4 gündür süren tanıtım günlerine hava şartlarına aldırış etmeden gelen ziyaretçiler, Gümüşhane'nin tarihini, kültürünü ve yöresel ürünlerini tanıma şansı buldu.

     Özellikle Gümüşhane'ye ait yöresel ürünlerin ilgi gördüğü t Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 13 Mart 2011 23:15, Yorumlar(0), Hepsini Oku

PROF.DR. HASAN NURİ YAŞAR, İSTANBUL'DAN ADAY ADAYI OLACAK


       Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve Başbakanlık Başmüşaviri Prof.Dr. Hasan Nuri Yaşar görevinden istifa etti.

      12 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde İstanbul’dan AK Parti milletvekili aday adayı  olmak için istifa ettiği öğrenilen Yaşar, Pazartesi gününe kadar müracaatını gerçekleştirecek.
Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 12 Mart 2011 15:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BURSA'DA GÜMÜŞHANELİ BİNNUR HAYAL ADAY ADAYI


       12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde Bursa’da yaşayan Gümüşhaneli Binnur Hayal, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

      Gümüşhanelilerin yoğun olarak yaşadığı Bursa’da Binnur Hayal, Cuma günü saat 11.45’te İl binasında düzenleyeceği bir basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayacak.

    Bursa Milletvekilliği 18 kişilik aday listesinde AK Parti’den kadın adaylara yaklaşık üç kontenjan ayrıldığı belirtiliyor. Bu üç kişilik kontenjanda Binnur Hayal isminin Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 11 Mart 2011 09:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜDAK ANKARA'DA


     Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK), Ankara Gümüşhane Tanıtım Günleri’nin gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Merkezinde stant açtı.

      Kulüp üyesi Vehbi Yalçın ve Niyazi Karabulut’un katıldığı etkinliği önemsediklerini ifade eden kulüp başkanı Mustafa Akbulut, kulübün ve Gümüşhane’nin tanıtımı için bu tür organizasyonların önemli olduğunu söyledi.

       Geçtiğimiz yıllarda İstanbul’da yapılan Feshane günlerine de katıldıkları Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 10 Mart 2011 23:11, Yorumlar(0), Hepsini Oku

EKREM YILDIZ'IN OBJEKTİFİNDEN ANKARA GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ


       Gümüşhane Valiliği ve Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonunun organize ettiği, çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından desteklenen “Ankara Gümüşhane Tanıtım Günleri” ilk gün beklenen ilgili yakaladı.

      Açılışına Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek ve Ankara bürokrasisinin katıldığı programa yarında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın katılması bekleniyor, 3.gün ise MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin programa katılmasının beklendiği ifade edildi.

     Tanıtım günlerinin 2.prog Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 10 Mart 2011 21:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku

VALİ VEYSEL DALMAZ ANKARA GÜMÜŞHANE GÜNLERİNDE


-VALİ DALMAZ ANTALYA’DAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAK

        Gümüşhane’nin bir önceki dönem Valisi ve şimdiki Merkez Valisi Veysel Dalmaz, Ankara Gümüşhane Tanıtım Günlerine katıldı.

       Stantları gezerek çok sevdiği Gümüşhane ve Gümüşhanelilerle hasret gideren Dalmaz, gazetecilerin seçimlerde aday olup olmayacağı sorusunu da cevaplandırdı.

       Adı Antalya kamuoyunda Batı Bölg Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 10 Mart 2011 21:08, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ANKARA GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI


-AÇILIŞI DEVLET BAKANI BAŞBAKAN YARDIMCISI CEMİL ÇİCEK YAPTI

      (Haber: Engin Doğru)

      Ankara Atatürk Kültür Merkezinde 10-13 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Gümüşhane Tanıtım Günleri etkinlikleri başladı.

      Açılış törenine Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Adalet Eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, Güm&u Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 10 Mart 2011 16:30, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KABAKÖYLÜLER'DEN "KADIN PSİKOLOJİSİ" KONFERANSI


       Kocaeli Başiskele’de faaliyet gösteren Kocaeli Gümüşhane Kabaköylüler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği sosyal aktivitelere devam ediyor.
 
       Dermek son faaliyetini Sepetlipınar Mahallesi’nde “Depresyondayım: Çünkü Evhanımıyım” adlı bir konferans düzenleyerek yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Psikoloğu Tülin Çizer’in konuşmacı olarak katıldığı konferans oldukça ilgi çekti. Sayın Çizer’in görsel dokümanlar kullanarak yaptığı sunum son Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 09 Mart 2011 23:58, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 26 Sayfalar« İlk ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.93099 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu