Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

AK PARTİ KÖSE KONGRESİ YAPILDI


     AK Partinin Gümüşhane ilçe kongreleri, bugün yapılan Köse kongresi ile başladı.

    Parti binasında gerçekleştirilen kongreye mevcut başkan Şinasi Karaman’ın tek listesiyle gidildi. Karaman’ın güven tazelediği kongrenin ardından bir açıklama yapan AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen, tüm ilçe kongreleri ile merkez ilçe kongresine de genel merkezin talimatları doğrultusunda tek liste tek aday felsefesiyle gitmeyi planladıklarını söyledi.

     2014 yerel seçimleri öncesi tüm teş Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Pazar, 20 Kasım 2011 18:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku

"ŞAHANE DÜĞÜN" GÜMÜŞHANE'DE SAHNELENDİ


    Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen “Şahane Düğün” adlı oyun Gümüşhaneli tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.

     Gümüşhane Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu Vali Dr. Yusuf Mayda, İl Jandarma Komutanı Şerafettin Yılmaz, Emniyet Müdür Vekili Mustafa Soyaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın ve yüzlerce seyircinin izlediği 2 perdelik oyun izleyenlere neşeli anlar yaşattı.

    Nikahının kıyılacağı günün sabahında, kaldığı otel odasında yanında hiç tanımadığı bir kadınla birlikte uyanan damat Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 19 Kasım 2011 22:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KÜRTÜN'E DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİ İLE EMNİYET BİNASI


-KÜRTÜN EMNİYET BİNASININ İHALESİ YAPILDI

       Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi devlet-millet işbirliği ile yeni Emniyet Hizmet binasına kavuşuyor.

     İl Genel Meclisi Üyesi Mesut Şen, mevcut hükümet konağında faaliyet gösteren İlçe Emniyet Amirliği binasının yetersiz kalması nedeniyle yeni bina ihtiyacının hasıl olduğunu ve bunun da devlet millet işbirliği ile yapılacağını söyledi.

    Konuyla ilgili yaptığı açıkla Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 19 Kasım 2011 14:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE KENT KONSEYİ: "PESTİL VE KÖMECİLİK LİSELERDE SEÇMELİ DERS OLSUN"


     Gümüşhane Kent Konseyi, kent ile özdeşleşen ve kentin ekonomisinin önemli bir parçasını oluşturan pestil ve kömecilik sektörünün ildeki liselerde seçmeli ders olarak okutulması için çalışma başlattı.

      Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Kent Konseyi Yürütme Kurulunun Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği’nin 13. Maddesi gereği, Gümüşhane şartlarına uygun, yöresel ekonominin itici gücü durumunda bulunan pestil ve kö Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 19 Kasım 2011 14:54, Yorumlar(0), Hepsini Oku

"ALLAH'IN SADIK KULU, BARLA" FİLMİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI


    Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatının bir kesitini “motion-capture” anlatan "Allah'ın Sadık Kulu, Barla” filmi Gümüşhane’de büyük beğeni topladı.

    Gümüşhane’ye Gümüşhane Kültür Gönülleri Yardımlaşama ve Dayanışma Derneğinin (GÜYDER) katkılarıyla getirilen  film Atatürk Kültür Merkezinde seyirciyle buluştu.

     Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu Başkanı Av. İsmail Taştan, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, kamu kurum Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 19 Kasım 2011 14:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İNSANA BENZEYEN PATATES!


     Gümüşhane’nin merkeze bağlı Mescitli köyünde bir vatandaş tarafından topraktan sökülen patates sosyal paylaşım sitelerinin en çok paylaşılanları arasına girdi.

     Gümüşhane Merkez Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Doğayı Koruma ve Yaban Hayatı İhtisas Derneği başkanı Fahri Demir, Mescitli köyünde patates söküm döneminde topraktan çıkardığı patatesin “insana” benzediğini anlayınca cep telefonu ile fotoğrafını çekti.

      İnternette sosyal paylaşım sitelerinde bu foto Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 23:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KELKİTLİ ŞEHİT AİLESİNE NAKDİ TAZMİNAT ÖDENECEK


      İstanbul’da 2008 yılında şehit olan Kelkit’li Fatih Bülbül’ün ailesine nakdi tazminat ödenmesine karar verildi.

     İlçe Kaymakamlığının geçtiğimiz yıl başlattığı çalışma ile nakdi tazminatını alamayan Bülbül ailesine Jandarma Genel Komutanlığı 61 bin 237 TL nakdi tazminat ödenmesine karar verdi.
 
     İlçeye bağlı Gümüşgöze beldesinde ikamet eden baba Pehlül Bülbül ve eşine Jandarma Genel Komutanlığı nezdinde yapılan girişimler neticesinde kanun gereği en yüksek Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 23:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

OKUL KANTİNLERİNDEKİ GIDA DENETİMİ TAMAMLANDI


     Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Irkın, öğrencilere güvenilir gıda sunulması için okul kantinleri ve yemekhanelerinde yapılan denetimlerin tamamlandığını söyledi.

     Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezite sıklığının giderek arttığını ve özellikle çocukları ve gençleri etkilediğini vurgulayan Irkın, okul kantinlerinde enerji içecekleri, gazlı içecekler, araomalı içecekler, kolalı içecekler ve kızartma ile cips satışlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklandığını, bunların yerine Bakanlık üretim izni bu Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 23:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

REHBERLİK SERVİSİ ZİYARETLERİ SONA ERDİ


     Gümüşhane Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin Gümüşhane genelinde ki İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisleri’ne yönelik ziyaret programları tamamlandı.

     2–17 Kasım 2011 tarihleri arasında program dahilinde yapılan ziyaretlerle okullardaki Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servislerinin çalışmaları hakkında karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunuldu.  Ziyaretlerde özel eğitim uygulamaları ile ilgili sınıf ve branş öğretmenlerine yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

     Rehberlik ve Araştırma Merk Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 22:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KOLİN, KÜRTÜN'E 200 KİŞİLİK YURT YAPACAK


      Kolin inşaat firması sahibi işadamı Naci Koloğlu, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde yaptıracağı 200 kişilik ortaöğretim öğrenci yurdu için Vali Yusuf Mayda ile protokol imzaladı.

     Valilik makamında düzenlenen törene iş adamı Naci Koloğlu, Kürtün Kaymakamı Abdülselam Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Mesut Şen ve Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Tuncay katıldı.

     Eğitime destek veren tüm işadamlarına teşekkür eden Vali Dr. Yusuf Mayda, Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 13:38, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'DE TİYATRO BİLETLERİ 2 GÜN ÖNCEDEN TÜKENDİ


-4-5 YIL ÖNCE TAŞIMA SEYİRCİYLE DOLAN SALONLAR ARTIK GERİDE KALDI
-DAHA FAZLA ETKİNLİK İÇİN TİYATRO VE OPERA BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNE YAZI YAZILDI
-KÜLTÜR VE TURİZM BAKANININ SÖZÜ MERAK KONUSU OLDU

     Trabzon Devlet Tiyatroları Bölge Müdürlüğü tarafından 19 Kasım 2011 günü saat 19.00’da Gümüşhane’de sahnelenecek olan “Şahane Düğün” adlı tiyatro oyununun biletleri 2 gün önceden tükendi.

&n Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 10:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YILDIRIM'DAN TÜRK TELEKOM'A TEŞEKKÜR


     Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nün yaptırdığı Fen Lisesinin yanısıra 3 öğrenciye de burs sağladığını belirterek kuruma teşekkür etti.

    Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türk Telekom Genel Müdürlüğünün binaları yapmakla kalmayıp ayrıca her yıl düzenlediği faaliyetlerle binasını yaptığı olduğu okul öğrencilerine yeni imkanlar sunduğunu kaydeden Yıldırım, “Bu bağlamda 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren maddi durumu yetersiz ve derslerinde başarılı olan 3 öğrenci Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 10:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KÜRTÜN'DE 2 ÖNEMLİ SEMİNER YAPILACAK


-KÜRTÜN’ÜN TARİHİ MASAYA YATIRILIYOR
-“DEĞERSİZ DEĞERLİLERİMİZ, EKONOMİK BİTKİLERİMİZ”


     Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde, iki gün arayla “Değersiz Değerlilerimiz Ekonomik Bitkilerimiz” ve “Tarihte Kürtün” adlı seminer düzenlenecek.

      İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen “Kürtün İl& Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 10:10, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANELİ İŞADAMI KELKİT'E ANAOKULU YAPACAK


     Gümüşhaneli işadamı Bedrettin Faik Başar, babası adına yaptıracağı okul için Vali Yusuf Mayda ile protokol imzaladı. Başar’ın yaklaşık 3 ay önce vefat eden babası Kemalettin Başar adına, ‘Eğitime % 100 Destek Projesi’ kapsamında Kelkit’te yaptıracağı okul için tören düzenlendi.

      Vali Mayda’nın makamında düzenlenen törene işadamı Başar ve kız kardeşi Bahar Korkmaz ile İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Tuncay, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Kelkit K&o Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 21:29, Yorumlar(0), Hepsini Oku

EMEKLİ ÖĞRETMEN EVİNİ DEPREMZEDE AİLEYE TAHSİS ETTİ


     Gümüşhaneli emekli öğretmen Tayfur Ağaç (55) , Gümüşhane merkez Özcan Mahallesindeki eşyalı evini 4 kişiden oluşan depremzede aileye tahsis etti.

     Önümüzdeki hafta Van’dan gelecek ailenin eve yerleşeceğini kaydeden Ağaç, evleri yıkıldığı için bir süre çadırlarda konaklamak zorunda kalan ailenin acılarını bir nebze hafifletmek için böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi.

    Ağaç, açıklamasında “Van’da yaşanan deprem sonrası yuvaları bozulan, bu soğuk havalarda &cced Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 21:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar 1 2 3 4 5 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.9334 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu