Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

İL GENEL MECLİSİNİN HAZİRAN AYI TOPLANTILARI TAMAMLANDI


    Her ayın ilk beş günü  yapılan İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarını Meclis Başkanı Yaşar Yılmazer Başkanlığında  gerçekleştirdi.
   1-2-3-6-7 Haziran günleri Valilik Brifing salonunda gerçekleştirilen toplantılarda  bir dizi kararlar alınırken bir kısmıda komisyonlara havale edildi. Alınan kararlar hakkında kısa açıklamalarda bulunan Başkan Yaşar Yılmazer ”Mesai mefhumu gözetmeden günün 24 saati vatandaşın hizmetindeyiz. Sorunları yerinde görmek ve çözüm üretmek için çalışıyoruz. Muhtarların sorunlarını dinliyoruz. Köylerimizin ihtiyaçlarını karşılamak birinci derecede önceliğimizdir. Bu ba Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 14 Haziran 2005 17:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ESKİ HALKEVİ BİNASI NEYİ BEKLİYOR?


    İlimiz Zafer Meydanında bulunan eski Halkevi binası (Eski imam Hatip  Lisesi binası) yıllardır yapılıyor vs... Ancak hali hazırda ne binada bir değişiklik var nede henüz alınmış bir karar.
    Sayın Valimiz Veysel DALMAZ göreve başladığı ilk aylarda buranın iş merkezi olacağı yönünde açıklamaları olmuştu. Hatta Halk Evinden eski Beden Terbiye binasına kadar yıkılıp güzel bir düzenleme yapılacaktı.
    Şu sıralar burasıyla ilgili gerçekleşen  tek şey Gazipaşa İlköğretim Okulu inşaatının başlaması oldu.
    O halde Halkevi binasının  durumu bundan sonra ne olacak? Yada neden şimdiye kadar bir adım atılmadı?
 &nbs Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 14 Haziran 2005 17:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AB PROJE İZLEME EKİBİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ


    Avrupa Birliği tarafından desteklenen İŞKUR tarafından  yönetilen ve Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen A.İ.P.P Aktif İşgücü Piyasası Programları Gümüşhane  ”Kent atölyeleri” için aralarında AB Uzmanı Galina KARAMOTCHEVA , Hibe Planı Danışmanı Feyhan CANBAY ve İŞKUR BUB temsilcisi Mustafa AYDIN'ında aralarında bulunduğu ekip 8 Haziran da bir dizi ziyarette bulundu.
    Proje Koordinasyon başkanlığında izleme ekibi, Proje Koordinatörü Vali Yardımcısı Nihat KARABİBER Atolyeler müdürü Cemil BAYRAM, Muhasebeci Sezai SADIK, Programcı Erkan DUMAN ve Teknik eğitmenlerin de hazır bulunduğu bir değ Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 14 Haziran 2005 17:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

HEYELANLI SAHADA ÇALIŞMA


Haber: Hayati Yalçın

     Karayolları 10. bölge müdürlüğü ekipleri alternatif yol çalışmalarına başladı.

    Trabzon-Gümüşhane karayolunun Mescitli Köyü un fabrikası karşısında meydana gelen heyelan, bu mıntıkada alternatif yolun gerektiğini göstermişti. Bölgede, uzmanlar tarafından altı milyon metre küp heyelan riski taşıyan malzemenin olduğu bel Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazartesi, 13 Haziran 2005 23:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BALYEMEZLER KONAĞI TURİZME AÇILIYOR


KONAKTA İNCELEMELERDE BULUNAN GÜMÜŞHANE VALİSİ VEYSEL DALMAZ KONAĞIN 21 HAZİRAN TARİHİNDE AÇIK ARTIRMA İLE BEŞ YILLIĞINA KLİRAYA VERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ
Haber: İbrahim Özdemir
     Gümüşhane evleri içerisinde önemli bir özelliğe sahip olan Balyemezler konağındaki restorasyon çalışmaları tamamlandı. Vali Veysel Dalmaz konağın 21 Haziran tarihinde ihale usulü ile beş yıllığına kiraya verileceğini söyledi Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazartesi, 13 Haziran 2005 22:52, Yorumlar(0), Hepsini Oku

DAĞIN YAMACINDAKİ CENNET


Haber: İbrahim Özdemir
     Gümüşhane'nin Torul İlçesine Bağlı Altınpınar Beldesindeki Limni gölü doğal güzelliği ile adeta yalancı cenneti andırıyor. Çevresindeki çam ağaçları, insan silüetinin göründüğü parlak ve temiz suyu ile sadece Gümüşhane'nin değil, Sadece Türkiye'nin değil dünyanın en temiz ve en doğal güzeliğine sahip. Çevresi ve suyu kirletilmemiş dünyanın en b Tamamını Oku »»»


Gönderen NaiL, Pazar, 12 Haziran 2005 12:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'DE MAĞARA BULUNDU


GÜMÜŞHANE VALİSİ DALMAZ: "UMDUĞUMUZ GİBİ DEĞİL"
TEHLİKELİ BİR YOLDULUK SONUCU ULAŞILAN  İKİSU MAĞARASI HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI
Haber: İbrahim Özdemir
     Damlataşı mağaraları bakımından zengin bir il olan Gümüşhane'de bulunan İkisu Mağarasında incelemelerde bulunan  Vali Veysel Dalmaz mağ Tamamını Oku »»»


Gönderen NaiL, Pazar, 12 Haziran 2005 12:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE’DE BAYANLAR İÇİN KIRAATHANE


VALİ VEYSEL DALMAZ’IN EŞİ SIDIKA DALMAZ: “AÇILACAK KIRAATHANE BAYANLAR İÇİN SIKINTILARIN GİDERİLECEĞİ EĞİTİM YUVASI OLACAK”

Haber : İbrahim Özdemir

            Gümüşhane Valisi Veysel Dalmaz’ın eşi Sıdıka Dalmaz, çok sayıda bayanın, bayanlar için kıraathane açılması yönünde gelen teklifler doğrultusunda G&u Tamamını Oku »»»


Gönderen NaiL, Pazar, 12 Haziran 2005 12:54, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞELALEDE SERİNLİK


YAZ TATİLİNE GİREN ÖĞRENCİLER BELEDİYENİN YAPTIRDIĞI SUNİ ŞELALEDE SERİNLEYECEK
     Haber: İbrahim Özdemir
     Ülke genelinde yüzme havuzu olmayan illerden bir tanesinin de Gümüşhane olması tatile giren öğrencilerin serinleme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çeşitli alternatifler arıyorlar.
Tamamını Oku »»»


Gönderen NaiL, Pazar, 12 Haziran 2005 12:53, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MİLLİ EĞİTİM'DEN AVRUPA HAMLESİ


            Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği Gençlik Programları Birimi'nde formatör olarak çalışan ve halen Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesi'nde İngi-lizce öğretmeni olan Banu Cotton, 25-29 Mayıs tarihleri arasında, Avrupa Birliği üyesi ülkelerle ortak olarak yürütülecek eğitim projelerine ilimizi dahil etmek ve bu projelerden öğrenci ve öğretmenlerimizin yararlanmasını sağlamak amacıyla Antalya'da düzenlenen İrtibat Semineri'ne katıldı. Yurtiçinden 15, y Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 10 Haziran 2005 16:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MİNİKLERDE KARNE SEVİNCİ


ANA OKULU ÖĞRENCİLERİNE DÜZENLENEN RESEPSİYONLA KARNELERİ VERİLDİ

MİNİKLERİN KARNE SEVİNCİNE KATILAN GÜMÜŞHANE VALİSİ VEYSEL DALMAZÎN EŞİ SIDIKA DALMAZ İLE VALİ VEKİLİ NİHAT KARABİBER ANNE VE BABALARA ÇAĞRI YAPARAK OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİNİ VURGULADILAR

Haber : Engin DOĞRU

            Gümüşhane Halit Zarbun Ana Okulu öğrencileri G Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 10 Haziran 2005 16:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KELKİT'TE TOPLU MEZAR ORTAYA ÇIKTI


Haber : Hayati YALÇIN

            Gümüşhane'ye bağlı Kelkit ilçesinde telefon hatlarının yeraltından alınma çalışmaları sırasında Toplu mezar ortaya çıktı. Telekom çalışanları tarafından yapılan kazılar sırasında Kelkit ilçe merkezi Bahçelievler Mahallesi mevkiinde toplu halde bulunan kafatası ve kemikler akıllarda soru işareti bıraktı. Mezarın Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında bölgede meydana gelen olaylardan kaldığı tahmin ediliyor.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 10 Haziran 2005 16:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE VALİSİ VEYSEL DALMAZ'IN EŞİ SIDIKA DALMAZ'DAN 'YARDIM KAMPANYASI'


            Gümüşhane Valisi Veysel Dalmaz'ın eşi Sıdıka Dalmaz Muhtaçlara Gönüllü yardım Kampanyası' başlattı. Haziran ayının 15'ine kadar sürecek olan kampanya ile fakir ve muhtaç durumdaki ailelere yardımda bulunulacak

            Kampanya hakkında bilgi veren Gümüşhane Valisi Veysel Dalmaz'ın eşi Sıdıka Dalmaz, Gümüşhane'de çok fakir ve yoksul aile bulunduğunu kampanyayı da bu amaçla başlattıklarını söyledi. Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 10 Haziran 2005 16:45, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER


DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

            Dünya Çevre Günü, Gümüşhane çevre ve Orman müdürlüğünün düzenlediği bir programla değerlendirildi.

            Çevre Gününün düzen Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 10 Haziran 2005 16:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TEKSTİL DİKİŞ KURSUNUN BİRİNCİ ETABI SONUÇLANDI


            Dış Ticaret müsteşarlığı İstanbul Tekstil konfeksiyon İhracatçılar Birliği ile, Gümüşhane ticaret ve Sanayi Odasının organizesiyle başlayan 15 günlük Tekstil Dikiş kursunun 1 nci etabı sonuçlandı ve 8 Haziran Çarşamba günü Valilik Salonunda düzenlenen törenle kursiyerlere sertifikaları Valimiz Veysel Dalmaz tarafından verildi.

            Sertifikaların verilmesinden önce kurs organizatörü Ayşe Kurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 10 Haziran 2005 16:41, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar« İlk ... 735 736 737 738 739 740 741 742 743 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.9593 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu