Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

VARAN AÇIKLADI Gümüşhane Madenleri İşletilmeye Açılıyor


    Maden varlığı ile dikkat çeken ilimiz Gümüşhanede geçen yıl yapılan sempozyumda uzmanlar ilimizde 50 milyar dolarlık maden varlığının olduğunu ortaya koymuşlardır.
    Gümüşhane Milletvekili Sabri VARAN, Gümüşhane bu varlığı harekete geçirmeye başladı dedi. Gümüşhanede bulunan altın madenlerini işletme hakkını elinde bulunduran EUROGOLD Firması işletme hakkını KOZA Madencilik şirketine devretmiş olup KOZA Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Akın İPEK tarafından verilen bilgiler doğrultusunda işletme sahası sorumlusuna çalışmaya başlamak üze Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 31 May 2005 23:26, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KELKİT PLATFORMU GÜMÜŞHANE' DE TOPLANDI


      Kelkit Havzası Kalkınma Birliği genişletilmiş bilgilendirme ve encümen toplantısı 27-28 Mayıs günleri  ilimizde yapıldı.
    Toplantıya,  ÇEKÜL Vakfı başkanı Prof.Dr. Metin Sözen, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Refikli, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bakır, Vakıflar Genel Müd. Yar. Ahmet Tanyolaç, Gümüşhane Valisi Veysel Dalmaz,  Sivas Valisi Dr. Hasan Canpolat, Tokat Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Erzincan Valisi Refik A. Öztürk, Gümüşhane Belediye Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 31 May 2005 23:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AKÇAKALE MAĞARASININ EN YENİ FOTOĞRAFLARI YAYINDA...


     İlimizin turizm potansiyelini patlatacak olan, ayağımızın dibinde fakat ne yazıkki yıllardır turizme kazandırılamayan AKÇAKALE MAĞARASI'na ait 185 adet fotoğraf galerideki yerini aldı. Lütfen fotoğrafları EKART olarak bütün tanıdıklarınıza gönderin. Dünyada eşine çok zor rastlanan bu mağaranın büyüklüğü hakkında kimse net birşey söyleyemiyor. Kabaca  mağara içerisinde stadyumdan büyük salonların olduğu, yüksekliğinin ise kimi yerde en az 30 metreyi bulduğu resimlerde açık açık görülmekte. Bu kadar büyük olmasına rağmen içerisindeki damlataş ve Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazartesi, 30 May 2005 21:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku

"TOPSUZ KONUT" KIRDI GEÇİRDİ !!!


     26 Mayıs Perşembe günü oynanması gereken fakat "Kelkit Platformu" nedeniyle 29 Mayıs tarihine ertelenen; yazar, yönetmenlik ve başrol oyunculuğunu Köşe Yazarımız ve GÜKSAD Başkanı Sn. Kadir ÇETİN'in yaptığı oyun Atatürk Kültür Merkezinde saat 19'da büyük bir izleyici kitlesi ile sahneye kondu.
      Kendi insanını yalnız bırakmayan çok sayıda vatandaşın izlediği oyunda konunun güncel olması ve anlaşılabilir bi ifade ile ortaya konması izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.
      Oyun sonunda bu tür faaliyetlerin toplumun her kesi Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazar, 29 May 2005 20:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ATLETİZME DAHA ÇOK İLGİ


            Gümüşhane’de atletizme gereken ilginin ve özenin gösterilmediği konusunda zaman zaman sitem yüklü mektuplar, yazılar alıyoruz.
            Ulusal düzeyde atletlerin bulunduğu bir kentte, öğrenciler arasında seçmeler yapıldığı, ön plana çıkarıldığı (Belki formalite için, belki özendirme için) amatörlerin ödüllendirildiği ileri sürülüyor.
        & Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANESPORA KATKI SAĞLAYANLARA PLAKET


            Gümüşhanespor Kulübü J. Komutanlığı Gazinosunda  eşya piyangosu çekilişi için düzenlediği gece, 22 Mayısda da 2. Başkan Mustafa Akbulut’un açışı ve Kulüp Başkanı Tamer Ünsal’ın ayrıntılı bilgi verdiği bir konuşmayla başladı.

            Gümüşhanespora katkılarından ötürü, Valimiz Veysel Dalmaz& Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YILMAZER AÇIKLADI : 2005 Yılı Yatırımları İçin 6 Trilyon Gelecek


             İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yılmazer, 16 madde olarak tespit ettiği Meclis çalışmaları ve aldıkları kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.

            Köy Hizmetlerinin Özel İdareye devri konusunda bazı aksaklıklar yaşandığını, ama zamanla herşeyin yerli yerine oturacağını ifade eden Yılmazer, 2005 yılı yatırımları için 6 trilyon 85 milyar liralık ödenek ayrıldığnı, yatırımlar i Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

HARŞİT'İN İKİ YÜZÜ


 İBRAHİM ÖZDEMİR

            Vauk Dağından doğarak Gümüşhane, Torul, Kürtün ve Doğankent gibi yerleşim yerlerinden geçerek Tirebolu'dan Karadeniz'e dökülen 142 kilometre uzunluğundaki Harşit Çayı kirlilikten kurtulamıyor.

            Geçtiği yerleşim yerlerine hayat veren &Cce Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MUHTARLAR HALK OYUNLARI EKİBİNE BÜYÜK ALKIŞ


KELKİT İLÇESİNDE İLK KEZ DÜZENLENEN  ASKER UĞURLAMA ŞÖLENİNDE MUHTARLARIN KURDUĞU HALK OYUNLARI EKİBİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI.

İbrahim ÖZDEMİR - Ertuğrul DEMİR

            Gümüşhane'nin Kelkit İlçesinde, Belediye Başkanlığınca  ilk kez düzenlenen asker uğurlama şöleninde, muhtarların kurduğu halk oyunları ekibi büyük b Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TEŞVİK KREDİLERİNDE FAİZ NEDEN DÜŞMÜYOR


            10 Temmuz 2002 tarih ve 24831 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren "Bütçe Destekli Teşvik Kredisi" aracı bankalar tarafından kullandırılmaktadır.

            2002 yılında Ülkemizdeki ticari kredi ve hazine bonosu faizleri % 70, % 80 ler düzeyinde olduğunda Bütçe Kaynaklı kredi faizleri % 20 idi.

 & Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:21, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ARAMA ÇALIŞMALARI SONUÇSUZ KALDI 24 NİSAN AKŞAMI HARŞİT ÇAYINA UÇAN MİNİBÜSÜN SÜRÜCÜSÜ MÜRSEL ÇİMEN YAPILAN SON ARAMALARDA DA BULUNAMADI


İbrahim ÖZDEMİR

            İçerisinde bulunan yedi yolcusu ile 24 Nisan Akşamı Gümüşhane merkezde saat 23.00 sıralarında Harşit Çayına uçan minibüsün sürücüsü Mürsel Çimen  tüm aramalara rağmen bulunamadı.

            Gümüşhane Sivil Savunma Müdürü  Mahmut Kandemir son olarak Erzuru Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AYDIN DOĞAN’DAN ÜÇ İLÇEYE BİRER YURT YAPTIRMA SÖZÜ VE DAHA BAŞKA KATKILAR


            Ülkemizin sayılı iş adamlarından, Hürriyet, Milliyet ve diğer gazetelerin sahibi, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan 22 Mayıs Pazar günü ilimize geldi. Valimiz Veysel Dalmaz’ın DSİ. de verdiği akşam yemeğine, daha sonra Gümüşhane-sporun Jandarma Gazino-sunda düzenlediği geceye katıldı. Geceyi valimizin ko-nuğu olarak geçirdi. Hasan-bey Konağını, Süleymaniye Mahallesini, kendi adını taşıyan Gençlik ve Spor Salonu ve Diğer Üinitelerini gezdi. İlimizin sorunlarını dilnedi. Milletvekillerimiz Temel Yılmaz, Sabri Varan, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cumartesi, 28 May 2005 21:19, Yorumlar(0), Hepsini Oku

METEF'İN DÜZENLEDİĞİ FUAR GÖZ DOLDURDU !!!


     Gümüşhane 1. Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı 26 Mayıs Perşembe günü Halk Eğitim Merkezi Salonunda açıldı. Milli  Eğitim Müdürlüğündeki organizasyona Teknik lise, il ve ilçe halk eğitim merkezleri stand açtılar. Çok sayıda el emeği göz nuru eserin yer aldığı fuar 28 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Sabah 10:00'dan akşam 20:00 saatleri arasında ziyaret edilecek fuarda beğendiğiniz ürünleri bedelini ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Fuarla ilgili resimleri görmek için BURAYI tıklayınız.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 27 May 2005 17:09, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İL GENEL MECLİS BAŞKANI YAŞAR YILMAZER “ Gerçek Yatırımları Gerçekleştirmek İstiyoruz”


     İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar YILMAZER Gazetemize yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisinin Mayıs Toplantılarında  Köye Yönelik hizmetlerin ifası ve diğer kurumların yatırım ve uygulama programları için bir dizi karar aldıklarını belirtti.YILMAZER  yaptığı açıklamada “İl Genel Meclisince alınan kararlarda İlimizin ihtiyaçlarını ve önceliklerini göz önünde bulunduruyoruz.Devletin parasını çarçur etmeden gerçek yatırımları gerçekleştirmek için çaba sarf ediyoruz” dedi.
      İL GENEL MECLİSİN'İN ALDIĞI BAZI KARARLAR
     *Köye Yönelik Hizmetler Biriminde ku Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 25 May 2005 14:45, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ŞEHRİMİZDE ÖĞRETİM YILI SONU ETKİNLİKLERİ


    Şehrimizde Eğitim-Öğretim yılının sonuna yaklaşırken okulların bazı kurumların sergi ve eğlence geceleri devam ediyor.
    Sağlık Meslek Lisesi ve Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu şiir ve Türkü Şöleni 20 Mayıs günü Halk Eğitimi Salonunda sunuldu. Türkü, şiir ve skeçlerden oluşan gecede izleyiciler keyifli dakikalar geçirdiler. 
    Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise Valilik Giriş Katında  Gümüşhaneli Ressamların sergilerini izleyicilerin beğenisine sundular. 19 Mayıs günü düzenlenen sergide Ressam Naciye ARSLAN, Resim Öğretmenleri Hatice ŞENTÜRK, Turan İSK Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 25 May 2005 14:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar« İlk ... 737 738 739 740 741 742 743 744 745 ... Son »


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.52286 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu