Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

AYDIN DOĞAN ŞEHRİMİZDE İDİ


     Türkiyenin sayılı işadamlarından hemşehrimiz Aydın DOĞAN, eşi ve bazı gazetecilerle ilimize bir ziyarette bulundu. 22 Mayıs günü ilimize gelen sayın DOĞAN’a, Valimiz Veysel DALMAZ, Milletvekilleri Sabri VARAN,  Temel YILMAZ, Belediye Başkanı Mustafa CANLI eşlik etti.
      Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Ertuğrul ÖZKÖK ve Milliyet Gazetesinden Sedat ERGİN’in de katıldığı  ziyarette ilk olarak Süleymeniye Mahallesi ve Belediye Başkanlığının DSİ karşısındaki bahçeye yaptırmayı planladığı tesisin  proje yeri gezildi. Aynı gün akşamı DSİ’de onuruna verilen yemekte Aydın DOĞAN  Kültür Spor Kulüb& Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 25 May 2005 14:37, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE KÜLTÜR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ İLK OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI YAPTI


    Gümüşhane Kültür Spor Kulübü Derneği ilk olağan genel kurul toplantısı 22 Mayıs 2005 tarihinde saat 11 de kulüp binasında yapıldı.

    Toplantıya Milletvekili Sabri Varan, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Kültür Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Özgün, CHP İl Başkanı Erkan Pelit basın mensupları ve üyeler katıldı. Toplantıda derneğin ismi ile ilgili tüzük maddesinin yanısıra 4 maddede daha değişiklik yapıldı. Toplantı Dilek ve temennilerin ardından Yönetim ve Denetleme kurullarının seçimi ile son buldu. < Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazar, 22 May 2005 12:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI


        19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.

        İlk tören 19 Mayıs 2005 Perşembe günü Atatürk Anıtı önünde yapıldı. resmi ve özel kuruluşlar saat 09.00 da çelenklerini Anıta koyarak saygı duruşunda bulundular.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 20 May 2005 14:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KELKİT HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ TOPLANTISI GÜMÜŞHANE'DE


         Kelkit Havzası Kalkınma Birliği, İl Valilerinin öncülüğünde İl Özel İdareleri,Belediyeler,Üniversiteler,Sivil Toplum Kuruluşları ve bölge yaşayanlarının katılımı ile kurulmuştu. Birliğin amacı, Kelkit havzasına yönelik sektörel,doğal kaynaklar ve çevre,kültürel ve beşeri mevcut yapıyı tanımlayıcı bilgilere  ulaşılması,  havza  sektörlerinin güçlü ve zayıf yönleri,tehdit ve fırsatları konularında bölge gelişim stratejilerindeki öncelikleri Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 20 May 2005 14:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KIZILAY BURS VERMEYE DEVAM EDİYOR


         Kızılay Genel başkanlığı tüm ülkede olduğu gibi, İl Şube Başkanı Cevat Aygün’ün talebi doğrultusunda, ilimizden de okullar aracılığıyla tespit edilen 20 öğrenciye burs veriyor. Son üç aylık burs tutarı 2 milyar 580 milyon TL. öğrencilere ulaştırıldı.
         Kızılay ayrıca ilimizden 3 kız, 3 erkek olmak üzere 6 öğrenciyi 20 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında geziye götürecek. Bu öğrenciler de belirlendi.
Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 20 May 2005 14:45, Yorumlar(0), Hepsini Oku

AŞIK FİGANİ’YE 5 BELGE


     6-7-8 Mayıs 2005 tarihlerinde Kars’ta düzenlenen Aşık murat Çobanoğlu Aşıklar Bayramına ilimizden AŞIK FİGANİ Mahlasıyla katılan İbrahim Okur’a; 1 Altın madalya, 1 Onur Belgesi, 1 Teşekkür Belgesi, 1 Plaket ve bir de madalya verildi. İbrahim Okur’u kutlar, başarılar dileriz.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 20 May 2005 14:44, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TEKSTİL KURSU BAŞLADI


     Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasının girişimi ve Dış Ticaret Müsteşarlığının katkılarıyla eski garajlar alanında ve bir konteynir içinde açılan 22 günlük Tekstil Kursu başladı.

    Ticaret Odası Başkanı İs-mail Akçay, Tekstil kursu için

120 kişinin başvurduğunu, yetenek sınavıyla kursiyerlerin kursa başlatıldıklarını  kurs  sonunda kendilerine sertifika verileceğini, bu belgeleri alanların Tekstil Fabrikalarında tercihen işe alın Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 20 May 2005 14:43, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE'Lİ RESSAMLARDAN GÜMÜŞHANE'DE RESİM SERGİSİ


     Gümüşhane Valiliği 19 Mayıs 2005 günü Valilik Binası Zemin katında Gümüşhane'li Ressamların Resimlerinin bulunduğu bir sergi açtı. Sergide Raciye Arslan, Hatice Şentürk, Turan İskender, Şengül Saran, Türkan Günday, Gülcan Çiçek, Selda Gökçayoğlu'nun eserleri sergilendi. Açılış nedeni ile saat 14:30'da düzenlenen kokteyle geniş bir katılım oldu. Sergi ile ilgili resimlere BURADAN ulaşabilirsiniz...

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Perşembe, 19 May 2005 15:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE' Lİ ANNELERDEN BURS KERMESİ


          Gümüşhane Kültür Gönülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği' ne bağlı anneler fakir öğrenciler yararına burs sağlamak için 16 Mayıs Salı günü kermes açtılar. Ziraat Bankası' nın yanındaki eski Adabank' ın olduğu yerde açılan kermesin açılışını Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay yaptı. Akçay “ Kültür ve Dayanışma Derneği' ne mensup insanların ailelerinin hazırlamış olduğu bu kermesin açılışını yapmak üzere bizi davet ettiler. Biz de keyifle buraya gelerek açılışı yapıyoruz” dedi. Akçay “ Hakikaten insana yapılan yatırımın en güzel bilinciyle hazırlanan bu tür et Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İLK 10’A GİREN KURUMLAR VERGİSİ MÜKELLEFLERİ BELİRLENDİ


          Defterdarlık Merkez Vergi Dairesi Müdürlüğü ile İlçe Malmüdürlüklerinde kayıtlı ,Kurumlar Vergisi Mükelleflerinin 2004 yılı faaliyetlerinden dolayı 2005 yılı Nisan ayında ödeyecekleri Kurumlar vergisi miktarları belirlendi. İlimizde ilk on’a giren mükellefler şöyle: Gümüşhane Merkez İlçeden Benlitaş İnş. Mak. Har. Konk.işl.ve Tic. Ltd. Şti. 58.204,99 YTL, Gümüşhane Merkez İlçeden Selçuk İnş. Malz. Tic. Ltd. Şti. 45.044,85 YTL, Kelkit İlçesinden Şahin Caner Tic. Ltd. Şti. 27.246,80 YTL, Kelkit İlçesinden Yeşilyurt Tic. Ltd. Şti. 21.426,00 YTL, Gümüşhane Merkez İlçeden H&uu Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GAZİPAŞA’LI ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ


         Gazipaşa İlköğretim Okulu Öğrencileri geçtiğimiz hafta 100 Akasya fidanını toprakla buluşturdu.  Okulun Gezi, İnceleme ve Çevre Kolu öğretmenlerinin rehberliğinde Akçakale Köyü girişinde “Hatıra Ormanı” oluşturan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.Okul öğretmenlerinden Fahri YALÇIN, Nihat DÜLGEROĞLU, Emine ŞEN ve Aysel TURHAN’ın refakatinde oluşturulan “Hatıra Ormanı” diğer okullarımıza da örnek olmasını diliyoruz.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:28, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE VALİLİĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI


        İlimiz merkezinde bulunan Gazipaşa İlköğretim okulunun kapasitesini artırmak ve il merkezindeki diğer ilköğretim okullarımızın sosyal etkinliklerini yapabilecekleri kapalı bir spor alanına kavuşmalarını sağlamak amacıyla eski Gençlik Spor İl Müdürlüğü arsası, önünden geçen yol ve yola bitişik özel şahsa ait arsa kamulaştırılarak yeni Gazi paşa İlköğretim okulu inşaatı başlatılmıştır. 600 öğrenci kapasiteli Gazipaşa İlköğretim okulu yıllardır 900-1000 kişilik mevcudu ile eğitim öğretim hizmeti vermeye çalışmış öğrenci sayısının fazlalığı nedeni ile 4 şubesi lise bünyesindeki öğrencilerle aynı mekanı paylaşmaktadır. Buna ba Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:25, Yorumlar(0), Hepsini Oku

YAKINMALAR-SORULAR


       Çevre ölçeğinde kamuoyundaki eleştirilerden bazıları şöyle özetleniyor
 Tarladan-sofraya kadar gıda maddelerinin güvenli ve sağlığa uygun biçimde tüketiciye arzını sağlamak amacı ile hazırlanan 5179 sayılı Gıda Kanunu Salı Pazarına ne zaman uğrayacak? (Özellikle süt ürünleri açısından)   YTL'ye geçiş sonrası eski ve yeni TL ile çifte fiyat etiketi zorunluluğu  nerede kaldı?
 Salı günleri sergilerle iyice daralan Pazar yerinin (Zafer Meydanı, Kıbrıs Çarşısı) yoğun kalabalığa ilaveten taşıt giriş-çıkışı ile içinden çıkılmaz hali daha nice bir böyle sürüp-gidece Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ÜLKÜ OCAKLARI KONSER DÜZENLEDİ


      Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Temsilciliği  15 Mayıs tarihinde Dumlupınar İlköğretimde  “Turan’a Doğru” adlı bir konser düzenledi. Ülkücü hareketin önemli sanatçılarından olan Osman ÖZTUÇ ve Aşık SEFAİ’nin katıldığı konsere ilgi büyüktü.
 Açış konuşmasını Ülkü Ocakları Başkanı Kemal EMİROĞLU’nun yaptığı konserde MHP İl Başkanı Engin ŞANLITÜRK’de bir konuşma yaptı.
 Konsere Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı ACET, Torul Belediye Başkanı Selami BOSTAN, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup TURGUT, Trabzon ve Bayburt Ülkü Ocakları ile çok s Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TEKKE BELEDİYESİ ÇÖP TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI


      İlimiz Tekke Belediyesi Belde de 13.05.2005 günü Çöp toplama kampanyası başlattı. İl Çevre ve Orman Müdürlüğünün katkı verdiği kampanyaya Belediye personeli, Tekke İlköğretim Okulu Çevre Gönüllü Öğrencileri katıldı.
     Çöp toplamaya Beldenin Kömür dere mevkiinden başlanarak merkeze kadar devam etti.
     Tekke Belediye Başkanı Rahmi ERTÜRK çevreye olan duyarlılığın az olduğunu, bu duyarlılığı geliştirmek amacıyla bu gibi çalışmaların bundan böyle devam edeceğini vurguladı.
    İl Çevre ve Orman Müdürü Hayrettin Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 18 May 2005 09:23, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar« İlk ... 738 739 740 741 742 743 744 745 746 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.41812 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu