Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

GÜMÜŞHANE'DE GÖRSEL ŞÖLEN !!!


       Kuşakkaya Kızıla büründü....
      Gümüşhane'de 10 Mayıs Salı günü saat 18:00 sularında gökyüzü aniden renkten renge girdi. Kısa süreli paniğin ardından yaklaşık 1 saat süren bu gösteriyi vatandaşlar zevkle izledi. Şehrimizde pek sık rastlanmayan bu durumu bizde kameralarımıza takıldığı şekli ile sizlere sunuyoruz... Resimleri görmek için BURAYI tıklayınız...

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 18:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BİR İLK DAHA !!! ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR KURSU !!!


     Sitemizde artık bilgisayar, word ve excel konularında ders notları yayınlanacak.  Hemşehrimiz Sn. Hayrettin ÜÇÜNCÜ tarafından düzenlenecek olan Bilgisayar Kursu Köşe Yazıları bölümüne 11 Mayıs 2005 tarihinde eklenecektir. Her hafta güncellenecek olan bölümde hemşehrimizin uzmanlık alanı ile ilgili Temel Bilgisayar Word ve Excel konularında yazılarından bütün hemşehrilerimiz istifade edebilir. Bizlere bu güzelliği yaşatan Sn. Hayrettin ÜÇÜNCÜ'ye teşekkürü bir borç biliyoruz.
-------------------------- Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 10 May 2005 09:31, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YÜRÜYÜŞ


     Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü "Yurt'ta Birlik, Dünya'da Barış İçin Haydi Halk Yürüyüşünde Buluşalım" sloganı ile geniş halk topluluğunun katılması beklenen bir yürüyüş düzenleyecek.

      15 Mayıs 2005 günü saat 10:30'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde toplanacak olan grup, saat 11:00 de hareket edecek. Güzergah olarak Transit yolu Bağlarbaşı Mahallesi DSİ Müdürlüğü önü olarak belirlendi. Burada Gençlik Merkezinin Halk oyunları gösterisi ve halk müziği  konseri düzenlecenecek. Ayrıca s Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 06 May 2005 11:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BELEDİYE’DEN RUHSAT UYARISI


     Gümüşhane Belediye Başkanlığı vatandaşların yeni yapacakları inşaat, ilave kat, eklenti gibi çalışmalarda mutlaka ruhsat almaları gerektiği konusunda uyardı.
     Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada 26.09.2004 tarihinde kabul edilerek yürürlüğe giren 5 bin 237 sayılı Türk Ceza kanununun 184. maddesi uyarınca yapı ruhsatı olmadan veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak inşaat yapanlara ve müsaade edenlere  para ve hapis cezası öngörüldüğü bildirildi.
Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 06 May 2005 09:11, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KENT KONSEYİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


     Gümüşhane Belediye Başkanlığı bünyesinde kurulacak olan Kent Konseyi için geri sayım başladı.
     Kent Konseyinin oluşturularak çalışmalarına başlaması amacıyla konseyde görev yapacak olan Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ilk toplantılarını Mayıs sonunda yapacaklar.
    
Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 06 May 2005 09:08, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BELEDİYE’DEN BAHAR TEMİZLİĞİ


     Gümüşhane Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince başta mahalleler olmak üzere sokak araları ve dere yataklarında temizlik çalışmalarına başlanıldı.
    
Daha güzel ve temiz bir çevre anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Temizlik İşleri Müdürü Bayram Karakoç, kış mevsiminden kalan ve & Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 06 May 2005 09:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KAĞIT ATIKLAR GERİ KAZANILACAK


     Gümüşhane Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle kağıt atıklar bundan böyle alanlarında toplanarak geri kazanılacak.
     Kağıt atıkların yeniden geri kazanılması amacıyla belediye sınırları dahilinde bulunan ilk ve orta dereceli okullara ayrı çöp bidonları ile poşet dağıtıldı.
     Okulların pilot bölge olarak seçildiği uygulamanın ikinci etabı Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 06 May 2005 09:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MEHMET ŞANDIR İLİMİZDEYDİ


      MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet ŞANDIR genişletilmiş il divan toplantısına katılmak üzere 30 Nisan Cumartesi günü beraberinde MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet NACAR ve Eski Milletvekilimiz Bedri YAŞAR ile birlikte ilimize geldiler. Toplantı öncesi gazetemizede bir ziyarette bulunan Mehmet ŞANDIR; “Büyük ülkenin insanları ve yöneticileri olarak bizimde büyük düşünmemiz gerekir. MHP olarak Türkiye’yi 21.yüzyıl başında lider ülke yapmak gayretindeyiz. Bu iddiayla siyaset yapıyoruz. İş başında olan Ak Parti’nin ülkemizin ve milletimizin büyüklüğünün farkında olmadığı kanaatindeyiz. AK Parti iktidarı yönet Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 04 May 2005 09:24, Yorumlar(0), Hepsini Oku

ATLETİMİZ ERCAN MUSLU İLGİSİZLİKTEN YAKINDI


    TBMM’nin açılışının 85.yılı dolayısıyla 27 Nisan 2005 tarihinde Ankara’da yapılan Milli Egemenlik koşusuna ilimizden katılan Ercan MUSLU 4. Olmuştur. 
    Türkiye genelinden 160 elit  sporcunun katıldığı koşuda büyük başarıya imza atan Ercan MUSLU  son yıllarda ilimizin parlayan yıldızı olduğunu bir kez daha ispatladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün himayesinde gidememenin burukluğunu yaşayan atletimiz Ercan MUSLU; bana sahip çıkan antrenörüm Beden Eğitimi Öğretmeni Ertuğrul SARI, Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş ÖZDEMİR ile atletizm İl Temsilcisi Önder TURHAN’ın gayretleriyle gittiğim Ankar Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 04 May 2005 09:13, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İLK ÖZEL OTOPARK AÇILDI


      İlimizde uzun zamandır tartışılan ve il merkezindeki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan otopark özel bir girişimci tarafından hizmete açıldı.
     İşletmeciliğini Bülent ARAS’ın yaptığı otopark geçtiğimiz günlerde açıldı. Yaklaşık 100 araç kapasiteli otopark Ahmet Ziyaüddin cadde çıkışında hizmete girdi.
      Zamanla kapalı kısımların oluşacağı otoparkta oto yıkama  hizmeti de verilecek.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 04 May 2005 09:05, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İLİMİZDE GEÇEN HAFTA


      İL KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN KONFERANS
 İl Kültür Müdürlüğü 28 Nisan Perşembe günü Halk Eğitim Merkezi Salonunda “Türk Dili- Atatürk ve Türk Dil Kurumu konulu bir konferans düzenledi.
 Prof. Dr. Mukim SAĞIR’ın sunduğu konferansa çok sayıda davetli katıldı.
NESRİN HALİT ZARBUN ANAOKULUNDAN ŞÖLEN
 Gümüşhane Nesrin Halit Zarbun Anaokulu 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle DSİ tesislerinde çocuk velilerinin  katıldığı bir şölen düzenledi.  “Bayramınız kutlu olsun, bütün & Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 04 May 2005 09:04, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İL GENEL MECLİSİ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR


      İl Genel Meclisinin Mayıs ayı toplantısı 3 Mayıs Salı günü Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.
     İl Genel Meclisi Başkanı  Yaşar YILMAZER’in Başkan-lığında yapılan toplantıya,  İl Genel Meclisi Üyeleri katıldılar.
     Antalya’da yapılan toplantıya katılan İl Özel İdare Müdiresi Medine ÜREK ve İl Genel Meclisi üyeleri yasallaşan İl Özel İdaresi kanunuyla ilgili açıklamalarda bulundular.
     Özel İdare Müdiresi Medine ÜREK burada yaptığı konuşmanın bir bölümünde İl Özel İdaresinin aylık giderinin 1,5 trilyon civarında olduğunu  ancak bu meblağın % 8 Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 04 May 2005 09:03, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GEÇMİŞTE VE GÜNÜMÜZDE TÜRK- ERMENİ İLİŞKİLERİ KONULU PANEL DÜZENLENDİ


     Gümüşhane Belediyesince 29 Nisan Cuma günü  İl Halk Eğitimi Merkezi Salonunda “Geçmişte ve Günümüzde Türk- Ermeni ilişkileri”ni konu alan bir panel düzenlendi.
     Bazı daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı panelin konuşmacıları Erzincan Eğitim Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç Dr. Ahmet TOKSOY ve Yrd. Doç Dr.Nurcan TOKSOY idi.
     Panelde sözde ermeni soykırımı ile ilgili fikir ve görüşler ortaya konuldu.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 04 May 2005 09:02, Yorumlar(0), Hepsini Oku

FACİA UCUZ ATLATILDI


Gümüşhane-Trabzon Karayolunun merkez Mescitli Köyü Un Fabrikası mevkiinde bugün meydana gelen heyelan faciaya dönüşüyordu. Saat 16.00 sıralarında anayola düşen kaya parçaları 29 AL 004 plakalı kamyonu altına alırken araç sürücüsü Serdar TOPRAKÇI (36) yaralı olarak Torul Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olayın meydana gelmesinden sonra heyelan yerine giden Vali Veysel DALMAZ olası bir facianın eşiğinden dönüldüğünü , yol trafiğinin sakin olduğu bunun başka kazalara sebebiyet vermediğini ve heyelan altında kalan araç şoförünün durumunun iyi olduğunu söy Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 03 May 2005 17:43, Yorumlar(1), Hepsini Oku

BELEDİYE'DEN ÖRNEK UYGULAMA


     Gümüşhane Belediyesi  tarafından belediye sınırları dahilinde açılacak yeni işyerlerinin ünvanında Türkçe isim kullanılması Belediye Encümeni tarafından alınan kararla zorunlu hale getirildi.
     Belediye Encümeninin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda dilimizdeki yabancılaşmaya karşı Türkçe isimlerin özendirilmesi amaçlanıyor.
    Belediye Başkanı CANLI; "Türkçe'nin korunması ve yabancı kelimelerden arındırılması konusunda Türk Dil Kurumunun ve bazı sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmaların yeterli olmadığını, ilimizde de bu eğilimin önüne geçmek iç Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Perşembe, 28 Nisan 2005 17:40, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar« İlk ... 740 741 742 743 744 745 746 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.77766 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu