Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane   

FESTİVAL 28 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR


     Gümüşhane Valiliği ve Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenledikleri ve bu yıl 12.si düzenlenecek olan Uluslararası Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Şenliği 28 - 31 Temmuz 2005 tarihleri arasında yapılacak.

    Belediye Başkanı Mustafa CANLI "İlimizin tanıtımında büyük rol oynayan Kuşburnu-Pestil Kültür ve Turizm Şenliği aynı zamanda il dışında yaşayan hemşehrilerimizin memleketlerini ziyaret etmelerini sağlayan bir etkinlik olması ile de önemlidir. Bu yıl 12.sini düzenleyeceğimiz festivalin en güzel şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla ilk toplant Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Perşembe, 28 Nisan 2005 15:17, Yorumlar(0), Hepsini Oku

SEN ZALİMSİN SEN NANKÖRSÜN BE HARŞİT


     Merkez Yağmurdere Köyünden Erdem KURTARAN'a ait geçtiğimiz hafta yaşanan kaza ile ilgili "SEN ZALİMSİN SEN NANKÖRSÜN BE HARŞİT" adlı şiir forumumuzda ilgili bölüme eklenmiştir. Okumak için BURAYI tıklayınız.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Perşembe, 28 Nisan 2005 14:33, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KIZAMIK AŞI GÜNLERİ BAŞLADI


     "Kızamıksız bir dünyaya doğru hep birlikte aşıya" sloganı ile birinci aşaması 8-26 Aralık 2003 tarihleri arasında yapılan kampanyanın ikinci etabı 25 Nisan 2005 günü düzenlenen bir törenle başladı. 20 Mayıs 2005'e kadar sürecek kampanyada Gümüşhane genelinde 15 bin çocuğun aşılanması hedefleniyor.

     Kampanya başlangıcı nedeniyle 25 Nisan günü 3 Nolu Sağlık Ocağında bir tören düzenlendi. Çiçek hastalığı ve çocuk felcinin ardından kızam Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Perşembe, 28 Nisan 2005 12:15, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KUTLU DOĞUM HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI


     Gümüşhane İl Müftülüğü' nün tertiplemiş olduğu kutlu doğum ile ilgili çağımızda Aile ve Gençliğin Problemleri konulu konferans 20 Nisan Çarşamba günü Atatürk Kültür Merkezi' nde yapıldı. Konferansın açılışında Bağlarbaşı İmam-Hatipi Resul Sağır Kur'an-ı Kerim okudu.
    Açılış konuşmasını İl Müftüsü M.Cüneyt Kavşut yaptı. Kavşut şu an burada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.a.v in 1479. Doğum gününü kutlamak için bulunuyoruz. Bir rivayete göre Peygamber Efendimiz' in doğum günü 20 Nisan' dır. Bu senede bizler bu kutlamayı aynı günde yapmaktayız” dedi. Bugün Vatikan iman etme Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 26 Nisan 2005 15:46, Yorumlar(0), Hepsini Oku

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI


     TBMM’nin açılışının 85.yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan kutlama etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.
     Saat 10:00’da yeni şehir stadyumunda başlayan törenlerde açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Durmuş ÖZDEMİR günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.  
     Birbirinden güzel şiirlerin okunduğu etkinliklerde tüm ilköğretim okullarının öğrencilerinden oluşan gösteri ekipler Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 26 Nisan 2005 15:42, Yorumlar(0), Hepsini Oku

IŞIL SEMA DOĞAN İLKÖĞRETİM OKULUNDAN 23 NİSAN GECESİ


      TBMM’nin açılışının 85.yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Merkez Işıl Sema Doğan İlköğretim okulu 23 Nisan akşamı müzik eğlence programı düzenledi.
     Programın açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Liman KILIÇ 23 Nisan’ın önemi ve okul çalışmaları hakkında bilgi verdi.
    Şiir ve skeçlerle süslenen gecede okul öğretmenlerinden Mevlüt ERGİN’in sunduğu Gümüşhane slaytı büyük beğeni topladı.
    Öğrencilerin oluşturduğu koro, oynadıkları tiyatro ve halk oyunları ekiplerinin göster Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 26 Nisan 2005 13:49, Yorumlar(0), Hepsini Oku

TÜRK TELEKOM’DAN 10.YILDA 110 BiN FiDAN


     Türkiye’nin her yerine coğrafi engel tanımadan hizmet götüren Türk Telekom 24 Nisan 2005’te 10.yılını kutlarken, kökleri 1840’lara dayanan geçmişinin izlerini yarınlara taşıyacak anlamlı bir kampanya başlattı.
    Yaklaşık 55 bin personeli ile “10.yılda 110 bin fidan” kampanyası düzenleyen Türk Telekom, Türkiye genelinde oluşturacağı her bir hatıra ormanına 2 bin fidan dikecek.
    Türk Telekom çalışanları ve ailelerinin katılacağı etkinliklerle dikilecek olan fidanlarla oluşacak hatıra ormanları sayesinde %63’ü erozyon tehlikesi altında bulunan ülkemiz topraklarının korunmasına katkıda bulunulması hedefleniyor.
Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 26 Nisan 2005 13:48, Yorumlar(0), Hepsini Oku

İKİNCİ MAĞARA BİLMECESİ


     Karaca Mağarasından sonra, Akçakale Mağarasının bulunması sevindirmişti.
     Ne yazık ki, sevinç ve ümitler boşa çıkacağa benziyor. 
    Belirsizlik sürecinin ardından can güvenliği açısından tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle konunun uzmanları, mağaranın turizme açılmasını sakıncalı buldu.
     Bir yetkilinin : “Açalım, bir-iki kaya düşer....” yollu maksadı aşan sözleri mikrofon başı mesaisi heyecanına verilse de kafa karışıklığına yol açtı.

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 26 Nisan 2005 13:47, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE YASTA


    23 Nisan 2005 sat 23:00 sıralarında transit yol güzergahında meydana gelen trafik kazasında 7 kişi hayatını kaybetti. Harşit çayına uçan aracın sürüklendiği yerden çıkarılması için Erzurum Sivil Savunma Müdürlüğü kurtarme ekipleri beklendi. Olay yerinde incelemelerde bulunan Vali Veysel DALMAZ, Belediye Başkanı Mustafa CANLI ve Milletvekili Sabri VARAN'da çalışmaları yerinden izledi.
    Olayda canlarını kaybeden vatandaşlarımızın isimleri şöyle; Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazar, 24 Nisan 2005 08:34, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Harşit Can Aldı


Gümüşhane şehir merkezinde 29 D 0022 plakalı dolmuş saat 23:00 sularında Transit yol üzerinden dereye uçan araç hala kurtarılmayı bekliyor. Olayla ilgili geniş bilgiyi birazdan sunacağız...

Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazar, 24 Nisan 2005 00:03, Yorumlar(0), Hepsini Oku

Genç Hemşehrilerimizden Gezi


     Gürcistan Üniversitesi Türkoloji bölümü öğrencileri hemşehrilerimiz Uğur Meydan ve Adem Solak öncülüğünde 18-25 Nisan 2005 tarihleri arasında Doğu Karadeniz Bölgesine Gezi düzenlenmekte. Gezinin 2. etabı 23-24 Nisan 2005 tarihleri arasında ilimizi kapsamakta. Konu ile ilgili görüştüğümüz Uğur MEYDAN “Gümüşhane'nin turizme uygun alanları, tarihi eserleri ve doğan zenginlikleri İlk defa özel bir organizasyon tarafından yabancı ülkelerden gelen misafirlere sunulacaktır. Gümüşhane'nin pestil, köme ve doğal güzellikleri misafirlere takdim edilecek ve alış veriş için teşvik edilerek k&u Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Perşembe, 21 Nisan 2005 13:20, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİNE START VERİLDİ


     Gümüşhane Sağlık İl Müdürlüğü, Kürtün Kaymakamlığı ve BAYTUR-ÖZDEMİR Şirketler Grubunun ortaklaşa yürüteceği mobil sağlık hizmetlerine Kürtün İlçesine bağlı Demirciler Köyünde düzenlenen törenle start verildi. Törene Gümüşhane Valisi Veysel Dalmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yusuf Marangoz, İl Emniyet Müdürü Ali Tom, Kürtün Kaymakamı Hüseyin Çakırtaş, BAYTUR-ÖZDEMİR Şirketler Grubu Yetkilisi Mehmey Yazıcı, vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.
     Törenin açış konuşmasını yapan Kürtün Kaymakamı Hüseyin Çakırtaş, ilçe Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 20 Nisan 2005 08:00, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KELKİT BELEDİYE BAŞKANI DURAN ; “Yapacak Çok İşimiz Var, Kaybedecek zamanımız yok”dedi


     Kelkit Belediye Başkanı Muammer DURAN geçtiğimiz günlerde DSİ Lokalinde basın mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi.
     Beraberinde AK Parti İl Başkan Vekili Muammer TAŞ, AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Ahmet GÜLER,Belediye Yazı İşleri Müdürü Ali Coşkun HİRİK olduğu halde Kelkit ilçesinin dünü ve bugünü hakkında samimi açıklamalarda bulunan Başkan Muammer DURAN; “Kelkit, bizden önceki dönemlerde ihmal edilmiştir. Keyfi uygulamalar, sağlıksız su ve görüntü kirliliği Kelkit'e hakimdi. Ancak bizim göreve geldiğimiz günden bugüne çok şey değişti. Adil ve dürüst yönetim a Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 20 Nisan 2005 07:59, Yorumlar(0), Hepsini Oku

EREĞLİ’DE GÜMÜŞHANELİLER GECESİ


     Gümüşhane'lilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerden olan Zonguldak Ereğli'de düzenlenen Gümüşhaneliler Dostluk ve Dayanışma Gecesi büyük ilgi gördü.
     Milletvekilleri  Temel Yılmaz, Fazlı Erdoğan, Nadir Saraç, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran, Ereğli Kaymakamı Aziz İnci, Ereğli Belediye Başkanı Halil Postbıyık, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Atilla Çınar ve çok sayıda Gümüşhane'linin ilgiyle izlediği gecede konuşan Zonguldak Ereğli Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Hüseyin Koç, amaçlarının hemşehriler arasında dayanışmayı arttırmak olduğun Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 20 Nisan 2005 07:57, Yorumlar(0), Hepsini Oku

MOBİL VETERİNERLİK GELİYOR


     Hayvancılığın belli bir seviyede olduğu ilimizde veteriner hizmetlerinin eksikliği hissesidilir durumda.
    Bununla ilgili olarak bir çalışma başlatan Meclis Başkanı Yaşar YILMAZER “Mobil Veterinerlik Hizmeti” sunmak adına bir proje hazırladı.
    İl merkezi ve ilçelerde nöbetçi veterinerlerin, tam donanımlı hayvan ambülansıyla acil müdahaleye hazır tutulacağı ve geçimini hayvancılıktan sağlayan çok  sayıda  çiftçilerin bu sorunlarının giderilmesi planlanıyor.
    İl Özel İdaresi bütçesinden 80 milyar pay ayrılan bu proje için araç sıkıntısının bulunduğu belirtilen Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 20 Nisan 2005 07:56, Yorumlar(0), Hepsini Oku
 746 Sayfalar« İlk ... 741 742 743 744 745 746 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.48716 saniyede 24 sorguyla oluşturuldu