Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Spor->ATICILARIMIZ 12'DEN VURMAYA DEVAM EDİYOR   

ATICILARIMIZ 12'DEN VURMAYA DEVAM EDİYOR


     Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan 5.Olimpik Sporcu Yetiştirme Merkezleri Kupasına Gümüşhaneli sporcular damgasını vurdu.

    Geçtiğimiz günlerde Erzincan’da yapılan ve Türkiye genelinden toplam 85 sporcunun katıldığı müsabakalarda, Genç Erkekler Havalı Tüfekler Disiplininde Milli Sporcumuz Mehmet Abiş 575 puan alarak Türkiye şampiyonu, Selçuk Tutar 568 puan alarak Türkiye üçüncüsü, Ebubekir Özdamar 557 puan alarak Türkiye dördüncüsü oldu.

     Yıldız Erkekler Havalı Tüfek Disipilininde ise Ömer Kesler 358 puanla Türkiye dördüncüsü, İbrahim Baş 351 puanla Türkiye beşincisi, Yıldız Bayanlar Havalı Tüfek Disipilininde ilk kez müsabakaya katılan ve yarışma heyecanını yaşayan Şeymanur Koca ise 349 puanla Türkiye sekizincisi oldu.

     Antrenör Coşkun Abiş, sporcuların performanslarının Türkiye genelindeki sporcularının performansları ile kıyaslandığında yüksek düzeyde olduğunu ve kısa zamanda yıldız bayan ve erkek sporcuların da kupa ve madalya getireceklerini ifade etti.   

    Milli atıcı Mehmet Abiş’in ulusal ve uluslararası müsabakalarda gösterdiği performanstan dolayı Gaziantep Özel Zirve Üniversitesinde tam burslu eğitimini almaya başladığını hatırlatan Abiş, diğer sporcularında aynı performansı göstererek üniversite eğitimlerinde aynı olanaklardan yararlanmalarının mümkün olacağını dile getirdi.

     Sporcuları tebrik ederek başarılarından dolayı kutlayan Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan ise teşkilat olarak tüm branşlarda olduğu gibi atıcılık branşına da her türlü desteği bundan sonra da sürdüreceklerini belirterek, “Gençlerimizin bu tür başarılarını gördükçe doğru istikamette olduğumuz düşüncesiyle desteklerimiz artarak devam edecektir. Bu başarının Olimpiyat Merkezleri Kupasında elde edilmesi ayrı bir anlam ifade etmektedir. İnşallah sizler olimpiyatlarda daha büyük başarılara imza atacaksınız. Başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum.” dedi.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 02 Kasım 2011 14:25, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.95242 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu