Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->ZİGANA'NIN EŞSİZ GÜZELLİĞİ « BOL FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ »   

ZİGANA'NIN EŞSİZ GÜZELLİĞİ « BOL FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ »


-KAR VE GÜNEŞ OBJEKTİFLERE BÖYLE YANSIDI

    Gümüşhane’de aralıklarla iki günden beri devam eden kar yağışının ardından yüzünü gösteren güneş eşsiz manzaraların oluşmasına sebep oldu.

      Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında bulunan ve Doğu Karadenizi Doğu Anadoluya bağlayan Zigana Dağı geçidinde ki kar manzaraları İHA’nın objektifine yansıdı.

     2 bin 30 metre rakımlı bölgeye İstanbul’dan gelen ve Gaziantep ve Trabzonluların oluşturduğu grup kartopu oynayıp bol bol fotoğraf çektikten sonra yaptıkları açıklamada, bayram gezisi kapsamında ilk kez geldikleri Zigana’yı çok beğendiklerini söyledi.

     Yüksek rakım nedeniyle zaman zaman nefes almakta zorlandıklarını kaydeden vatandaşlar, bölgeye değer verilmesini istedi. Bölgede turistik tesis işleten Murat Eroğlu ise, kar yağışıyla birlikte bölgede kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiğini, kar yağışıyla birlikte bazı yaylacıların köye gittiğini söyledi.

     Öte yandan bin 702 metre uzunluğunda ki Zigana Tünelinin Gümüşhane çıkışında ki bölümünde ise buz sarkıtları tünelin yüksekliğini buldu.  Sisi ile meşhur olan Zigana dağı geçidinde yılın 4 mevsiminde her an görülen sis vakaları nedeniyle karayollarının yazılı uyarılarının yer aldığı bölgede araçlar oldukça yavaş ilerlemek zorunda kalıyor.

Foto galeriye git


TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 12 Kasım 2011 13:19, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.91321 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu