Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->'ALLAH'IN SADIK KULU BARLA' GÜMÜŞHANE'YE GELİYOR   

'ALLAH'IN SADIK KULU BARLA' GÜMÜŞHANE'YE GELİYOR


    Türkiye'de 'Motion capture' tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon filmi 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' Gümüşhaneli sinemaseverlerle buluşuyor.

      Gümüşhane Kültür Gönüllüleri dayanışma ve yardımlaşma derneği (GÜYDER) tarafından yoğun talep üzerine getirilecek olan film 18-28 Kasım tarihleri arasında 24 seans olmak üzere 10 gün boyunca Atatürk kültür merkezinde gösterilecek.

     Filmi izlemek isteyenler biletlerini Özel Bahar Koleji, Zaman Gazetesi İl Temsilciliği, Fem Dershanesi, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu, Yakamoz ve Güyder derneklerinden alabilirler.

Film hakkında:

      Allah'ın Sadık Kulu: Barla filmi Bediüzzaman Said Nursi'nin çileli hayatının en zorlu dönemlerinden 1927-1934 yılları arasındaki Barla hayatını anlatıyor. Yapımcılığını Fatih Gök'ün yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı, 3,5 yıllık titiz bir çalışmanın ürünü olan 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla, Ser film tarafından hazırlandı.

     Film, Bediüzzaman Said Nursi ve talebelerinin tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendi. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin sıkıntılı, çile ve mücadele dolu hayatının en çarpıcı dönemlerinden biri olan Barla hayatını animasyon türüyle beyazperdeye aktaran Allah'ın Sadık Kulu: Barla, Anadolu'nun ücra bir köşesine tecrit edilmeye çalışılan bir alimin iman hakikatlerine dayanarak sonradan tüm dünyayı saran bir muhabbet ve adanmışlık hikayesini ele alıyor. Film, her ne kadar animasyon tarzında olsa da, gerek kahramanı, gerekse anlatım tekniği ile küçük büyük herkesin ilgisini çekecek türden.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cumartesi, 12 Kasım 2011 18:13, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.4988 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu