Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->Sineması Olmayan Gümüşhane'ye 7 Boyutlu Sinema Geldi « GÖRÜNTÜLÜ »   

Sineması Olmayan Gümüşhane'ye 7 Boyutlu Sinema Geldi « GÖRÜNTÜLÜ »


     Türkiye'de, sinema salonu olmayan nadir illerden biri olan Gümüşhane'de yedi boyutlu sinema salonu açıldı.

     Gümüşhaneli işçi emeklisi Adem Aslan (55) tarafından açılan salonda 3 boyutlu filmler çeşitli efektlerle 7 boyutlu hale getiriliyor. Filmin türüne göre kimi zaman ıslanan kimi zaman üşüyen izleyiciler, fanlarla verilen rüzgar efekti ile birlikte dört yöne hareket eden koltuklarda filmin heyecanına ortak oluyor.

     Özel İdare İş Merkezinin 2. katında yaklaşık 1 ay önce açtığı salonda aynı anda 4 kişiye hizmet veren Aslan, yaklaşık 200 bin liraya mal ettiği salonun vatandaşlar tarafından ilgi gördüğünü söyledi.

     Sistemde hareketli koltuk, rüzgar efekti, su efekti ve dokungaçların yer aldığını kaydeden Aslan, sistemdeki filmlerin 4,5 dakikadan 5,5 dakikaya kadar sürdüğünü söyledi. Aslan, filmlerin pahalı olması nedeniyle şimdilik sadece 8 film getirdiklerini belirterek şöyle konuştu: "Çocuklarımızın üniversite kayıtları için büyük şehirlere gittiğimizde bu sistemi gördük. İlimizde de artan nüfus ve üniversite öğrencisiyle birlikte sosyal hayata katkı sağlamak için bu salonu açtık. Maliyeti biraz fazla oldu ama önemli olan memleketimize bir şeyler kazandırmaktır."

     Salonun malzemelerini Adana'da bir firmadan aldıklarını kaydeden Aslan, sisteme gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek şunları söyledi: "İlimizdeki potansiyeli hesap ederek 4 kişilik açtık. Koltuk sayısı arttıkça maliyet arttığı için şimdilik böyle devam edeceğiz."

     Filmi izleyen gençlerden bazıları salona ilk kez geldiklerini, çok güzel ve eğlenceli olduğunu belirterek, Gümüşhane'nin gelişmesi ve sosyalleşmesi için bu tür salonlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

       Gazetecilerin "7D sinema ile televizyon arasındaki fark nedir?" sorusunu cevaplandıran bir genç, "Televizyonda da 3 boyuta geçtik ama sinema salonunda daha güzel oluyor. Filme daha çok kendini kaptırıyorsun. Kendimizi filmin içerisindeymiş gibi hissediyoruz" dedi.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazar, 13 Kasım 2011 13:53, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.92682 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu