Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->Zigana'da Kayak Sezonu Başladı « GÖRÜNTÜLÜ »   

Zigana'da Kayak Sezonu Başladı « GÖRÜNTÜLÜ »


-DİĞER TESİSLERDE KAR OLMAYINCA ÇEVRE İLLERDEN ÇOK SAYIDA KAYAKSEVER BÖLGEYE AKIN ETTİ

      Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında yer alan Zigana Kayak Merkezinde kayak sezonu başladı. Bölgedeki diğer illerde bulunan tesislerde kar olmayınca çok sayıda kayaksever Zigana’ya akın etti.

      Son günlerde etkili olan kar yağışının ardından bölgede kar kalınlığı 50 santimetreyi bulurken, kar ezme makinesi ile çiğnenen pistte kayak yapılmaya başlandı. Kayak tesisinin işletmecisi Bayram Yakut, mevsimin ilk karını ezdiklerini ve böylelikle sezonu başlattıklarını söyledi.

     Ezilen karın üzerine bundan sonra yağacak karın pisti daha da güzel hale getireceğini kaydeden Yakut, “Bu yıl bölgemize kar erken geldi. Bu noktada oldukça şanslıyız. İşletmeci olarak değil, kayağı sevdiğimiz için de çok sevinçliyiz.” dedi.

      Zigana’ya Bayburt’tan gelen ve 44 yıldır kayak sporu ile uğraşan 62 yaşında ki sporcu İsmail Şimşek, Kop Dağında bulunan tesislerde kar olmadığı için buraya geldiklerini söyledi. Kayak yapmayı çok sevdiğini belirten Şimşek “Kaymayı çok seviyorum ve sağlığım müsaade ettiği sürece de devam da edeceğim.” dedi.

      İlk gün olduğu için pistin biraz yumuşak olduğunu ifade eden kayakçı İlker Öğretmek, “Bu durum gün geçtikçe ve havanın da soğumasıyla çok daha güzel hale gelecektir.” diye konuştu. Öğretmek, Türkiye’nin birçok kayak merkezinde henüz karın olmadığını ve bu nedenle de yağışının halen devam ettiği Zigana Kayak Merkezine bütün kayakseverleri davet etti.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazar, 13 Kasım 2011 13:57, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.88073 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu