Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE'DE KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI   

GÜMÜŞHANE'DE KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI


      Gümüşhane Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı.

     Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantının başlangıcında konuşan Vali Dr. Yusuf Mayda, köy muhtarlarından yatırımların rantabl bir şekilde takip edilmesini istedi.

    Muhtarlardan köylerde ikamet eden fakir vatandaşlarla ilgili Sosyal Yardımlaşma Vakfına bilgi vermelerini isteyen Vali Mayda, “Bazı vatandaşlarımız gururlu oluyor. Gelip kendileri istemiyor. Onlara da siz tercüman olursanız fakir vatandaşlarımıza ulaşıp sıkıntılarını zamanında gidermiş olacağız.” dedi.

     Köy sınırları içerisinde yayla olan muhtarlardan kaçak yapılaşma konusunda azami dikkat göstermelerini isteyen Vali Mayda, “Kaçak yapılar hem idare için sıkıntı hem yapan kişiler açısından da bir kanunsuzluk durumu. Önümüzdeki sezon içerisinde yeni çıkan kanuni düzenlemelerle olabildiğince düzeltmeye çalışacağız. Yeni yapılaşmaya kesinlikle kimse müsaade etmesin. Her muhtarımız bu konuda duyarlılık göstersin.” diye konuştu.

    Kaçak yapılaşmayı önleyici yönde mobil bir ekip oluşturulması yönünde bir ekip oluşturmak istediklerini kaydeden Vali Mayda, muhtarlardan da bu konuda destek isteyerek, “Yaylalarımız güzel, yaylalarımızı koruyalım. Oralar bizim ortak değerimiz” ifadelerini kullandı.

     Muhtarlardan köylerinde yapılacak çalışmalarla ilgili hem Özel İdare hem de Valilikle irtibat halinde olmalarını isteyen Vali Mayda’ya özellikle Yağmurdere vadisinde ki köy muhtarları cep telefonu iletişimi konusunda yaşadıkları sıkıntıları aktardı. Konuyu takip ettiklerini belirten Vali Mayda, “Bu çağda telefon irtibatının olmamasını biz izah edemiyoruz. Onu takip ederek en kısa sürede vatandaşlarımızın talebini gerçekleşmesi için çaba gösterelim” dedi.

      Vali Mayda konuşmasının son bölümünde önümüzdeki günlerden itibaren köy gezilerine başlayacağını ve kendisiyle birlikte ilgili kurum müdürlerinin de bu gezilere katılacağını söyledi.

     Vali Mayda’nın toplantıdan ayrılmasının ardından toplantının gündem maddeleri görüşüldü. Birlik Başkanı ve Vali Yardımcısı Cahit Karatepe başkanlığında yapılan toplantıda Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme, Çevre, Kültür Ve Turizm Birliği’nin 2011 yılı Çalışma Raporunun okunması, 2012 yılı birlik bütçesinin görüşülmesi, birlik başkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet araç alınması, birlik başkanlığı adına hizmet binası yaptırılması,  birlik tüzüğünde değişiklik yapılması konuları görüşülerek karara bağlandı.

     Toplantının sonunda dilek ve temenniler bölümünde muhtarlar ilgili kurum ve birim müdürlerine sorularını yöneltti.

     Toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın, Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, Tarım İl Müdürü Hasan Irkın, Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, İl Genel Meclisi üyeleri Naim Ağaç, Muammer Taş, Merkez İlçe Jandarma Komutanı Taner Duman, Birlik Müdürü ve Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Akçay, İl Özel İdaresi şube müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Sebat Turan ve köy muhtarları katıldı.


TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Salı, 15 Kasım 2011 14:13, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.9135 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu