Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANELİ UÇMAYI SEVDİ   

GÜMÜŞHANELİ UÇMAYI SEVDİ


-İL DIŞINA SEYAHATLERİN YÜZDE 80’İ UÇAKLA
-OTOBÜS “BAGAJ” İÇİN TERCİH EDİLİYOR

     Son yıllarda uçak fiyatlarının düşmesi, firma sayısının artmasına paralel olarak rekabetin de artmasıyla birlikte Gümüşhaneliler ulaşımda tercihini uçaktan yana kullanmaya başladı.

    İl merkezinde faaliyet gösteren seyahat acenteleri ve ulaşım firmalarından derlenen bilgilere göre Gümüşhane’den il dışına giden vatandaşların yüzde 80’i uçak kullanıyor.

     Gümüşhaneliler uçakla en çok İstanbul’a giderken, uçakla seyahat edenlerin yüzde 80’ini oluşturan bu oranı İzmir izliyor. İstanbul ve İzmir için uçak tercih eden Gümüşhaneliler, Ankara ve diğer iller için ise otobüsü tercih ediyor.

      Gümüşhane merkez, Torul ve Kürtün İlçelerinde yaşayan vatandaşlar Hava Limanı olarak Trabzon’u tercih ederken; Kelkit, Köse ve Şiran İlçelerinde ki Gümüşhaneliler ise ikinci tercih olarak Erzincan Havaalanını kullanıyor.

      Bayram ve tatil günlerinde ise talebin fazla, uçak bileti fiyatlarının yüksek olması nedeniyle otobüs işletmeleri ön plana çıkıyor. Otobüs firması yetkilileri en çok yolcuyu ilkbahar aylarında il dışından Gümüşhane’ye, sonbahar aylarında da Gümüşhane’den il dışına taşıdıklarını söyledi.

     Otobüsün birinci sıradaki tercih sebebinin artık “bagaj” olduğunu dile getiren firma yetkilileri, otobüs taşımacılığının hava yolu ile rekabet etmesinin güç olduğunu da sözlerine ekledi.  

      Yapılan araştırma da elde edilen ilginç bilgilerden bir tanesi de Gümüşhane’den Ankara’ya gidecek olan yolcuların otobüsü tercih etmesi. Trabzon’dan kalkan uçakların saatlerinin uygun olmaması nedeniyle vatandaşların akşam saatlerinde hareket eden Ankara otobüsüne bindiği ve geceyi yolda geçirerek ertesi gün sabah erken saatlerde Ankara’ya ulaştıkları öğrenildi.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 15:25, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.59467 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu