Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya->250 İŞADAMI ŞİRKETLEŞMEK İÇİN BİR ARAYA GELİYOR   

250 İŞADAMI ŞİRKETLEŞMEK İÇİN BİR ARAYA GELİYOR


     Ankara da yaşayan Gümüşhaneli işadamları ve girişimciler tarafından kurulan Ankara Gümüşhaneli İş Adamları Derneği (GİAD) şirketleşme yolunda hızla ilerliyor.

     Rubil Gökdemir’in koordinasyonunda 2 yıllık bir çalışmanın sonucunda hazırlanan “Yeniden Yapılanma Planı” çerçevesinde 250 Gümüşhaneli işadamı 20 Kasım günü bir araya gelecek.

      İktisadi ve ticari faaliyetler kapsamında iş birliğini geliştirmek amacıyla, 4 milyon TL kuruluş sermayeli olarak kurulan GİAD A.Ş.’nin toplantısı Ankara Dedeman otelde anılan gün saat 19.00’da yapılacak.

     Eski bakanlardan Mahmut Oltan Sungurlu, mevcut ve eski Gümüşhane Milletvekillerinin yanı sıra, Gümüşhane kökenli diğer illerden seçilmiş milletvekilleri, bürokratlar ve çok sayıda işadamının destek verdiği yeniden yapılanma planı ile ilgili bilgi veren Rubil Gökdemir, bilimsel ölçülere göre titizlikle hazırlanan çalışma raporunda, hazırlıkların süreci ve gerekçeleri hakkında detaylı bilginin bulunduğunu ve nihai sürecin ise 20 Kasım’da yapılacak toplantıda karara bağlanacağını bildirdi.

     GİAD bünyesinde yapılan çalışmalarla, bireysel girişim ölçeğini aşan yatırım ve faaliyetlerin Gümüşhanelilerin yapacağı işbirliğiyle hayata geçirilmesi ve iş adamlarının aşırı rekabetten korunması amacıyla oluşturulan mekanizmaların kurulmasının amaçlandığını ifade eden Gökdemir, dernek ve şirketleşme çalışmalarının paralel götürülmesiyle birlikte, sosyal sorumluluk projelerine de kaynak oluşturulacağını, Gümüşhaneli iş adamlarının yapılan çalışmalara gösterdiği ilginin son derece yüksek olduğu ve heyecan verici bulunduğunu söyledi.

       Gökdemir, hazırlanan yeniden yapılanma raporunun hedeflerine göre, Gümüşhanelilerin tecrübeli olduğu inşaat sektöründe, çok kısa bir süre içinde sermayesinin birkaç katı büyüklüğünde, ağırlıklı olarak büyük ölçekli kent projelerine öncelik verileceği ve ortak sermayenin korunarak büyütüleceğini dile getirdi.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 22:51, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.83354 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu