Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->"İÇİNDEKİ GİRİŞİMCİYİ HAREKETE GEÇİR"   

"İÇİNDEKİ GİRİŞİMCİYİ HAREKETE GEÇİR"


-GÜMÜŞHANE TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ

     Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) 14-20 Kasım tarihleri arasında kutlanan Global Girişimcilik Haftası nedeniyle “İçindeki Girişimciyi Harekete Geçir” konulu seminer düzenledi.

      GTSO toplantı salonunda düzenlenen seminere GTSO’nun Meclis, Yönetim Kurulu, Meslek Komiteleri, Disiplin Kurulu Üyeleri, Gümüşhane Genç Girişimciler, Kadın Girişimciler ve Meslek Odası Başkanları katıldı.

      Seminerin açılış konuşması yapan GTSO Başkanı İsmail Akçay, dünyada ekonomide söz sahibi olan ülkelere bakıldığında Amerika’nın sermaye gücü, Çin’in ucuz işgücü, Türkiye’nin ise insanında bulunan girişimci ruhunun önemine vurgu yaptı.

     Gümüşhane’nin dağlık bir coğrafyaya sahip olması nedeniyle ekmeğini taştan çıkaran girişimciler yetiştirdiğini kaydeden Akçay, katılımcılara teşekkür ederek GTSO’nun üyeleri, düzenlediği etkinlik ve toplantılara katılan ve yalnız bırakmayanlarla var olduğunu dile getirdi.

     Akçay’ın konuşmasının ardından Trabzon Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Müdürü Yunus Emre Katrancı tarafından katılımcılara “girişimcilik” konusunda seminer verildi.

     Katrancı, “girişimcilik” kelimesinin “ekonomi içerisinde gördüğü fırsatı hayata geçirmek için tüm üretim araçlarını insan kaynaklarını bir araya getiren ve iş yerini açarak mal ya da hizmet üreten kişi” olarak tanımlayarak, girişimciliğin önemi ve neden bu kadar üzerinde durulduğuna dair değerlendirmeler yaptı.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 16 Kasım 2011 22:51, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.46344 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu