Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE EĞİTİMİNDE "SODES" FARKI   

GÜMÜŞHANE EĞİTİMİNDE "SODES" FARKI


-SODES İLE OKULLARA GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMİ TAKILDI
-GÜMÜŞHANE’DE PANSİYONLAR SODES 5 YILDIZLI OTEL GİBİ OLDU


      Devlet Planlama Teşkilatı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen ve Gümüşhane Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlünce yürütülen “Haydi Kızlar Liseye” projesi kapsamında Kız Pansiyonlu okullara Güneş Enerji Sistemi takıldı.

     Ayrıca proje kapsamında öğrencilerin kaldıkları pansiyonlar da LCD televizyon, çamaşır makinesi ve koltuk takımı ile donatıldı.

-PANSİYONLAR 5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA

     İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, kız pansiyonlarının güçlendirilmesi ve yaşam koşullarının iyileştirmesi adına Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında bir proje hazırladıklarını belirterek,  “Proje kızlarımızın okullaşma oranını artırmak ve pansiyon yaşam koşullarını iyileştirmek adına atılmış önemli bir adımdır.” dedi.

     Yıldırım, proje ile çocuklara 24 saat sıcak su sağlayan güneş enerjisi sisteminin 6 pansiyona monte edildiğini, yine proje kapsamında öğrencilerin istirahat vakitlerinde kullanılmak üzere 6 pansiyona LCD televizyon, çamaşır makinesi ve 3 pansiyona da koltuk takımları alındığını söyledi.

-“YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALAR İYİ BİR EĞİTİM ÖĞRETİM ORTAMININ SAĞLANMASI İÇİNDİR”

      Yapılan çalışmalarda amaçlarının kızların okullaşma oranının arttırılması olduğunu kaydeden Yıldırım,  bu bağlamda iyi bir eğitim-öğretim ortamı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

       Gümüşhane’de kız öğrencilerin okulla buluşmalarını büyük bir oranda gerçekleştirdiklerini dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: “Türkiye standartlarının üzerindeki pansiyon şartlarımız en iyiyi hedefliyoruz.  Yüzde 92’ lere varan kız çocuklarımızın ortaöğretimde ki okullaşma oranı bunu bize ispat ediyor. Türkiye genelinde sürdürülmekte olan kız çocuklarının daha fazla okullaştırılması çalışmaları çerçevesinde ilimizde de kız çocuklarımızın ilköğretimden sonra ortaöğrenimlerine devam etmeleri için önemli tedbirler alındı. Bu amaçla kız çocuklarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere pansiyonlu okullarımıza destek verdik” diye konuştu.

-“DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN EĞİTİM ŞART”

     Açıklamasında, daha iyi bir gelecek için eğitimin şart olduğuna değinen Yıldırım, “Kız öğrencilerin 8 yıllık ilköğretim sürecini yeterli bulmayarak ortaöğrenimlerine devam etmelerini istiyoruz. Şimdi lise okumanın tam zamanıdır.  Hedefimiz ilköğretimi bitiren bütün kızlarımızın, liselere, meslek liselerine, arzu ettikleri liselere kaydolmalarını sağlamaktır. Ortaöğrenimlerine devam etmek isteyen kız çocuklarımızın hepsine pansiyon imkanı verilmektedir. Okumalarına engel teşkil edecek herhangi bir sorunumuz yoktur.” diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 13:32, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.67815 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu