Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANELİ İŞADAMI KELKİT'E ANAOKULU YAPACAK   

GÜMÜŞHANELİ İŞADAMI KELKİT'E ANAOKULU YAPACAK


     Gümüşhaneli işadamı Bedrettin Faik Başar, babası adına yaptıracağı okul için Vali Yusuf Mayda ile protokol imzaladı. Başar’ın yaklaşık 3 ay önce vefat eden babası Kemalettin Başar adına, ‘Eğitime % 100 Destek Projesi’ kapsamında Kelkit’te yaptıracağı okul için tören düzenlendi.

      Vali Mayda’nın makamında düzenlenen törene işadamı Başar ve kız kardeşi Bahar Korkmaz ile İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Tuncay, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Kelkit Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Çetin Kaya ve yüklenici firma sahibi Muhammet Yılmaz katıldı.

     Başar burada yaptığı konuşmada, yaptıkları yatırımın başkalarına da örnek olmasını istediklerini kaydederek, “Vefat eden babamız adına kız kardeşimle okul yaptırmaya karar verdik. Yaptığımız yatımın başkalarına örnek olmasını istiyoruz. Gerekli başvuruları yaptıktan sonra, yapılan incelemeler sonrası Kelkit’te okul yapılması uygun görüldü. İnşallah hayırlısı olur” dedi.

     Vali Mayda da, eğitime destek veren tüm işadamlarına teşekkür ederek, şunları kaydetti: “Geleceğimin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için eğitim altyapısını oluşturmak adına bize destek veren tüm işadamlarımıza şükranlarımızı sunarız. Bu tip yatırımların diğer işadamlarımıza örnek olmasını temenni ederim.”

     Milli Eğitim Müdürü Yıldırım da, Kelkit ilçesinde yapılacak olan 9 derslikli okulun maliyetinin yaklaşık 400 bin lira olduğunu belirterek, okulun 2012-2013 eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından işadamı Başar ve Vali Mayda protokol imzaladı.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Perşembe, 17 Kasım 2011 21:29, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.84648 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu