Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Spor->TFF GÜMÜŞHANE'YE VE KÖPRÜLÜ'YE DEVAM DEDİ   

TFF GÜMÜŞHANE'YE VE KÖPRÜLÜ'YE DEVAM DEDİ


(Kaynak: Kuşakkaya Gazetesi)

     Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü görevini yürüten Ersun Yanal’ın görevine son vermesinden sonra Futbol Gelişim Direktörlük görevine getirilen Tolunay Kafkas’ın talimatları çerçevesinde FTEM-HİFM projesi ile ilgili yeni düzenlemeler şekillenmeye başladı.

     Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas geçtiğimiz günlerde ülke genelindeki tüm bölge sorumluları ve diğer yetkililerle bir toplantı gerçekleştirdi. Kafkas elde ettiği veriler ve yapılan araştırmalar sonrası geçtiğimiz sene 60 ilde yapılan FTEM-HİF eğitim merkezlerinde büyük bir revizyona giderek FTEM-HİF eğitim merkezi sayısını 25’e indirerek büyük bir sürprize imza attı.

     2011-2012 sezonu FTEM-HİFM projesi çerçevesinde faaliyetlerine başlaması kararlaştırılan iller arasında Karadeniz bölgesinden sadece Gümüşhane yerini korurken, FTEM-HİF eğitim merkezlerinin başında bulunan antrenörlerimizden Sezgin Köprülü’nün de görevine devam edeceği öğrenildi.

     Yaşanan gelişmeler sonrası ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Gümüşhane Futbol Teknik Eğitim Merkezi ( FTEM ) İl Sorumlusu ve Herkes İçin Futbol ( HİF ) İl Koordinatörü Sezgin Köprülü “ Geçtiğimiz sezon toplam 22.721 (erkek / kız) çocuğuna futbol eğitimi veren 60 ilde faaliyet gösteren FTEM-HİF eğitim merkezlerinin sayılarının azalmasına rağmen ilimizin ve şahsımın böylesi önemli bir faaliyetin içinde olması sevindirici ve gurur verici bir olay. Yaşanan malum gelişmeler sonrası geçen seneye rağmen çalışmaların bu sene geç başlaması ve takvimin sıkışması kaçınılmaz olsa da en kısa zamanda çalışmalarımıza sorunsuz başlamak en büyük arzumuz.

-TFF GÜMÜŞHANE’YE VE KÖPRÜLÜ’YE DEVAM DEDİ

    Geçen seneki FTEM eğitim merkezine kayıtlı olan mevcut 2000 ve 2001 doğumlu sporcu grubumuza bu sene 2002 doğumlu yetenekli sporcuları da katmayı arzu ediyoruz. Bu doğrultuda kulüplerimizle de gerekli görüşmeleri yaparak lisanslı ve lisansız oyuncularını FTEM çalışmalarımıza davet edeceğiz. Özellikle İlköğretim okullarında yapmayı planladığımız HİF çalışmalarımızda tespit edeceğimiz yetenekli futbolcu adaylarının yanı sıra yeteneklerine güvenip bizlere müracaat edecek 2000-2001 ve 2002 doğumlu sporcuları da aramıza katarak iyi bir oluşum kurma hedefliyoruz.

     Ben bu anlamda amaç ve planlaması ile Türk futbolunun alt yapısını inşa ettiğine inandığım ve oldukça önemsediğim FTEM-HİF eğitim merkezlerine Gümüşhane’yi ve beni layık gören Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine ve Futbol Gelişim Direktörümüz sayın Tolunay Kafkas’a şükranlarımı sunuyorum “ dedi.

    Öte yandan 01.12.2011 tarihinde start alacak FTEM-HİF eğitim merkezlerinin çalışmalarında planlama göre HİF eğitim merkezlerinde 2000-2001-2002-2003-2004-2005 doğumlu Kız ve Erkek çocukların, FTEM eğitim merkezlerinde ise  2000-2001-2002 doğumlu Erkek çocukların yer alacağı öğrenildi.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 09:39, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.97942 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu