Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE'DE TİYATRO BİLETLERİ 2 GÜN ÖNCEDEN TÜKENDİ   

GÜMÜŞHANE'DE TİYATRO BİLETLERİ 2 GÜN ÖNCEDEN TÜKENDİ


-4-5 YIL ÖNCE TAŞIMA SEYİRCİYLE DOLAN SALONLAR ARTIK GERİDE KALDI
-DAHA FAZLA ETKİNLİK İÇİN TİYATRO VE OPERA BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNE YAZI YAZILDI
-KÜLTÜR VE TURİZM BAKANININ SÖZÜ MERAK KONUSU OLDU

     Trabzon Devlet Tiyatroları Bölge Müdürlüğü tarafından 19 Kasım 2011 günü saat 19.00’da Gümüşhane’de sahnelenecek olan “Şahane Düğün” adlı tiyatro oyununun biletleri 2 gün önceden tükendi.

     Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Temel Yalçın, yeni yapılan Gümüşhane Kültür Merkezinde sahnelenecek olan oyunun biletlerinin bittiğini ve bunun Gümüşhane’de bir ilk olduğunu söyledi.

      Vatandaşların sürekli tiyatro bileti talep ettiğini kaydeden Yalçın, bunun Gümüşhane için son derece ümit verici ve sevindirici bir gelişme olduğunu belirterek, “Bölge tiyatrolarının turne programından çıkarılmamamız ve hanemize eksi puan yazılmaması için çok değil daha 4-5 yıl önceye kadar diğer kurumlardan salonu doldurmak için grupları taşıdığımız olmuştur.” dedi.

-DAHA FAZLA ETKİNLİK İÇİN TİYATRO VE OPERA BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNE YAZI YAZILDI

   
Son yıllarda gerek Gümüşhane’de gerekse il dışında gerçekleştirilen kültür-sanat etkinlikleriyle, yapılan proje ve programlarla Gümüşhane’de kültüre ve sanata duyarlı bir topluluğun oluştuğunu gördüklerini dile getiren Yalçın, ildeki kültürel ve sanatsal faaliyetlerin devamlılığını sağlamak ve sürekli kılmak için 19 Devlet Tiyatroları Bölge Müdürlüğü ve 11 Devlet Opera ve Balesi Bölge Müdürlüklerine Vali Dr. Yusuf Mayda’nın imzasıyla yazı yazarak, turna ve programlara Gümüşhane’nin de dahil edilmesini istediklerini söyledi.

     Yeni yapılan Gümüşhane Kültür Merkezindeki Tiyatro salonunun her türlü program, panel ve gösterilere teknik ve mekansal olarak hazır olduğunu belirten Yalçın, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin sürekliliği için çabalarının süreceğini sözlerine ekledi.

     Öte yandan 20 Temmuz 2010 tarihinde Gümüşhane’yi ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yeni yapılan Gümüşhane Kültür Merkezini kast ederek “Bina açıldıktan sonra her ay Gümüşhane ve Bayburt’a bir sanat etkinliği Ankara’dan mutlaka gelecek.” sözünün geçerliliği merak konusu oldu.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 10:52, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.86354 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu