Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->KOLİN, KÜRTÜN'E 200 KİŞİLİK YURT YAPACAK   

KOLİN, KÜRTÜN'E 200 KİŞİLİK YURT YAPACAK


      Kolin inşaat firması sahibi işadamı Naci Koloğlu, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde yaptıracağı 200 kişilik ortaöğretim öğrenci yurdu için Vali Yusuf Mayda ile protokol imzaladı.

     Valilik makamında düzenlenen törene iş adamı Naci Koloğlu, Kürtün Kaymakamı Abdülselam Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Mesut Şen ve Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Tuncay katıldı.

     Eğitime destek veren tüm işadamlarına teşekkür eden Vali Dr. Yusuf Mayda, muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın en temel yolunun eğitimi olduğunu belirterek, “Eğitimde başarıyı yakalayabilmenin şartlarından birisi de eğitim yapılacak alanlardaki mekânlardır, okullarımız ve yurtlarımızdır. Fiziki mekanın iyi olması eğitimi başarı yönünde etkileyecektir. Gümüşhane’de eğitim altyapısını oluşturmak adına bize destek veren tüm işadamlarımıza şükranlarımızı sunarız.” dedi.

     Kürtün’de biri faaliyette, diğeri inşaat aşamasında olan 2 HES sahibi İşadamı Koloğlu ise burada yaptığı konuşmada, ülkenin geleceği için eğitime maddi ve manevi destek vermeyi sürdüreceklerini belirterek, “Her çocuğun hak ettiği eğitimi alabileceği bir ortamın oluşması için yapacağımız öğrenci yurdu ile eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak istiyoruz. Bugün, dünyanın siyasi ve ekonomik güç merkezlerini oluşturan ulusların temel öncelikleri şüphesiz ki eğitimdir. Günümüzün ve geleceğin dünyasında gücün kaynağı ise bilgidir. Buradan hareketle öğrenci yapacağımız öğrenci yurdu kürtünde eğitim altyapısına katkısı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

    İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım ise Kürtün ilçesinde yapılacak olan 200 kişi kapasiteli öğrenci yurdunun maliyetinin yaklaşık 3,5 milyon TL olduğunu belirterek, yurdun 2012-2013 eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini kaydetti.

      Yapılan konuşmaların ardından işadamı Koloğlu ve Vali Mayda protokol imzaladı.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 13:38, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.8092 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu