Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->REHBERLİK SERVİSİ ZİYARETLERİ SONA ERDİ   

REHBERLİK SERVİSİ ZİYARETLERİ SONA ERDİ


     Gümüşhane Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin Gümüşhane genelinde ki İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisleri’ne yönelik ziyaret programları tamamlandı.

     2–17 Kasım 2011 tarihleri arasında program dahilinde yapılan ziyaretlerle okullardaki Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servislerinin çalışmaları hakkında karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunuldu.  Ziyaretlerde özel eğitim uygulamaları ile ilgili sınıf ve branş öğretmenlerine yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

     Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Onur Aydın, çalışma kapsamında Gümüşhane Merkez’de 23, Kelkit’te 11, Köse’de 2, Kürtün’de 7, Şiran’da 4, Torul’da 5 ve toplamda 52 okula yaptıkları ziyaretlerin son derece faydalı olduğunu söyledi.

      Özellikle rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine yönelik okullarda yürütülen çalışmalarla ilgili geribildirimler verdiklerini kaydeden Aydın, bu kapsamda il genelinde yürütülen çalışmalarda birliktelik sağlanması ile yeni gelişmelerin alanlara aktarılması anlamında bu ziyaret ve eğitim programlarının etkili olduğunu ifade etti.

   Bu tür çalışmaların ihtiyaç analizleri doğrultusunda devam ettireceklerini ve rehber öğretmeni olmayan okullara süpervizyon desteği vereceklerini dile getiren Aydın, öğrenci kişilik hizmetleri eğitim öğretim faaliyetlerinin temelini oluşturduğu için bu çalışmaların etkin bir şekilde yürütülmesinin olumlu sonuçlar vereceğini sözlerine ekledi.

      İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım ise rehberlik faaliyetlerinin her öğrenci için son derece etkili olduğu ve gerek öğrenci velilerinin gerekse öğrencilerinin bilinçlendirilmesi amacıyla önemsenmesi gerektiğini söyleyerek çalışmalarından dolayı Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü ve çalışanlarına teşekkür etti.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 22:59, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.87528 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu