Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->OKUL KANTİNLERİNDEKİ GIDA DENETİMİ TAMAMLANDI   

OKUL KANTİNLERİNDEKİ GIDA DENETİMİ TAMAMLANDI


     Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Irkın, öğrencilere güvenilir gıda sunulması için okul kantinleri ve yemekhanelerinde yapılan denetimlerin tamamlandığını söyledi.

     Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezite sıklığının giderek arttığını ve özellikle çocukları ve gençleri etkilediğini vurgulayan Irkın, okul kantinlerinde enerji içecekleri, gazlı içecekler, araomalı içecekler, kolalı içecekler ve kızartma ile cips satışlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklandığını, bunların yerine Bakanlık üretim izni bulunan süt, ayran, yoğurt, meyve suyu, meyve nektarı ve tane meyve gibi ürünlerin satılması ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığını belirtti.

     Irkın, “Okul kantinlerini çalıştıran işletmecilere meyve nektarı ve aromalı içecekler arasında fark anlatıldı, ürün  etiket bilgilerinin önemi vurgulanarak meyve suyu ve meyve nektarları hammaddelerinin meyveden elde edildiği ve renklendirici, aroma gibi katkı maddeleri içermediği anlatıldı. Öğrencilerin bilinçli tüketici olması ve dengeli beslenmeleri için, okulda alacakları eğitimler kadar ailelere de önemli görevler düşmektedir. Okullarda güvenilir gıda satılması   ile ilgili çalışmalarımız devam edecektir. " dedi. TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 18 Kasım 2011 23:04, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.77874 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu