Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->YERİN KULAĞI->15 ARALIK 2008 TARİHLİ YERİN KULAĞI [ Arama ]

15 ARALIK 2008 TARİHLİ YERİN KULAĞI
Başlık 15 ARALIK 2008 TARİHLİ YERİN KULAĞI
Açıklama 15 Aralık 2008 tarihli Kuşakkaya Gazetesindeki yazı
Siteye Ekleyen Recep Ergin
MHP'li Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut'un parti genel merkezi tarafından adaylığının açıklamasından sonra istifa ederek AKP'ye geçmesinin yankıları devam ederken, bir transfer haberi de Yeşilbük'den geldi.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde DYP çatısı altında 6 oyla Başkanlığı kaybeden Hikmet Canan dün resmen MHP'li oldu.

Gümüşhane'de partiler arası transferler bu şekilde devam ederken, AKP'nin Gümüşhane kent merkezinde Belediye Başkan Adayı olarak kimi belirleyeceği de merak ediliyor.

Sırasıyla; Tamer Ünsal, Veli Ağaç, Aydın Pişiren ve son olarak da Ercan Çimen'in başvurusuyla birlikte aday adayı sayısının dörde ulaştığı AKP'yi zor bir sınav bekliyor.

İstanbul GÜDEF başkanlığından sonra Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevine talip olan Tamer Ünsal var gücüyle seçim çalışmalarına devam ederken, öğretmenlik görevinden istifa ederek AKP'nin kapısını çalan MEMUR-SEN İl Başkanı Veli Ağaç'ın da parti içinde etkili olduğu gelen haberler arasında.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde listelerin seçim kuruluna geç verilmesi nedeniyle Gümüşhane'de Belediye Başkanlığı yarışında saf dışı kalan Aydın Pişiren'in de yapılan son kamuoyu araştırmalarında aday adayları arasında öne çıktığı belirtiliyor.

Öte yandan siyasi kulislerde Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın desteğini arkasına alarak AKP'den aday adayı olduğu konuşulan işadamı Ercan Çimen'in de adaylık konusunda şansının yüksek olduğu ifade ediliyor.

Önümüzdeki günlerde aday adaylığı başvurularının sona ermesiyle birlikte Belediye Başkan adayını belirlemek üzere çeşitli yöntemlere başvuracak olan AKP cephesinde parti teşkilatının onaylamadığı bir ismin Genel Merkez tarafından da benimsenmeyeceği kaydediliyor.

AKP'nin oldukça zor bir sınav vereceği düşünülen Gümüşhane Belediye Başkan adayını belirleme sürecinde milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın ile Prof. Dr. Yahya Doğan'ın da tercihlerini hangi aday adayından yana kullanacakları merak ediliyor.
Oyu Puanı: 21 - Ortalama:

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 3 (0 Kayıtlı Üye 3 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.05813 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu