Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Ceyhun BOSTAN->SPORDA ÖRNEK BAŞARI [ Arama ]

SPORDA ÖRNEK BAŞARI
Başlık SPORDA ÖRNEK BAŞARI
Açıklama -
Siteye Ekleyen Recep Ergin
      Gümüşhane ilimiz, hepimizin bildiği gibi yakın zamana kadar sportif açıdan pek parlak bir geçmişe sahip  değildi. Profesyonel ligler başlayalı beri hiçbir spor dalında pek esamesi okunmayan ilimizi nihayet 90 lı yıllardan itibaren Gümüşhanespor’umuz sırasıyla 3. ve 2. futbol liginde başarı ile temsil etmeye başladı. Türkiye kupasındaki başarılarından dolayı ve bu kupada süper lig takımları ile oynadığı başarılı maçlar sonrası gerçekten takımımız bizim için gurur kaynağı olmuştu. Şu aralar sıkıntılı günler geçirse de artık profesyonel liglerin vazgeçilmez takımlarından olduğu için kolay kolay ligden düşmeyeceği ve daha yukarılara çıkarak hak ettiği noktalara geleceği ümidini taşımaktayız.

       Sporun ilimizde gelişmeye başlaması gençlerimizin sosyal ve sportif faailyetlere daha fazla katılması açısından çok olumlu olmuştur. Özellikle işsizliğin getirdiği psikolojik sorunların giderilmesi  ve boş zamanların değerlendirilebilmesi adına spor toplumun ortak bir dilidir. Özellikle futbola ilgi aşağı yukarı herkesin ortak noktasını oluşturur. Ama spor denilince aklımıza genellikle ilk önce futbol geliyordu. Ta ki Torul ilçemizden salon sporlarından biri olan voleybolda göğsümüzü kabartan işler yapan, bu işe gönül vermiş arkadaşlarımız çıkana kadar. Gerçekten çok büyük bir başarıya imza atarak kurdukları Torul Lisesi Gençlik Spor kulübünü Türkiye Voleybol ikinci ligine yükselten arkadaşlarımız voleybol sporuna ilgimizi ve bakış açımızı yeniden şekillendirdiler. Son derece sınırlı imkanlarla çıktıkları bu yolda zorluklar karşısında pes etmeyen başta ilçemizin bağrından yetişen, takımımızın hocası Ümit TERZİ ve yardımcısı Mahmut TERZİ arkadaşımız olmak üzere kulüp başkanımız Evren ÖZDEMİR, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü ve aynı zamanda yöneticilerimizden olan Hayri BOSTAN ve emeği geçen diğer arkadaşlarımız gerçekten de üstesinden gelinmesi zor bir başarıyla hepimizi mutlu ettiler.

       Daha 3 yıl önce kurulan takımımız kısa zamanda 3.lige ve bu sene sonunda da 2.lige yükseldi. Torul ilçemiz sosyo-ekonomik bakımdan sınırlı kapasiteye ve dar hareket alanına sahip olmasına rağmen ekip olarak çok sağlam ve koordine bir çalışma ile tam bir uyum içerisinde gerçek anlamda, kulüp olma yolunda büyük adımlar atıldı. Takımımız 3. lige yükseldikten hemen sonra sezon başından itibaren takım içinde gerekli yerlere isabetli takviyeler yapıldı. Takımın dengelerini etkilemeyecek şekilde dışarıdan transferler yapılmasının yanında kendi içimizden de genç sporculara forma şansı verildiğini gördük. Çok önemli bir nokta daha var ki o da teknik ekip ve yönetimimiz tarafından alt yapıya ve gençlerimizin yetişmesine çok büyük önem verildiğiydi. Mevcut teknik kadronun tutumu ve takımımızın kazandığı başarılar gençlerimizde voleybola olan ilgiyi artırdı. Aynı zamanda Torul lisesinde Beden Eğitimi öğretmeni olarak çalışan yardımcı antrenörümüz Mahmut Terzi yönetimindeki lise voleybol takımımız başarıdan başarıya koştu. Bu başarılar alt yapıya verilen önemin bir neticesiydi. Bu temel sağlam bir şekilde ilerlemektedir.

       Bir yörenin tanıtımının yapılamasının, isminin duyurulmasının çok kolay bir iş olmadığı, maddi ve manevi olarak ayrı bir külfet getirdiği hepimizin malumudur. Böyle bir ortamda ikinci lige kadar yükselip yöremiz sporunun gelişmesinde ve ilimizin tanıtımının yapılmasında yeni bir kapı açan Torul Lisesi Gençlik Spor kulübümüze bu aşamadan sonra şimdiye kadar olduğundan çok daha fazla destek olmamız gerekmektedir. Bu münasebetle tüm yetkililerimizden ve yöremizin önde gelen iş adamlarından takımımıza maddi ve manevi destek vermelerini bekliyoruz. 2. lige yükselmek gerçekten çok zordu. Ama yükselmek zor olduğu gibi ligde kalıcı olmak ve daha yukarılara tırmanmak da belki kat kat daha zordur. Teknik ekibimiz ve yöneticilerimiz yeterli destek verildiği takdirde takımımızı daha iyi yerlere getirecek kapasiteye sahiptirler. Şimdiye kadar gösterdikleri gayret ve başarı bundan sonraki süreç için umutlarımızı artırmaktadır.

        Başta başkanımız Evren ÖZDEMİR olmak üzere tüm yöneticilerimize, antrenörümüz Ümit TERZİ ve tüm teknik ekibimize, birbirinden yetenekli oyuncularımıza, elinden geldiğince takımıza maddi manevi destek veren büyüklerimiz ve taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Başarılarının kalıcı olması dileğiyle takımımıza Türkiye Voleybol Erkekler 2.liginde başarılar diliyoruz. 
Oyu Puanı: 2 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 6 (0 Kayıtlı Üye 6 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.17678 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu