Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Serkan KAYA->HAFTANIN PANAROMASI [ Arama ]

HAFTANIN PANAROMASI
Başlık HAFTANIN PANAROMASI
Açıklama -
Siteye Ekleyen Recep Ergin
Bu hafta Gümüşhane ve Gümüşhaneliler neleri konuşmuş ilimize,ülkemize ve dünyaya bir bakalım..

...Tren yolu projesinde es geçildik.Şaşırmadık, alın yazımız.''Kara tren gecikir belki hiç gelmez''bu türkü sanırım Gümüşhanemize yazılmış bir türkü.Artık Dut Dibine Yaslanırlar biraz eskimişti. Bu haftadan itibaren yeni türkümüz hayırlı olsun.

...Diyarbakır sosyal güvenlik fonu dağıtımında 1. sırayı aldı.Biz, Giresuna, Karsa,Muşa verilmesin bize verilsin istemiyoruz !..Biz  bu topraklarda;

ANADİLDE ADALET İSTİYORUZ '.... ADALET...

...Benden Duy-MAYIN, ama bu mayın temizleme işi herhaldeki İsrail veya İsraile yakın bir ülkeye verilecek...Eeee, ne yapalım bizde teknoloji mi var?Kendi koyduğumuz mayınları biz nasıl nasıl bilelim ki?Toprak kayması olmuş, erezyon olmuş,üstünden kuşlar uçmuş,rüzgar esmiş,..Hem İsrail dediğin koskoca ülke.Onlardan daha mı iyi bilecez, neremizde neyimiz var!...Hem bunun vatan sevgisi ile ilgisi de yok.. sadece 44 yıllığına onların kontrolünde olacak o kadar.Aksi birşey olmazsa bi 44 yıl daha veririz..Niye abartıyoruz ki?Eğer orada armut şeftali eker de, ihracat yaparsalar bizim ekonomimiz kazanır.Hemde Sayın başbakanımız Davosta çok sert davranmıştı, ilişkileri düzeltmemiz lazım.Emin olunuz ki, ondan dolayı bir diplomatik kriz çıksa da bizi etkilemez teğet geçer.Şimdiden hepimize HA-YIR-LI U-ĞUR-LU olsun..

...DSP de istifalar zinciri başlamış..Rahşan hanım parti Evecit çizgisinde çıktı demiş, ve istifa etmiş.Sonrasında 2-3 vekil istifa etmişler.Demek ki parti hakikatten Ecevitgiller partisiymiş Türkiye ve demokrasi partisi değil.Bu durumda Demokratik Ecevit Partisi(DEP) ifadesine bizde katılıyoruz.

....He birde Şırnakda 1 asker şehit olmuş.İki haftada 12 şehit oldu.Artık hazmettik, herkes unuttu ama HADİSE hala gündemde.Yazık eriyoruz, ve yazık ki farketmiyoruz.
...Birde HADİSE demişken kültürümüzün K sını yansıtmayan birine verdiğimiz değeri ne yazıkki dilimizi konuşan 115 ülkeden gelmiş olan bizleri tanıtan bayrağımızı dalgalandıranlara gösteremedik..Türkçe olimpiyatlarını resmen görmezden geldik..Nerede Türkçe ve Türkiye sevdamız...Çok yazık..

...Neyse tekrar Gümüşhane diyelim...Köse havaalanı için 1 km büyütme yapılarak hizmete açılabileceği konuşuluyor...İnşallah akıbeti Demiryolu gibi olmaz...

...Gümüşhane sonunda bir Turizm ve Kültür İl Müdürüne kavuştu.İmkansızlıklar içinde mücadele eden eski vekil müdürümüz Temel Yalçına emekleri için teşekkür ediyoruz.İnşallah ilimizin Kültür ve Turizmi adına yeni müdürümüz bir fark yaratır.Kendisine başarılar diliyoruz...

...Domuz gribi ülkemize sonunda girdi.Özellikle kalabalık yerlerde küçük yaştaki çocuklarımızı biraz uzak tutmaya gayret edelim.Tanımadığımız kimselere de çok fazla sarılıp kucaklaşmayalım.Ne olur ne olmaz.

... Fransa hava yolları uçağı düştü 230 a yakın insan okyanusda kayboldu.Allah her yolcunun yoldaşı olsun.Ölenlerden biri müzik öğretmeni vatandaşımız.Rahmet olsun diyelim.

...Türkiye Partisi kuruldu.Abdüllatif Şener e başarılar dilerken, birbirinden farklı olmayan bu kadar sayıda partinin ülkemizin amaçlarına ne kadar hizmet vereceği konusundaki kaygılarımızla birlikte,faydalı,ilkeli farklarını farkettiren bir parti olması arzumuzu da ifade edelim.

... Sporda Beşiktaş şampiyonluğu göğüsledi, Avrupa sahalarında da aynı başarıyı bekliyoruz.

..Başarılı spor antrenoru hemşerimiz Ziya Doğan şu an boşta.İnşallah kendilerine huzurlu çalışacağı bir marka kulup nasip olur diyelim.Hocalarımıza sahip çıkalım diyoruz.Bu konuda lobilerimiz son derece yetersiz.Lütfen biraz yüklenelim.

...Bu hafta sonu Orta öğretim okullarımızda okuyan çocuklarımız sınavlara giriyorlar.Kendilerine başarılar diliyoruz.

...Bu arada Haziran 15 de okul kayıtları bitiyor, velilerimizi şimdiden uyaralım.

Önümüzdeki haftanın Panoramasında buluşmak üzere, saygıyla kalınız..

ÖNEMLİ NOT: BU ARADA ŞAHSEN YAZAR FALAN DEĞİLİM, AMA BAKIYORUZ Kİ,  YAZANLAR YAZILACAKLARA CESARET EDEMEYİNCE İŞ BAŞA DÜŞTÜ DEDİM.SÜRÇÜ LİSANIMIZ VARSA AFFOLA..

Serkan Kaya
İnşaat Müh.
Giyad ve Genç Gümüşhaneliler Grubu  YK Üyesi
Oyu Puanı: 29 - Ortalama:

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 20 (0 Kayıtlı Üye 20 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.43602 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu