Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->YÖNETENİ VE YÖNETİLENİ YÖNETMEK [ Arama ]

YÖNETENİ VE YÖNETİLENİ YÖNETMEK
Başlık YÖNETENİ VE YÖNETİLENİ YÖNETMEK
Açıklama 17 Aralık 2009 tarihli Gümüşkoza Gazetesindeki yazısı
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
            Başlığımdan da belli olacağı gibi tarifinde bile kelimelerin türevi alınmış, karmaşık bir yapıdan ve günümüz algılamalarından bahsetmek isterim. Günümüzde tabakalardan kimliklerden ve bu gibi sınıflandırma amaçlı çeşitlemelerden biri de yönetmek kavramı için kullanılabilir. Güncel olaylardan biri ele alınarak bu anlatım kuvvetlendirilebilir.

            DTP kapatıldığından beri "çatışma olacak mı" sorusu akıllarımızdan çıkmıyor. Akıllarımıza bu konuyu şüphe şeklinde enjekte edenler bunun çıkmaması için haberlerle ve çeşitli iletişim araçlarıyla çaba sarf ediyorlar. Her gün ülkemin çeşitli yerlerinde "çatışma çıktı" diye haber yapmaktan zevk alan haberciler en sonunda sokakta gezenlere para verip çatışma da çıkardılar. Sahipsiz memleketimde ufak menfaatler uğruna büyük gururları satan ufak insanlar sürüsü demek istiyorum bunlara...

            Çatışma çıksın diye çaba sarf edilen bir ülkede unutulan bir nokta var. Zor topraklarda güçlü olmanın meşakkatli yollarından geçen ve her daim güçlü olmak zorunda olan bu toplum, topraklar üzerinde oynanan kirli oyunları idrak etme yolunda da büyük adımlar attı. 80 li yılların acısından yeni uyanmış bir toplumu bu gibi kirli eller artık kolay kolay kışkırtamıyor. Haliyle de birbirine kırdırmak her geçen gün zorlaşıyor...Türlü türlü oyunlar hamleler birbiri ardına gelirken yorulan halk artık yönetilen değil yöneten olmak istiyor. Bu amaçla da artık Ayaklanmıyor! 

            Günümüz Türkiye insanı tepeden baktığınız da tek amaç içinde gözüküyor ve bu böyle biliniyor... Kuşbakışı görüntülerle yorum yaparsak ve bir örneklemle yola çıkarsak daha iyi anlaşılacaktır düşünceler...

            DTP kapatıldı ve bazı kesimler sevindi, bazıları kırıp döktü gibi görünüyor. Bu durumla kim kazançlı çıktı bilen yok! Bugün DTP kapatıldı diye sokaklara dökülen ve çatışmaya bir taraf gözüken kesim var bir de bu kapatmayı haklı bulan ve çatışılması gerektiğini savunan ama sokaklara inemeyen bir kesim var. Ayrıca bir de olgunlaşmış ve bu filmi seyretmiş olan bir kesim var...Gençlerin bu öfke ve hiddetine daha önce şahit veya taraf olmuş insanlar var. DTP elbette kapatılacaktı...Kapatan hukukçular bile kanunların böyle emrettiğini ve bu yükü kendileri çektiğini ama asıl yükün siyasetçilerde olduğunu belirterek kapatmaktan yana gönülleri olmadığını beyan ettiler. Kaza yapan arabayı suçlayıp çöpe atmaktan ne farkı vardı ki? Şimdi değişik isimle tekrar yola devam edecekler...Asıl anlatmak istediğim şudur ki; Parti kapatılması yerine terör ağzıyla konuşan insanların partiden uzaklaştırılıp temizlenmesi ve siyasi hayatına devam etmesi mantığıdır. Ve asıl ceza Şuan Partiyi yönetenlerin hepsini partiden uzaklaştırıp o partinin siyasal hayatına devamının sağlanmasıydı. Ancak buna da hukukçularımızın dediği gibi kanunlar uygun değildi!

            Ülkemiz İnsanlarını taraflara bölmek amacından asla vazgeçmeyen ve bu amaçta kararlı şekilde ilerleyen gizli bir örgütten artık şüphe eden yoktur umuyorum ki! Birilerinin ülkeye olan saf sevdasını kullanıp sokağa dökmek isterler, birilerine de olmayacak vaatlerde bulunarak sokaklara dökerler...İşte yönetenler ve yönetilenler tablosudur bu! Gün geçtikçe gelişen ve bilinçlenen toplumda birde özlemle beklenen asıl yönetenler tabakası oluşmaktadır, bu her iki kesimi de yöneten! İşte bu bilinçlenen halktır! Saçmalıklardan kurtulan ve işaret edilene, anlatılana, çizilene değil sadece ülkesinin sonsuza dek var olacağına inanan, bu emelle gerektiğinde silah kuşanan, Dünyanın tanıdığı Cumhuriyet kurucumuzun dediği gibi Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir felsefesi ve "Yöneten halktır" hedefine nail olan Halktır!
Oyu Puanı: 29 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 20 (0 Kayıtlı Üye 20 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.01066 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu