Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->UNUTMA UNUTTURMA POLİTİKASI [ Arama ]

UNUTMA UNUTTURMA POLİTİKASI
Başlık UNUTMA UNUTTURMA POLİTİKASI
Açıklama 7 Ocak 2010 tarihli Gümüşkoza Gazetesindeki yazısı
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
Hep dile getiririm getirmeyi de severim Güzel Memleketim…Bu memlekete yazık eden zihniyeti eleştirmemek için kuvvetli bir sabır gerekiyor. O da sanırım bende yok. Neden diyecek olursanız; Eleştiren eleştirdiği ile kalıyor eleştirilen de susup kaçıyor veya unutturmak için elinden geleni yapıyor ortalarda gözükmüyor.

    Neler konuşuldu bu memlekette geçen hafta? Gündem nedir diye sorsanız kaç kişi hatırlayacaktır acaba? Halkımız bu denli dünü hatırlamaksızın kayıtsız kaldıkça bu gibi zihniyetler istediklerini elde ettikleri gibi, sizlere gelecekte yine geleceklerdir, bugünü hatırlamadığınız için. Oysa ki, dünü unutmasak bunun hesabını verene kadar üzerlerine gitsek göreceğiz ki neler değişiyor bu memlekette! Herkes hesap verebilme onuruna erişsin veya zulmünün altında kalsın ki bu şehir adımlarını sağlıklı atsın.

    Sorumlular sorumlu oldukları makamlar hakkında hassas olmalılar. Makamlara birileri bir şey soruyorsa susmamalı aksine hemen cevap vermelidirler. Bunun güzel bir örneğini ben yaşadım. Makamı hakkında sorumluluk duygusu duyan Belediye İşletme Müdürü geçen hafta yazdığım yazı itibariyle, su kesintilerinin beklenmeyen sorunlardan dolayı yaşandığını ve bu sorunu atlatmak için yoğun çalıştıklarını belirtti. Eleştirmemden memnun olduğunu belirterek yazımda yanlış anlaşılabileceğini söylediği nokta hakkında da o da beni uyardı. Evet kesintilerin son 2 aydır olduğunu belirtmediğim gibi bunun sürekli olduğu anlaşılmıştır. Ben bu vesile ile bunu buradan belirteyim. Bende diyorum ki bu gibi konularda biz nasıl yazıyorsak; Sizlerde basın aracılığıyla kamuoyunda bu konuları paylaşın. Şu sebeple, bu yüzden, bu badireler meydana gelmiştir deyin. Huzursuzluk yaratan konular açıklandıkça şeffaflığınız artar güvenilen olursunuz.
    
    Gel gelelim ilintili diğer konuda aynı doğrultuda eleştirilere…Bütçe konusunu hararetle tartışırken birden unutuldu gitti mevzu…Muhatap olan taraftan herhangi bir cevap gelmeyince unutma, görmeme ve unutturma politikası işe yaradı. Ne güzel kimse konunun devamını sormadı getirmedi işte kurtulduk! Yok efendim öyle bir şey…Bu milletten oy isterken her şeyi vaat edenlerden şimdi de hesap istiyoruz. Öyle unutmakla olacak işler değil bunlar. Hakkı hukuku mevzu bahis ettiğimizde bunu unutmak unutturmak insana utançtan başka bir şey kazandırmaz! Birisi beni işlemediğim bir suçtan ötürü itham edecek ve ben susacağım öyle mi? Yok kardeşim ben bunu yapmadım alın işte size hesabı diye aynı vakitte hesabımla kitabımla basın karşısında olurdum!

    Bu konular açıklanıncaya kadar birileri zan altında kalmaya devam edecektir. Bu konuda suçlu yada değil diye kimseyi itham etmiyorum dikkat edin! Bu konu hakkında kafalarda oluşan soru işaretleri acilen giderilmelidir. Birileri de çıkıp bu böyle değil bahsedilen konu şudur desin artık. Açıklanmadık her dakika insanlar olumsuz düşünmeye ve gerçekten de bu konunun saklandığına inanacak ve hesap başka mercilerce sorulacaktır. Eğer bu konuda hassasiyete gerek yoksa neden susuyor ve konuyu büyütüyorsunuz varsa da buyurun şeffaflığınızı görmek istiyoruz.! Soru sormak hakkımız cevap vermek yükümlülüğünüzdür!
Oyu Puanı: 37 - Ortalama: 3.25

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 27 (0 Kayıtlı Üye 27 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 3.80432 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu