Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->ÇOK RAHATLADIK, TEŞEKKÜR EDERİZ! [ Arama ]

ÇOK RAHATLADIK, TEŞEKKÜR EDERİZ!
Başlık ÇOK RAHATLADIK, TEŞEKKÜR EDERİZ!
Açıklama 14 Ocak 2010 tarihli Gümüşkoza Gazetesindeki yazısı
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
Bir aydır gündemde olan konuya ilişkin Sayın Canlı’nın yaptığı açıklamalar yüreğimize su serpti! O kadar detaylı ve özverili şekilde hazırlanmış(!) ve basın karşısına çıkmış ki hayretlere düşmemek elde değil. Birileri sanki kendilerine 3 kuruş para yedin demiş gibi zimmet söz konusu olamaz, olsa görevi bırakırım diyor! Sözü söyleyenlerde sözlerinden çark etti ifadeleriyle belediye başkanımız evlere şenlik bir açıklamaya imza atıyor….

    Şimdi Sayın Canlı; soruyorum size siz gerçekten  inandınız mı bu açıklamalarınıza ki bizde inanalım. Öncelikle yaptığınız açıklamaları birde başkan koltuğundan değil de akşam evinize gittiğinizde gazeteyi ya da açıklamanızın metnini salim bir kafayla  okumanızı öneririm. Umarım o zaman Gümüşhane halkının derin endişelerini daha iyi anlarsınız. Sözlerinden çark edenlerden bahsediyorsunuz, kim bu kişiler ve neden çark ettiler? Kastedilen AKP meclis üyeleri ise ben onların sizi zimmetle suçladığını duymadım görmedim okumadım. Son 3 yılda belediyede, sosyal harcamalarda, sosyal platformlarda yaptığınız harcamalarda artış olmadı da yerel seçimlere 3 ay kala mı beklenmedik yemekler harcamalar ve festivaller oldu? Yada oldu da biz mi görmedik bu festivalleri, yemekleri? Hem bu ne yemektir ne festivaldir ki 1 Trilyon tutsun ? Bu ilin en büyük organizasyonu olan Kuşburnu Pestil Festivalinde bile Belediyenin bu yılki nakdi yardımı 30 milyar ile sınırlıyken, son sene sanatçıların sponsorlar vasıtasıyla gelmesine rağmen siz ne yaptınız da 1 Trilyona festival olsun? 30 milyar nerede 1 Trilyon nerede….

    Bu böyle olmaz Sayın Canlı…Bizler sizlere saygımızı belirtirken, seçilmiş kişiliğinize toz kondurmazken, her ne olursa olsun hepimizin başkanısınız derken, size oy veren vermeyen herkesi hiçe saymanız işgal ettiğiniz makamın manevi sorumluluğuna  yakışmıyor! Olabilir belki gündemi takip etmeyen onlarca insan olabilir, ancak bizler takipçiniz olarak sizden daha aydınlık, zihinlerdeki şüpheleri bütünüyle giderecek sağlıklı bir açıklama bekledik! Çok şey de istemedik! Bu harcamalar buraya yapıldı şu tarihte şu sebeple yapıldı demenizi bekledik. İşte arkadaşlar tüm basın mensuplarına yapılan harcamaları en küçük detayına kadar belgelerle teslim ettik demenizi bekledik! Oldu da bittiye getirmenizi değil!

    Bunlardan sonra birde yapılan projelerin akıbetinden bahsedilmiş. Son 10 ayda broşürlerinizden gördüğüm hemen hiçbir şeyin hayata geçtiğini ne biz gördük nede aziz Gümüşhane halkı… Zaten onları sorgulamaya da gerek duymuyorum. Yapabileceğiniz olsaydı şimdiye kadar, şaşalı açılışlara sahne olurdu bu memleket. Hepsini geçtim de gece caddeleri gezdiğimde berbat bir görüntüsü olan darmadağın ışık salınımlarını bir düzeltseniz diyorum? Ya kaldırın gitsin yada düzenleyin…Şehrimin süslerinde bile virane görüntüsü bu şehrin ufkunu yok edip duruyor…. Bıraktık projeleri, hedefleri, cazibeleri, suları, Şu şehir merkezini biraz düzenleyin de gelen giden misafirler buraya şehirmiş burası demesin! Yaz geliyor sosyal bütçelerden biraz kısıpta çevresel ve görsel öğelere harcayın da yazın gelenlere bari bir şeyler değişmiş diye yutturalım bari...En azından bunu bekliyoruz artık…

    Sorumlu lider anlayışından çok uzak olmakla birlikte, bu durum halka verilen önemi gösterdiği gibi vahim durumumuzun da tespiti niteliğinde oldu! Bunun adına size oy vermeyenleri cezalandırmak mı diyelim oy veren vermeyen herkesi önemsiz kılmak mı? İnsanlar sizin düşündüğünüz gibi vurdumduymaz ve tek söze inanan kimlikler değil artık! Gümüşhaneliler bilinçli insanlar ve artık sizden somut adımlar bekliyorlar. Dilerim ki devamı beklenen siyasi hayatınızda da sözleriniz yerine size sorulan sorulara ki özellikle maddi konularda, matematiği kullanın,rakamlarla konuşun…Daha etkileyici olacaktır emin olabilirsiniz! Hiçbir şey anlatmayarak, lafı oradan getirip buraya götürerek ve buna karşılık sizi dinleyenlere yemek vererek, söylediklerinizin anlamı olmasa bile, onları, yemek verdiğiniz basın mensuplarının giydirip kuşandırıp yakışıklı kılması için yemek vermek, 80’li yıllarda kalmış bir taktiktir…Basına ilginize teşekkür ederiz bu anlamda…
Oyu Puanı: 32 - Ortalama: 3.29

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 47 (0 Kayıtlı Üye 47 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.30018 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu