Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->REFERANDUMDA GÜMÜŞHANE NE DER? [ Arama ]

REFERANDUMDA GÜMÜŞHANE NE DER?
Başlık REFERANDUMDA GÜMÜŞHANE NE DER?
Açıklama -
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
Önümüzdeki günlerde bir referandum süreci var öyle yada böyle…Anayasa Mahkemesi her ne kadar bu süreci geri çevirmeye çalışsa da…Referandumla ilgili bilgisi olan var mı diye sorsanız, pek sanmıyorum paketin içeriğinden haberi olanların var olduğunu.Var olsa bile sayısı sınırlıdır.

Sayın Başbakanın hayati önemde saydığı ve bunun uğruna bir çok riskler aldığı bu dönemde paketin geçeceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Şimdi şimdi bu paketin aslında ne kadar önemli olduğunu,Paketin geçmemesi için çalışan karanlık güçlerin varlığını gün geçtikçe görüyoruz. Paket geçerse kim kazanacak, geçmezse kim kazanacakları düşünsek sonuca varmakta epey yol kat etmiş oluruz bence!

Az çok paketi inceleyen varsa dikkat edecektir; Anayasa Mahkemesinde dağılımlarla ilgili tereddütler var. Siyasetin bu kuruma sızacağından endişe edildiği söyleniyor. Daha önce de yazdığımız bu konu hakkında Avrupa Birliğine üye ülkelerde bu husus ne şekildeyse ona uyum sağlamaya çalışacak bir yapıda bizde kurulmaya çalışılıyor. Gel gelelim ki Avrupa’ya uyalım diye yasa çıkarınca problem oluyor, Filistin’e destek diyince eksen kayıyor. Bu nasıl bir muhalefet tarzıdır, anlayışıdır anlamak mümkün değil. Yok açılım dedikçe çatışmalar artıyormuş yok açılım milleti devleti yok etmek için tasarlanmış bir düzenmiş.

Sevgili okurlar;  Milletimize armağan edilen “Egemenlik” belki de ilk defa milletimize ait olacak, Büyük Önder Atatürk’ün bizlere sunduğu ama bir türlü ulaşıp onun  elinden alamadığımız ve aramıza bir çok engelin girdiği bu “Egemenlik” olgusu ilk defa bizlerin olacak. Buna engel olmak isteyen güçler durmaksızın yine bu süreci engellemeye çalışıyorlar doğal olarak…

Paketin yasalaşma sürecine girdiği dönemde yıllardır devrilemeyen CHP genel başkanı bile bu uğurda bir kalemde çizilebiliyor. “Kemal Efendi” diye AKP cephesinde anılan Kılıçdaroğlu halkın onayına sunuluyor ve kısa da olsa bir dalga yaratılmak isteniyor. İstanbul Büyükşehir seçimlerinde AKP’yi endişelendiren bir oy alan Kılıçdaroğlu meydanlara servis ediliyor. Terör örgütünün eylemleri ilginç yöntemlere kayıyor limanlara saldırılıyor. Bu kesimlerin aslında ne kadar paralel çalıştığını artık idrak edelim. Ben körü körüne desteklensin demiyorum ama Egemenlik hakkımıza halen engel olanları da artık görelim diyorum ve şu hakkımızı elimize bir alalım…Umuyorum ki bu konuda halkın huzuruna bilgilendirme amaçlı henüz çıkmamış olan AKP il yönetimi de süreçle alakalı bilinçlendirme toplantılarını, mitinglerini organize eder.

Gel gelelim Gümüşhane ne der? Gümüşhane’ de son seçimlerdeki oy oranları gündeme gelirse AKP’nin %50 oranın üzerine çıkacağını düşünebiliriz. Memleketimizde referandumun içeriğine bakmadan %50 veya üzeri bir rakamda evet çıkacağını tahmin ediyorum. Muhalefet partilerinin de paketi detaylıca incelemesiyle oyların bu yönde olacağını düşünebiliriz. Paket tüm muhalefet partilerince destek görmeyecek. İşin ilginç olanı da burası değil mi? BDP bile pakete destek vermiyor. Oysaki Diğer muhalefet partileri AKP’yi tam da buradan suçluyor; açılım politikası…Bundan dolayı Başbakan kendilerinin karşısında tüm muhalefetin bulunduğunu söyledi. Kısacası kanımca Gümüşhane Evet diyecektir. Egemenlik kayıtsız şartsız Anayasa Mahkemesinin elinden alınacaktır. Hukuksuzluk yaptığı iddia edilen ve son günlerde dinlemelere takılan üyeleriyle gündeme gelen Hukukun tepesinde,umarım ki  sularda durulacaktır. Vatan için hayırlısını dileriz.

*            *            *            *

Bu arada geçenlerde yazdığımız Sema Doğan yazımızla alakalı bizzat şahsıma detaylı bilgiler sunan Belediye Sosyal İşler Müdür Battal Bayar’a teşekkürler ederim. Ayrıca bu konuda önce hararetli tartışmalar yaşadığımız Sayın Başkan’a da tutum değiştirmesinden ötürü ve Belediye Binası hususundaki görüşlerini de bizlerle paylaşmasından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Ancak Belediye Binası hususunda henüz tatmin olmuş değilim.
Oyu Puanı: 34 - Ortalama: 3

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 18 (0 Kayıtlı Üye 18 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.91529 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu