Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->SICAK SİYASET DÖNEMİ [ Arama ]

SICAK SİYASET DÖNEMİ
Başlık SICAK SİYASET DÖNEMİ
Açıklama 8 Temmuz 2010 tarihli Gümüşkoza Gazetesindeki yazısı
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
Bu günlerde Ak Parti içindeki huzursuzluklar, Belediye ile ilgili hususlar göze batmayacak gibi değil. Özellikle geçen hafta mevzusunu açtığımız borçlanma yetkisi AKP içinde epeyce tartışılmış ve kulislerden alınan bilgiyle göre derin çatlakların ve yönetim boşluğunun olduğunu gösteriyor. Anlaşılan o ki ısınan havalar Ak Parti İl teşkilatında tansiyonu yükseltmiş.

    Kulaktan kulağa dolanan “üfleme siyasetinde” herkes ayrı telden çalıyor. Kimileri bu son dönem gelişmelerini eski dönemler gibi yorumlarken kimileri görülmemiş bir şey olarak yorumluyor. Çünkü alınan bilgilere göre Belediye Borçlanma konusu epey baş ağrıtmış ve her iki cephede de “iktidar anlayışların” istemesine rağmen geçmemiş! Buna bağlı olarak, bahane arayanların komplosu olarak “Gizli bir elin siyaset dünyasında çalkantılara neden olduğu” konuşulur olmuş.

    Konu hakkında detaylı bilgimiz olmamasına rağmen alınacak karar hakkında bir süre daha düşünülmesinin akıllıca bir davranış olacağını yorumlamıştım. Mordut Bölgesi gibi aceleye gelmesine taraftar değildim. Binanın yıkılıp yapılması elbette herkesin projesiydi. Her aday çalışmasında olan bir husustu. Ancak borçlanma yetkisine gelmeden çözümlenmesi gereken bir çok konu vardı. Biz de bu konuların gündeme alınarak daha temiz bir emelle bu binanın yıkılması,daha temiz bir süreçle yeni bir binanın yapılması, şuan ki atmosferden çok daha iyi bir karar olacaktır. Bu atmosferde bu kararın inatla geçirilmek istenmesi ve ısrarı gayet ilginç olmakla birlikte, sanki dünyanın sonuymuş, “bu binayı biran önce yıkmalıyız” mantığını benim aklım almıyordu. Eğer amacınız temiz ve açıksa bunun tartışılmasına karşı takınacağınız tavırda bu yönde olmalıydı. Ama masalara inen yumruklarda bu konunun geçmesi için gösterilen çaba ve kuşanılan kılıçlar, konunun kimler için ehemmiyet kimler içinse zaruret olduğunu gösterdi. Karar üzerindeki bu ısrarın karara imza atacak üyelerin daha dikkatli olmaları hususunu ön plana çıkardı.

Öncelikle bu il için önem sırası tartışılır oldu. Hatta Çarşamba günü yayınlanan ve beklemediğim bir açıklama olan Ak Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada sanki hiç böyle bir tartışma geçmemiş havası beni çok şaşırttı. Bu hususun öncelik sırasında olmadığına yer verilen açıklamada, daha önce yapılan binanın mali yükünden bahsedildi ve uyarılar sıralandı. Peki bu konu 1 ayı aşkın süredir tartışılırken sizler neden açıklama yapmadınız anlam veremedim.

    Seçim yaklaştıkça Ak Parti içindeki kulislerde harekete geçiyor elbette. Ancak son günlerde yaşanan hareketlilik bazılarının da tekrar düşünmesini gerektirecek gibi görünüyor. Yine de şunu belirtmek isterim ki, siyasette yol şaştı mı toparlaması çok zor oluyor. Süratle giden bir araç gibi yoldan çıkarsanız yola geri dönüşünüzün hasarsız olma ihtimali neredeyse sıfırdır. Siyasetin hızlandığı günlerde yapılan açıklamaların daha dikkatli okunarak ve bilinçli bir şekilde yapılmasını tavsiye ederim. Birkaç kişinin konsensüs sağladığı hususları tek kalemde açıklamak gerekir.

    Amma velakin son günlerdeki hareketliliğin ilimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İktidar Partisinin ilimiz temsilciliğinde yaşanan hareketlilik elbette ilimizin kaderiyle de ilintilidir. Bu anlamda alınacak kararların atılacak adımların daha dikkatli ve hassas olarak belirlenmesini dileriz. Bakalım ısınan siyaset ortamı neler getirecek?
Oyu Puanı: 31 - Ortalama: 3.4

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 4 (0 Kayıtlı Üye 4 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.77491 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu