Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Eyüphan ÖZYURT->DARBEYİ SEVDİ DERLER [ Arama ]

DARBEYİ SEVDİ DERLER
Başlık DARBEYİ SEVDİ DERLER
Açıklama 2 Eylül 2010 tarihli Gümüşkoza Gazetesindeki yazısı
e-Posta eyup29@hotmail.com
Siteye Ekleyen Recep Ergin
    İlimizde bile darbe yanlısı olan, halen AKP hükümetinin darbe ile indirilmesini isteyen ve bu hükümeti hazmedemeyen odaklar var ve düşüncelerini de beyan etmekten çekinmiyorlar. Çokta AKP yanlısı değilim,ancak bu memlekete faydası dokunan insanları ne pahasına olursa olsun vatan hainliğiyle suçlamam yada bunu adet haline getirip millete yutturmaya çalışanlara da kanmam…Yıllar önce oynanan hain oyun halen devam ediyor…Ezilen ve aslında adı millet olan kesim ne zaman kendine bir temsilci bulsa vatan haini diye halka yedirilmeye çalışılır!

    Saygıdeğer Menderese yapılanlar tekrar gündemde. İyi analiz etmek lazım ona yapılanları ve aslında ne denmek istendiğini…İdam kararından günler önce getirilmiş darağacını iyi anlamalı halkımız…Birilerinin oyununa alet olmamalı yine. Yine korkup kaçmamalı halkımız. Yine saklanmamalı. Çünkü bu kendi seçtiği iradenin korkmadan önüne onay için getirdiği bir yasa, çünkü bu hesaplaşma günü!

    Saygıdeğer Menderes Halkın %50 sinden fazlasının desteğini alarak gelmesi Demokratikleşmede adım atmaya çalışan bir ülkede Demokrasinin asla askeri cunta ile olmayacağını gösteren ilk hamleydi…Ama ne oldu? Bu hamleyi yapanları öyle bir cezalandırdılar ki bunun asıl manası şu idi; Ey Halk bu memlekette Demokrasi de biz Devlette biz Kanunda Biz, senin konuşmaya hakkın yok konuşmaya, olur da konuşursan sonun bu olur! Dediler ve günlerdir kurdukları tiyatro oyunun da Menderesi aşağıladılar, dalga geçtiler, iktidar her daim bizimdir görüntüsü verdiler. Çok iyi analiz edilince aslında orada %50 ve üzeri oy veren halkla dalga geçtiler, aşağıladılar ve korkuttular! Atatürk’ün kurduğu ve Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir dediği bu emaneti milletin elinden Atam vefat eder etmez aldılar! Adına da Devlet Millete teslim edilemeyecek kadar kutsal dediler. Peki bu kutsalı koruyanlar kim? Yine o Milletin çocuklar,erleri,Mehmetleri…

    Geliyoruz bu günlere…Parti ayırt etmeksizin bu referandumda Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti, Devleti elimizden alanlarla hesaplaşmaktan kaçmamalıyız. Millet olarak bize bu aşağılık davranışları, hor görmeleri, kullanılmaları layık görenlere artık cezalarını kesmeliyiz. Devletin Egemenliğini Atatürk bizlere ve hatta köylü efendilere bırakmışken bu burjuvazi kesime boyun eğmemeliyiz. Korkup saklanmamalıyız. En büyük demokratik hakkımızı kullanarak buna son vermeliyiz. Unutmayın bu vatan bizim, asla onların olmadı! Bu günde aynı oyunlarla vatanı sattı tekerlemeleriyle halk iradesini etkilemek için her türlü oyunu kurgulayanları iyi tesbit etmeliyiz. Köylüye, millete ezilenler ve ezilmeye mahkum olan zenciler muamelesi yapanların bugün hepimize yaltaklandığını bu karar sonrası yine aynı tas aynı hamam olarak devam edeceklerini unutmayalım. Muhalefetten Devleti yönetme devrine son verelim. Korkmayalım Vatanı Satanı bu millet idrak eder ve cezasını da verir!

    Referandumda aşağılanan ezilen halklar sınıfından hem kendi içimizde hesaplaşma hem de uluslar arası arenada bunu kanıtlama fırsatı sunuluyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmek ve gereken cevabı vermek partiler üstü bir olgudur. Unutmayalım ki Menderes değildi Dar ağacında asılan, hepimizdik! Birer birer asmanın en kısa yoluydu! Kalbimize saplanan hançerdi! Dikkat edelim bu iktidarı korumak isteyenler “Bu millet Darbeyi Sevdi derler”! “Darbeye ve darbecilere Hayır bile diyemediklerine göre” derler…Boynumuzdaki ipi söküp atma zamanıdır. Hayırlı ola!
Oyu Puanı: 35 - Ortalama: 4.2

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 35 (0 Kayıtlı Üye 35 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.18544 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu