Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Ekrem YILDIZ->HOŞ GELDİN GÜBDER [ Arama ]

HOŞ GELDİN GÜBDER
Başlık HOŞ GELDİN GÜBDER
Açıklama 08 Haziran 2011 tarihli Demokrat Gümüşhane Gazetesindeki yazısı
Siteye Ekleyen Recep Ergin
      Geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da Ocak ayı içerisinde kurulmuş olan Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği'nin (GÜBDER) 1. olağan Genel Kurul toplantısı vardı. Her ne kadar Ocak ayı içerisinde kurulmuş olsa da ilk genel kurulu hasebiyle hoş geldin diyoruz. Böylece Ankara'da faaliyet gösteren derneklerimize bir farkla ve farklı olarak bir derneğimiz daha katılmış oldu. Şimdiden tüm Gümüşhanelilere ve Gümüşhane'ye hayırlı olsun.

      HAK-İŞ binasındaki konferans salonunda gerçekleştirilen genel kurulda Kurucu Başkan Sn. M. Kemal NALÇACI yaptığı açılış konuşmasında:

    " Türkiye Ankara'dan yönetilmektedir. Amerika'yı yeniden keşfe gerek yok. Ankara'da güçlü bir lobi faaliyetiniz yoksa güçlü değilsiniz ve olamadınız demektir. Böyle bir yapılanmanın Gümüşhane cephesinden bakıldığında bu anlamdaki boşluğunu ve eksikliğini görmek mümkündür. Bu durumun eksikliğini,öncesinde Gümüşhane'de ve daha sonra Ankara'da çalışanlar daha net görebilirler. Bunun için böyle bir yapı içerisinde bir dernek,geç kalınmış olsa bile mutlaka kurulmalıydı.Buradaki amacımız sadece bir dernek kurmuş olmak gibi bir düşünceden ibaret değildir ve de olamazda.Dolayısıyla belli hedefleri olan ve kurulmak istenen alanda bir eksikliğin,bir boşluğun doldurulması konusundaki hassasiyetlere dayalı ihtiyaçların karşılanabilmesi noktasından hareket etmek adına,doğru eksene oturmuş ve kuruluş amaçları çerçevesinde hareket edebilen bir kuruluşa sahip oluşumu esas alarak Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği'ni kurduk.GÜBDER olarak amacımız insanımızı harekete geçirebilmektir.Toplum veya bireysel olarak düşüncelerimizi paylaşarak,birlikte tartışarak kavga etmeden,gerginlikler yaratmadan, uzlaştırma kültürüne sahip olarak ve sorunları konuşarak,anlaşarak çözmek,yeteneklerimizi geliştirmektir.Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm insanlarımıza ulaşabilmek adına da ülkemizin her bir yanına dağılmış tüm hemşerilerimizin desteklerini bekliyor,saygılarımızı sunuyoruz" dedi.

         Genel Kurulun Divan Heyeti Karadeniz İlleri Kültür Turizm Eğitim Derneği ( TÜM KAR-DER) Başkanı Sn. Osman IŞIK'ın başkanlığında Sn.Müzeyyen PAMUK, Sn.Leyla SEVEN'den oluştu. Genel Kurul sonucunda yeni yönetim ve denetleme kurulu belirlendi. Büyüklerimiz teveccüh göstererek bizi de yönetime dahil etmişler, teşekkür ediyoruz. Bizlere büyük bir sorumluluk yüklediler. Umarız bu görevi hakkıyla yerine getirebiliriz.

    Genel Kurulda Sn. Erol TEKÇE, Sn. İsa YILMAZ, Sn. Ethem YENİÇERİ, Sn. Ethem ÇELİK söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Söylenenlerin hepsi kulağa küpe niteliğindeydi, eyvallah. Bizde heyecan ve muhabbetimizi büyüklerimizle, kardeşlerimizle paylaştık.

    Kapanış konuşmasında Sn. M. Kemal NALÇACI söz alıp duygu ve düşüncelerini ifade eden arkadaşların fikirlerini not aldıklarını belirterek hiçbir derneğin alternatifi olarak ortaya çıkmadıklarının altını çizerek örnek model olma yolunda birlik ve beraberliğe dayalı Gümüşhaneli kimliğine yakışan bir şekilde yürümeye çalışacaklarını ifade etti. Genel Kurul sonrası uzun zamandan sonra bir araya gelen hemşeriler olarak çaylarımızı yudumlarken iki lafın belini kırmayı da ihmal etmedik.

    (Buraya bir parantez açarak dernek üyesi olarak değil de şahsım adına söyleyecek olursam)

    Dernekçilik her ne kadar basit bir iş gibi görünse de aslında mesuliyet açısından zor ve meşakkatli bir iştir. Hele Gümüşhane adını temsil ediyorsanız o zaman çok daha titiz olmanız gerekiyor. Birde bu derneğin adında Gümüşhaneli Bürokratlar ibaresi varsa o zaman biraz daha vakarlı ve aklıselim olmak gerekiyor. Bu derneğin yönetim kurulu üyesi olduğum için değil şahsım adına inandığım değerler adına inanıyorum ki bu dernek halisane bir niyetle kurulmuş ve Üstad Necip Fazıl'ın tabiriyle "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur." Hesabı bu dernek Gümüşhane ve Gümüşhaneliler adına tomurcuk derdinde olan bir ağaç hesabı hizmet vermeye çalışacaktır. İlerde ne olacağını bilemesek de zannımız bunun üzerinedir. Meşhur söylem ile terörle mücadele farklı, teröristle mücadele farklı hesabı bürokrasinin başı olarak nitelendirilen, bürokrasiyi yönlendiren siyaset kurumu ile siyasetin içine girmeden ama dışında da kalmadan ince bir çizgi noktasında amaca uygun bir şekilde hizmet verilmesi ve bu duruşun gösterilmesi eminim ki çoğu çevrelere de örnek teşkil edecektir. Son söz:

 

"Atılganlık, cesaret, yüreklilik, dürüstlük ve inanç olmayan hiçbir dava başarıya ulaşamaz"

 

      Saygılarımla...

Oyu Puanı: 31 - Ortalama: 1

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 15 (0 Kayıtlı Üye 15 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.52433 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu