Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Demokrat Gümüşhane Gazetesi->SADECE SKOR [ Arama ]

SADECE SKOR
Başlık SADECE SKOR
Açıklama 22 Kasım 2006 tarihli Demokrat Gümüşhane Gazetesindeki yazısı
Mail dgm@gumushane.gen.tr
Siteye Ekleyen AdamGibi
    Futbol bir temaşa oyunundan çok sonuç oyunudur. Bu göz önüne alındığında Gümüşhane Spor haftayı karlı kapatmıştır. Ama futbol bir temaşa oyunudur. Seyir zevki vermelidir izleyenlere, tesadüfle gelen galibiyetler ancak sahadaki komediye  inananları aldatır. Gümüşhane Spor iyi oynamamıştır, ama kazanmıştır. Çekirge sıçramıştır. Zaten bu kadar kötü mücadeleden de  çekirge sıçraması beklenirdi, öyle de oldu. 90 dakika boyunca organize olamayan kazanmayı doldur boşaltla arayan Gümüşhane Spor kazandı. 1 Hafta kazandığı için susulacak. Kendi evinde ligin alt sıralarındaki Bağlum'u ağırlayan Gümüşhane Spor'un en iyisi kalecisi olunca sevinenler düşünmeliler bizce. Galibiyetin mimarı kalecidir ve maç 0-0 iken 2 tane net gol pozisyonunu önleyerek yıldızlaşmıştır. Orta alan futbolcuları girdikleri ikili alan mücadelelerinin tümünü kaybetti. Osman ve Kadir çok kötü oynadılar. Oyuna sonradan giren Engin hırsı ve attığı gol ile Kaleci İsmail'den sonra sivrilen adam oldu.
     Maçın kısaca özeti kötü oyun tek gol ve alınan üç puan  Gümüşhane Spor gelecek için iyi sinyaller veremiyor, bir takım eksiklikler var. Ancak bu oyuncu yapısında mı, teknik adam seçiminde mi,  yoksa yönetim kademesinde mi? Başarı bütünleşme ile olur, bu bütünleşme  gözüken odur ki başarılamamıştır. Arıza vardır ve nerede olduğunu kulübün  içerisindeki insanlar biliyorlardır. Bu futbol bu anlayış, bu yönetim tarzı ile başarı gelmez. Tabi başarının adı konmuştur, şampiyon olacağız denmiştir. Bu mücadele, bu oyun anlayışı, şampiyon olur mu? Olur ama radikal değişikliklerle. O değişiklikler gecikmeden yapılırsa tabi. Bu hem takım yapısında  hem de yönetim kademesinde olacak değişikliklerdir. Bunun kararını da verecek olan yönetimdir. Bencil olmadan,  Gümüşhane Spor'u her şeyin önünde farz ederek.
    Evet sadece skor, bu böyle devam eder mi? Gözlerin gördüğünü yürek inkar etmesin. Kötü futbola kimse mazeret üretmesin. Şampiyon şu anda var, o da Gümüşhane Spor taraftarları, bravo tek satır küfür etmeden 90 dakika takımını destekleyen bir avuç insana teşekkürler.
Oyu Puanı: 30 - Ortalama: 1

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 8 (0 Kayıtlı Üye 8 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.46282 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu