Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->Alişan ERGİN->ÜNİVERSİTE BİZİM HAKKIMIZ DEĞİL Mİ? [ Arama ]

ÜNİVERSİTE BİZİM HAKKIMIZ DEĞİL Mİ?
Başlık ÜNİVERSİTE BİZİM HAKKIMIZ DEĞİL Mİ?
Açıklama 28 Mart 2007 tarihli Demokrat Gümüşhane Gazetesindeki yazısı
Siteye Ekleyen AdamGibi
        Sayın Başbakan 2007 yılı seçimleri nedeni ile seçim ekonomisi uygulamayacaklarını ve mali disiplinden asla taviz vermeyeceklerini ifade etti. Ancak hiçte öyle değil. 250 bin geçici işçiye kadro. Emniyete 20 bin polis ve seçime çeyrek kala 17 il’e de Üniversite. Bilindiği üzere geçen yıl içinde 15 il’e de üniversite açılmıştı.  (Dileriz Üniversite sayımız 500’lere ulaşsın.)

        Kısa bir süre önce bakanlar kurulundan 17 il’e daha Üniversite açılması kararı alındı. Gümüşhane bu son 17 il arasında neden yok. Adı geçen illerin ekonomik, sosyal, kültürel yapıları itibarıyla Gümüşhane’den çokta farklı değiller. Örneğin Artvin ilinin Gümüşhane’den hangi ayrı özelliği var. Bize göre bu illere bakıldığında Gümüşhane ilk beş il arasına girebilecek kapasitede.

        Gümüşhane halkı bu konuya oldukça hazırlıklı. Hepsinde ortak bir arzu ve istek var.  Ayrıca ilimizde bir Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği de var. Bu dernek imkânlarının elverdiği ölçüler içinde çalışarak üniversitenin altyapısına katkı sağlayacak yeterli emlak ve araziyi sağladı.

        YİBO’nun, Meslek Yüksek Okulu ve Mühendislik Fakültesinin bulunduğu alandan çıkarılması için  gazetemizde yazdıklarımızla yıllarca mücadele verdik. Önümüzdeki yıl YİBO’da yeni yerine taşınacak. Kısacası Üniversitenin açılması için fizikî manada çok büyük bir eksiğimiz yok.

        Biz Gümüşhane ve Gümüşhaneliler sanal olarak davullu zurnalı fakülte açılışı yapan milletvekillerimizi, önceki parlementerlerimizi, sivil toplum kuruluşlarını, il içinde ve dışında yaşayan duyarlı hemşehrilerimizi göreve davet ediyoruz.

        Ayrıca işadamı hemşehrimiz sayın Aydın DOĞAN’ın eğitim-öğretim alanında ilimize yapmış olduğu hizmet ve yatırımların yanında Üniversite konusunda da gerekli duyarlılığı göstermesini de bekliyoruz.
Oyu Puanı: 31 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 6 (0 Kayıtlı Üye 6 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.93139 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu