Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Köşe Yazıları Bölgesi

Köşe Yazıları->YERİN KULAĞI->YERİN KULAĞI ( 16 Nisan 2007 ) [ Arama ]

YERİN KULAĞI ( 16 Nisan 2007 )
Başlık YERİN KULAĞI ( 16 Nisan 2007 )
Açıklama 16 Nisan 2007 tarihli Kuşakkaya gazetesindeki yazı
Siteye Ekleyen AdamGibi
        Kelkit'e bağlı Çamur köyündeki kanalizasyon boruları ile ilgili gelişmeler devam ediyor.

        İl Encümeni tarafından satın alınması kararlaştırılarak Kelkit ilçesine bağlı Çamur köyüne gönderilen kanalizasyon borularının aktarılan ödenek tutarının ödenmemesi ile ilgili çeşitli iddilar elimize ulaşmıştı.

        AKP Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı'na ait işyerinden temin edilerek Çamur köyüne ulaştırılan borularla fatura üzerinde ciddi bir fark bulunduğu iddia edilmişti.

        Bu iddiları değerlendiren Kelkit Kaymakamı Erol Rüstemoğlu'da kanalisazyon boruları ile maddi tutarlarının karşılaştırılması amacıyla bir komisyon kurdurarak inceleme başlatacağını daha önce duyurmuştu.

        Yapılan incelemeler sonunda ortaya çıkan tespitler oldukça ilginç.

        Bu konuda Kaymakam Rüstemoğlu, yalnızca boruların geri iade edilmesiyle ilgili karar alındığını açıklamakla yetirnirken,  bu kez farklı iddilar gündeme geldi.

        Daha önce iddia edildiği gibi kanalizazyon borularının gerçek tutarı ile fatura tutarı arasında ciddi bir farkın bulunduğunun yanı sıra boruların faturada belirtilen markadan daha vasıfsız olduğu ifade ediliyor.

        Kelkit Kaymakamlığı da zaten boruların istenilen kalite düzeyinde olmadığını öne sürerek boruların iade edilmesini kararlaştırmış.

        Bütün bu gelişmelerden sonra şimdi merak edilen şu:

        AKP Gümüşhane Merkez İlçe Başkanı'na ait işyerinden hangi miktarda kanalizasyon borusu alınarak Kelkit'e bağlı Çamur köyüne gönderilmiştir?

        Kelkit'te inşaat malzemesi satışı yapan firmalardan fiyat alınmış mıdır?

        Boruların gerçek fiyatları ile fatura tutarı arasındaki fark ne kadardır?

        Faturada belirtilen marka ile boruların gerçek markası aynı mıdır?

        Yolsuzluklar, yoksulluklar ve yasaklarla mücadele edeceğine inandığımız en başta Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP'nin Gümüşhane'de ki kurmayları ile Devletin ve hükümetin temsilcisi Sayın Vali Enver Salihoğlu'ndan konu ile ilgili ayrıntılı cevap bekleniyor.

***

        Gümüşhane Üniversitesi'nin bir an evvel kurulmasına yönelik sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı platformun oluşturulması ve hemen ardından başlatılan çalışmalar devam ederken, konu TBMM'de de yakından takip ediliyordu.

        Eini taşın altına koyması gerekenlerin sesi soluğu çıkmazken, hemşehrimiz sayılan CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, TBMM Milli Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonuna geçtiğimiz hafta bir önerge sundu.

        Bugünku gazetemizde de yer alan haberle desteklediğimiz bu gayretli çalışmadan olumsuz netice alınmış olması bizim bu talebimizden vazgeçeceğimiz anlamına gelmez.

        Gümüşhane Üniversiye'yi hak etmiş bir il'dir. Üniversite açılması kararlaştırılan ülkemizin diğer illerinden de hiçbir noksanı yoktur. Bu konuda verilecek mücadeleye yılmadan devam edeceğiz.

        Yıllardan beri yüksek sesle seslendirdiğimiz bu talebimize böylesine güçlü bir iktidar döneminde kavuşamamanın üzüntüsü bir yana tüm Gümüşhane'lilerin ortak arzu ve beklentisi olan Üniversiye'ye karşı bu kadar duyarsız kalınması yakın tarihimize düşülecek en önemli kayıtlardan biri olmalıdır.

        Açıkca ifade etmek gerekirse üniversite konusunda milletvekillerimiz başta olmak üzere AKP yönetimi yetersiz kalmışlardır. Bize göre bunun savunulacak bir yanı da yoktur.
Oyu Puanı: 32 - Ortalama: 5

Yorum Gönder Değerlendir Yazdır
Yorumlar

Bilgiler
Burda 2491 Köşe Yazısı Kayıtlı
Enfazla Bakılan: TARİMİZDEKİ KAHRAMAN KADINLAR...
Enfazla Değerlendirilen: TEKNOLOJİ VE İNSAN

Köşe Yazıları Bölgesini Gezen: 7 (0 Kayıtlı Üye 7 Ziyaretçi ve 0 Bilinmeyen Üye)
Görünen üyeler: 0


 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.19336 saniyede 15 sorguyla oluşturuldu