Geldi Geçti Ömrüm Benim "Sevda AĞAÇ"

Gümüşhane ilimiz, Çaltılı (Reksene) köyümüz sakinlerinden Sevda Ağaç köyümüzün renkli simalarından biridir. Mert sözlü ve neşeli bir karaktere sahip olmanın yanısıra, gözlerinin farklı renkte olması bu renkli simaya dahada renk katmaktadır. Eşi Yakup AĞAÇ da köyümüzün saygın büyüklerinden idi. Lakin Covit hastalığı nedeniyle geçtiğimiz yıl aramızdan ayrıldı (Allah C.C. rahmet eylesin). Çocukları gurbette yaşayan Sevda yengemiz, tüm ısrarlara rağmen, köyde yaşamaya devam etmektedir. Belkide uyumlu, mutlu bir ömür sürdüğü eşinin mezarının köyde olması bunun en büyük nedenidir. Yakup emi vefat etmiş olsa dahi, anı ve hatıları köyün ve evinin her tarafında yaşamaya devam etmektedir. Sevda yenge değil İngiltere'ye, belkide dünyanın en güzel yerine bilet alınıp davet edilse, dikenlerin arasında huzur bulan bülbül gibi, yaşadığı tüm hatıralarla birlikte olmayı daha çok kabul ediyor. Çok sevdiği Çaltılı köyünde komşularıyla hoş sohbetli günler geçirmeye devam ediyor. Sohbetlerinde; Giden ve geri gelmeyen çile dolu günlerinin daha sefalı olduğunu sürekli hatırlatıyor bizlere. Sanırım -"İnsan insanla değer bulur!" demek istiyor. Daha önce Yakup emi'nin videosunu çekmeyi planlamıştım, lakin hayat buna izin vermedi. Bu video ile sizi Sevda yengemiz ile başbaşa bırakıyorum. Hayat mücadelesine, çok yönlülüğüne, mutluluğuna, hüznüne varın sizde ortak olun. 

Acı ve tatlı her insanın mutlaka bir hikayesi vardır. Hikayelerde buluşmak üzere sağlıcakla kalınız.

Teşekkür : Sevda (AĞAÇ) Yengemize teşekkür ediyorum. Yakup Emi'ye Rahmet diliyorum.
Yönetmen : Adem EZBER
Yer: Çaltılı (Reksene) Köyü / GÜMÜŞHANE - 2021

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eskicioğlu
Eskicioğlu - 7 ay Önce

Emeğine sağlık Adem bey. TV lerde izlediğimiz profesyonel yapımlardan hiçbir farkı yok. Marifet iltifata tabidir. Hem verilen mesajlar, hem içerdiği zengin kültür ögeleri ve hem de geleceğe bir mesaj olması hasebiyle çok kıymetli bir çalışma olmuş.

Adem Ezber
Adem Ezber @Eskicioğlu - 7 ay Önce

Motive edici mesajlarınız gerçekten bana enerji kaynağı oluyor. Beğenmenize sevindim.
Bu mesajlar sonrasında daha çok gayret etmek istiyor insan. Umarım zaman ve olanaklar beni destekler. Sizler için devam ... Çok teşekkür ederim. Sağolun varolun.